Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    ммм интересно
    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

    请您死在地狱般的阵痛
    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
    きさまはしんでくださいませんか
    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

    Comment


      Глуповато звучи, а предполагам, че е и твърде недостоверно, но иначе си е съвсем в холивудските традиции. Едва ли бих гледал подобен филм .

      Comment


        Для некоторых принципы - это тоже глупая привычка главное выгода...
        Я не потдерживаю Меньшова. Я даже не видел отрывка из этого фильма.
        Но я думаю, Меньшов - человек у которого есть свои принципы.
        "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

        Comment


          Ами филма не е "холивудски" а си е чисто руски. И не ставаше въпрос просто за "сираци, които никой няма да потърси", а за детски банди, извършващи грабежи и убийства. Младежите бяха осъдени на смърт заради убийство на войник и им дадоха избор: Или отиват в тренировъчен лагер за диверсанти, или...ясно.
          Лапетата играеха много добре, действието се развиваше в диви планински пейзажи, сюжета беше интересен, реализъмът беше в прилични количества. Не е от филмите на които можеш да скучаеш, а и накрая свърши хубаво. На мен доста ми хареса - нищо общо с боза, като "Звезда" примерно. Абе тоя режисьора на "Звезда" да не братовчед на някой? Не стига че оплеска един добре замислен филм, ами му дадоха да потроши още $20 милиона, за втория си провал: "Вълкодав от рода на вълците".
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Сега дружно ще бъдеш оплют от феновете на Вълкодава - хората и сериал пуснаха
            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

            请您死在地狱般的阵痛
            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
            きさまはしんでくださいませんか
            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

            Comment


              "Вълкодава ..." не съм го гледал, но попадах някъде на реклама и ми се видя доста измислена. А "Звезда" за нещастие го гледах - попаднах случайно. Ужасен е меко казано. Слаб - да, добро е като определение. За мен най-точно ще е определението "мижав, но с големи претенции, правен от комплексар".
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                Е "Вълкодав" е приказка - аз го свалих и го прецъках на няколко клика - не съм се задълбочавал не защото не е хубав, а просто защото не е тип филми които харесвам не обичам диваци
                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                请您死在地狱般的阵痛
                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                きさまはしんでくださいませんか
                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                Comment


                  На вкус и цвет товарищи нет! За мен лично този филм беше като есенция на скуката, хем харесвам жанра. А главния герой, като актьорска игра и богатство на израженията, може да се сравнява само с Арнолд Шварценегер. Само дето на батко Арни филмите са маного по-хубави. И като им е трябвало нордически тип актьор, да бяха взели този, който играеше шефа на викингите в 13-тия Воин.
                  Сега проверих, казва се Владимир Кулич. Човека играеше просто страхотно и щеше да даде малко цвят на "Вълкодава". IMHO
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Сволочи е поредната тъпня, направена почти в стил ТВ-сериал със задъжителния напоследък пунтаж на всичко холивудско, но пък твърде нескопосан. Това, което е разсърдило Меншов (носител на Оскар за "Москва не вярва на сълзи"), обаче, е историческата недостоверност на филма - а именно пълната липса липса на подобни лагери за обучение на малолетни и непълнолетни в СССР, и наличието на точно такъв лагер (май само един), изграден и поддържан от СС... Демек, нещо като да направиш филма за ВСВ, в който се разказва за това как добрите германци са тровени в газови камери от лошите евреи...

                    Comment


                      Не знам, Amazone, на мен от това, което чух досега не ми звучи кой знае колко добре. Историческата достоверност я оставяме настрана, както много пъти сме правили из форума - това са художествени произведения, а не исторически монографии . Това, което обикновено ме съмнява е качеството на направата и актьорската игра, сравнително малкият ми опит от нови руски филми само подхранва тези съмнения. Така си спомням, че преди време (няколко години, вече не помня точно колко) ходих да гледам един руски филм за дисциплинарните им подразделения ("Гу-га", се казваше) и беше много зле откъм напарва и актьорска игра, за историческата достоверност не мога да преценя, но вътрешната не беше както трябва.

                      ПП Кало, струва ми се, че леко се изсилваш в случая, сравнението ти не е съвсем точно.

                      Comment


                        Gollum, като няма риба и ракът е риба За мен е един от сполучливите, нови руски филми. А колкото до историческата достоверност, напълно се доверявам на кало, че не е имало такива "детски диверсантски групи". А иначе доколкото знам, доста деца са се били/помагали на съветската армия.
                        Ако имаш възможност, изгледай филма и си кажи мнението.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Ако го намеря за изтегляне, ще го сваля и ще го заредя на "опашката" (защото откакто Ханс ме просвети за find-bg.com (а там имаше кажи-речи пълни колекции на Куросава, Саура, Кубрик, Китано и кой ли още не) съм свалил огромно количество филми, които си чакат реда за гледане, а времето е малко...) и като му дойде времето - ще го гледам. В известен смисъл си струва всеки филм да се гледа (е, почти всеки) - все нещо се научава в процеса на гледане.
                          За историческата страна - не знам, сигурно точно такива неща не е имало, но използването на лагерници и затворници в армията е съществувало като практика. А щом принципът "изкупуване на вината с кръв" е бил приложим за възрастните, то е напълно възможно да е важал и за малолетните (не знам защо се сетих за "Пренощува облачето златно"). А последните също в не малки количества са излежавали разнообразни наказания, така че кой знае, може да е имало някаква форма на използване. Макар че да си призная, не виждам чак такъв смисъл от деца-войници, особено за СССР в онова време, но пък може би изпускам нещо от погледа си.

                          Comment


                            Вот если бы о таких детях-военных был бы фильм, то Меньшов не бросил бы конверт. Впрочем этот фильм и не выиграл бы конкурс...



                            Дети конечно были в СА , но как исключение, а не как отдельные подразделения. Нехватки в "человеческом материале" СССР в отличаи от Германии не очень испытывал.

                            Извеняюсь, фильм по этой повести оказывается есть, я сам вспомнил
                            Last edited by виталий; 24-04-2007, 11:49.
                            "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

                            Comment


                              Нехватки в "человеческом материале" СССР в отличаи от Германии не очень испытывал.
                              Виталий, вероятно не е тук мястото за такъв род дискусии (ще замърсим темата), но, според мен, не си съвсем прав. Има период, когато СССР изпитва много сериозен недостатък на персонал за въоръжените си сили (общо взето - 1942/43 г.) в резултат както на загубата на територия (основно), така и на военните загуби (в по-малка степен). ТОва довежда до използването на различни импорвизирани мерки за попълване на числеността на подразделенията. Но не ми се вярва да са били набирани "деца" - ползата от тях би била минимална, особено в ония дота гладни години. Виж, такива на възраст 15-17 вероятно са били използвани (както и много от тях в началния период сами са се опитвали да влязат в армията, криейки по различни начини възрастта си).

                              Comment


                                Извинявам се, ако филма вече е споменат тук - коментират го като мормонски филм за ВСВ. На мен ми харесва- човешки такъв. Saints & Soldiers
                                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                                Comment

                                Working...
                                X