Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Е, то уж никой не пише с тази цел
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Ами не знам, на мен поне ми се струва, че се срещат и достатъчно постове именно с тази цел (или пък огледални на тази цел). Но това няма особена връзка с тази тема - всеки си пише мнението и мисля че това е. В крайна сметка е въпрос на изразяване на вкус и евентуално на обясняването му. Все доста индивидуални неща, когато ги погжледнеш от лична гледна точка (е, ако погледнеш от птичи поглед нещата стават други, но това пак не е за тук).

      ПП Във всеки случай темата е посветена на "историческите филми" и критериите за оценката им са различни. За всекиго, както се вижда и от нашите мнения.

      Comment


        The Last Bullet
        Set during WWII, an Australian and Japanese soldier play a deadly game of Cat and mouse in a South Pacific Jungle

        [QUOTE=gollum]Е, ако се сещах как се казва, щях веднага да напиша името . Гледал съм го отнякъде и понеже ми сатна интересно тогава (беше преди няколко месеца по една от кабелните телевизии) потърсих в програмата името му и го намерих, но паметта ми услужливо го е изхвърлила.
        Гледал съм "Ничия земя", обсъжданият от нас филм никак не прилича на него (той се развиваше и завърши различно, мисля че и обсъжданите мотиви бяха по-различни).
        И може да се каже, че до края на едната линие на действие във филма двамата се опитваха да се убият един друг. И в последната сцена общо взето щяха да го направят, но в крайна сметка и двамата бяха поставени пред избор - дали да убият противника си или да спасят живота на момичето. Австралиецът реши, че може да направи и двете - първо да стреля за да предупреди момичето, а след това да убие японеца, но или му засече винтовката или му свършиха патроните, но не успя да предупреди момичето, а същевременно издаде позицията си на японеца (който се движеше през едно поле и мислеше, че се е измъкнал). Японецът (той май все пак беше снайперист или нещо от сорта - имаше някакви спомени как в деството му е бил ловец и т.н.) имаше само един патрон и искаше да застреля австралиеца, но действието на австралиеца, чрез което се издаде, насочи вниманието на японеца към въпросното момиче и той бе изправен пред същата дилема - дали да убие австралиеца или да спаси момичето. Но без варианта да свърши и двете (защото нямаше как да знае, че австралиеца няма повече патрони). И в крайна сметка спаси момичето и се опита да се самоубие с щика си.
        Last edited by delibero; 20-08-2006, 15:56. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
        Историята не обединява хората. Историята никого с нищо не задължава. Но без нея всичко се лишава от основи.

        Comment


          А, благодаря, Delibero, този е филма. Разбира се, описанието от едно изречение е рядко общо и неточно, но то друго и не може да се очаква от подобно по обем резюме.

          Comment


            снощи даваха "Щауфенберг" - както пише в ТВ справочника- по Канал 1
            Трол по списък.

            Comment


              Хубав ли беше филмът? Питам, защото знаех, че ще го дават, но за съжаление не можах да го гледам.

              Comment


                Снощи даваха "Американски психар".
                )))

                Comment


                  Гледах преди известно време вариант на "Щауфенберг - ???", в който го убиваха при престрелка, така че снощният беше поне достоверен в тази му част.
                  Историята не обединява хората. Историята никого с нищо не задължава. Но без нея всичко се лишава от основи.

                  Comment


                    Кво ше кажете за "Американски тюлени", големи смехории се разправяха по едно време?
                    (\_/)
                    (°_°)
                    (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                    Comment


                      Снощи даваха "Американски психар".
                      )))
                      Ако скобите означават усмивки, съгласен съм. Една от най-добрите роли, ако не и най-добрата, на Крисчиън Бейл и май единствения филм, започващ с "Американски", който не е пълен боклук. Има и продължение. Да се избягва на всяка цена.

                      ПП Поправка. "Американски прелести" е другото изключение. "Американски пай" също не е пълен боклук, първия.
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Ако си чел книгата, филмът ще ти се стори пълен боклук.

                        Американски психар имам пред вид. До сега не бях виждал екранизация, в която диалогът да тече дума по дума с книгата...

                        Comment


                          Чел съм "Правилата на привличането" от Елис, защото се намира навсякъде. Американски психар е една от най-неоткриваемите книги на български. Имам повечето от книгите на Елис на английски на компа благодарение на едно хубаво местенце в нета. Мога да ги пусна тук като прикачен файл. Може някой да тръгне да ги чете. Макар, че не трябва. Елис е доста по-лийт от БС и не трябва да го споменаваме много. Написах "Снощи даваха "Американски психар"." само за да видя колко души ще реагират.

                          Comment


                            Научаваме, че Зак Шнайдер е започнал снимките на нещо грандиозно като изпълнение и интересно като тематика. Филмът се казва "300" и е посветен, според първият спот на "Първата самоубийствена мисия в историята на човечеството" ?! Мда-а-а, става дума за битката при Термопилите. Предвижда се яко бой, и, ако е права Катето Евро, и още нещо...

                            инфо:

                            Based on Frank Miller’s latest graphic novel, Xerxes, and told in the breathtaking visual style of the blockbuster 300, this new c


                            или


                            а кво общо има Франк Милър: имал 5 комикса по темата
                            Премиера за оттатък Голямата бара: 28 март 2007

                            Comment


                              a какви други филми е правил зак шнайдер и кой е продуцент на филма, щото някак се опасявам да не стане нещо като александър2 ама с повече педераси

                              иначе милър е пич

                              Comment


                                хм, Dawn of the dead, и други хоръри, търсел да пренесе на лента светлосенките на Милър, чета сега нещо...

                                Иначе и друго интересно, фанцузите пускат филм за Алжирската война: L'ennemi intime - ако нещо не бъркам с идиомите - "Близък враг" или "Личен враг"... та ето и за него, той е на Флорант Емилио Сири, сега се снима в Мароко, за клането в Сетиф, 1959, и съдбата на лейтанант идеалист в Кабилия, явно страната на Кабилите

                                Comment

                                Working...
                                X