Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    .

    Tristan + Isolde

    Пускам това тука, за да не би някой да се излъже да го гледа, подмамен от 'средновековния келтски екшън', с който се рекламира заглавието. Историята следва свободно легендата без да се опитва даже да вкара някакъв нов прочит или нещо интересно.

    Филмчето е плоско, безсмислено, "екшънът" е на ниво "Крал Артур" - неправдоподобен и без никаква кръв (все пак рейтинг 12 в щатите). Точно 'модерният' melee combat който се опитват да ни натикат напоследък с всичките по-нови исторически филми - нападат крещейки, една стрела или едно безкръвно мушване и врагот пада мъртъв, камерата се е изместила към някой друг половин секунда преди самия удар, да не би някой зрител да се изкефи случайно. Къде остана боят тип Гладиатор и Смело сърце? Може да не беше исторически достоверен, ама кефеше яко. Подозирам ще продължават да гонят 12рейтинг с бозички тип крал артур и небесно царство. мамка му.

    :kill_myse

    Comment


      Точно 'модерният' melee combat който се опитват да ни натикат напоследък с всичките по-нови исторически филми - нападат крещейки, една стрела или едно безкръвно мушване и врагот пада мъртъв
      М`да, Лонганлоне, има подобен момент с туй проклето развлекателно кино (то не че има друго), то си е направо щампа - "лошите" винаги умират от първият изстрел/промушване, докоснало някоя част от тялото им (с изключение на един, който трябва да надигне пистолет/меч/лазерна пушка, след като вече е проснат и да бъде прострелян от главния герой или неговия помощник), докато "добрите" нищо ги не лови.
      В такива моменти се сещам за историята на Сабуро Сакаи, която показва, че хората рядко са лесно унищожими.

      Comment


        Хм аз напоследък гледам разни "култови" стари филми (разбирай с оценка 1/10, 2/10... ) и там хората умират от спъване и падане от половин метър или просто от погледа на лошия чичко.

        Death Wish 3 с Чарлз Бронсън е супер забавен в този смисъл, едно че умират неизброим брой хора в него, но основното е голямото въображение с което те вършат това. Например един човек беше убит от баба, която го нападна с метла и го събори през прозореца.

        Мисля си, че човек много изпуска от културното си образование, ако не ги е гледал тия филми. :sm100:
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          има малоумни готини филми, има и малоумно бозави

          разликата не е даже тънка... ама не мога да я кажа точно. Претенции може би?

          Comment


            Longanlon написа
            .

            Tristan + Isolde

            Пускам това тука, за да не би някой да се излъже да го гледа, подмамен от 'средновековния келтски екшън', с който се рекламира заглавието. Историята следва свободно легендата без да се опитва даже да вкара някакъв нов прочит или нещо интересно.

            Филмчето е плоско, безсмислено, "екшънът" е на ниво "Крал Артур" - неправдоподобен и без никаква кръв (все пак рейтинг 12 в щатите). Точно 'модерният' melee combat който се опитват да ни натикат напоследък с всичките по-нови исторически филми - нападат крещейки, една стрела или едно безкръвно мушване и врагот пада мъртъв, камерата се е изместила към някой друг половин секунда преди самия удар, да не би някой зрител да се изкефи случайно. Къде остана боят тип Гладиатор и Смело сърце? Може да не беше исторически достоверен, ама кефеше яко. Подозирам ще продължават да гонят 12рейтинг с бозички тип крал артур и небесно царство. мамка му.

            :kill_myse
            Късно е за мене.. :wall:

            И моето мнение за филма съвпада приблизително с това което си написал..

            .
            ..И кажи ми ти страннико,
            чувал ли си звук,
            по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

            Comment


              препоръчвам филма корейско-монголския филм "Войн". В интернет е с името "Mussa The Warrior" Филма няма нищо общо с холивудската помия, която ни залива все по-често и е наистина добре направен. Има малки забележки, но си личи, че корейци, китайци и монголци са се справили много добре с филма. Освен това обърнете внимание, че всяка от страните във филма говори собствения си език чудя се дали наистина езиците им са толкова различни)) ха ха Ако някой го е гледал искам да го обсъдим.
              They march in full battle dress
              With faces grim and pale
              Tattered banners and bloody flags
              Rusty spears and blades...

              Comment


                Гледал сам го, SS-mann и после ходих два три часа като чалнат
                Невероятен спектакъл е това и го минах на един дъх, както се казва. То се знае, на всеки филм може да му се търсят кусури но в сравнение с масовите ...
                ,,Войни на небето и земята " също не беше зле, а по принцип фаворит ми е ,,Роб Рой"- за него какво ще кажеш ?
                Quae fuerant vitia, mores sunt.

                Comment


                  препоръчвам филма корейско-монголския филм "Войн". В интернет е с името "Mussa The Warrior" Филма няма нищо общо с холивудската помия, която ни залива все по-често и е наистина добре направен.
                  Ако не се бъркам съм гледал преди 1-2 години този филм. Типичен източен боклук. Най-важното е да е по-шареничък(сигурно това минава за много "духовно" на Изток). Недостатъците му не си ги спомням. Достойнства отсъстваха(с изключение на походката на главният герой).
                  Изобщо тези филми си струва да се гледат, ако човек ги възприема по описаният от шефа, във връзка с Death Wish 3, начин. :clown:
                  Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                  Comment


                    "Роб Рой" не съм го гледал Имах го на компа, но без субтитри и беше до някаде май само. Е щом имаш високо мнение за него може да го гледам и да видя дали ще ме грабне.
                    А що се отнася до корейския филм, мисля, че все пак не е толкова зле. Много повече ми харесва от "Крал Артур" на пример. Холивуд прави качествени филми, но тези на историческа тематика обикновено са пълни бози.
                    They march in full battle dress
                    With faces grim and pale
                    Tattered banners and bloody flags
                    Rusty spears and blades...

                    Comment


                      Юлиан Август написа
                      по принцип фаворит ми е ,,Роб Рой"- за него какво ще кажеш ?
                      това не беше ли филма, в който фехтовката беше истинска, а не сценична?

                      Comment


                        Ами на такава си прилича, със сигурност не мога да кажа, трябва да се поразровя преди това. Във всеки случай не искам да сам пред Тим Рот докато държи шпага в ръце Тои самият има номинация за Оскар за този филм. А иначе- страхотна игра, костюми и атмосфера , ех в някои сцени може и още да се желае откъмто ефекти/ например в тази с наказателната акция в имението на Рой/ но това къде го няма ?
                        След този филм станах запален привърженик на шпагата като оръжие за двубой, там се видя пълното и превъзходство над правата сабя, която използваха шотландците.

                        Ами ако ти падне някаде, гледай го. Той е по-скоро интровертен филм, няма кой знае колко бой, опира се повече на актьорската игра. А за ,,Крал Артур"- не знам дали изобщо може да се вмести в заглавието на темата. Да ме прощават англичаните, ама за съществуването на к. Артур има толкова исторически доказателства, колкото и за крал Еллесар Елфическия камък или Кашчей Безсмъртни
                        Last edited by Юлиан Август; 05-08-2006, 19:21. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                        Quae fuerant vitia, mores sunt.

                        Comment


                          Longanlon написа
                          .

                          Tristan + Isolde

                          Пускам това тука, за да не би някой да се излъже да го гледа, подмамен от 'средновековния келтски екшън', с който се рекламира заглавието. Историята следва свободно легендата без да се опитва даже да вкара някакъв нов прочит или нещо интересно.
                          Ти се остави майка ми преди два месеца го купи на ДВД :shocking:
                          Няк`ва колежка й казала че бил мноооо як.Тя взе че се излъгала и дала 20$ абе лудница.
                          Аз й викам-Да беше добавила още 20 и да беше купила трилогията на "Властелина".
                          Жени!!!!!!!!!!!
                          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                          Comment


                            Знам, че има известни недостатъци, но ако трябва да бъда честен "Смело сърце' е филма, който мога да гледам безкрайно и който наистина леееко се доближава до истината. Въпреки, че малко шотландци са съгласни с режисурата и сцените. и определено "Небесно царство" е слаб филм.
                            They march in full battle dress
                            With faces grim and pale
                            Tattered banners and bloody flags
                            Rusty spears and blades...

                            Comment


                              Аз Роб Рой съм го гледал, само за заглавието не бах сигурен. Тим Рот отпределено ми обра точките с техниката си на фехтоване. А шпагата има предимство пред правата сабя само в двубои - в масова битка и особено в строй смисълът и е точно никакъв.

                              Само не разбрах какво ги споменавате тука филми като крал артур и небесно цартво - това са такива помии, че лошо ми става от тях. и то не защото не са исторически достоверни, а просто защото са скапано направени.

                              Comment


                                Лонгалон абсолютно сам сагтласен с теб! ПОМИИ СА. За това ги споменавам, за сравнение. Иначе за мен единствения исторически филм с оригинална продукция е "Звездите на Егер". Клане, бойна атмосфера, истинска епична история.

                                кирилизация от модератор
                                Last edited by модератор; 06-08-2006, 00:07.
                                They march in full battle dress
                                With faces grim and pale
                                Tattered banners and bloody flags
                                Rusty spears and blades...

                                Comment

                                Working...
                                X