Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Emden написа
    "Stalingrad" (ако сте гледали и доку-то към филма на Vilsmaier) е правен по спомени на ветерани от битката. "Враг пред портата" е изненадващо добър за американска продукция - напр. една от нацхалните сцени, където съветските войски атакужат с по един Калшников на трима и почти без муниции - от немци, които са войували на Източния фронт съм чхувала, че руснаците често са практикували подобни "атаки".
    "Das Boot" е много добър - м.др. от 40 000 подводничари общо през Вт.Св.В-на немците дават 30 000 жертви.
    Това с "Калашников" ме уби, не се изненадвам, че посредствен филм като "Враг пред портитите" ти е харесал.
    Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

    Comment


      Е как бе Ханс, ти не ги ли видя? Точно когато тичаха до оная Т-72ка...
      XV mile the sea brode is
      From Turkey to the Ile of Rodez...

      Comment


        Sir Gray написа
        Е как бе Ханс, ти не ги ли видя? Точно когато тичаха до оная Т-72ка...
        Стелтовете ги скриха от зоркият ми поглед...
        Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

        Comment


          Hans Delbruck написа
          Стелтовете ги скриха от зоркият ми поглед...
          Не споря, прав си за оръжието. Но за атаките им си е вярно

          Comment


            Hans Delbruck написа
            Това с "Калашников" ме уби, не се изненадвам, че посредствен филм като "Враг пред портитите" ти е харесал.
            Да кажем, че като филм никак даже не е лош! (за портите става въпрос). Друг е въпросът, че е пълно с фактологични и технични и пр. неточности. От друга страна представяш ли си колко много са научили американците докато са правили филма А идеите не са лоши.


            Между другото скоро гледах 'Личен номер'. Накрая се оказа, че е правен по действителен случай - трябваше да си го пусна пак! Нискобюджетен явно , но все пак интересен филм. Оценка 5 по десетобалната!
            Проблемът на форума :damnyou:

            "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
            Паисий Хилендарски

            Comment


              Avatarx написа
              Да кажем, че като филм никак даже не е лош! (за портите става въпрос). Друг е въпросът, че е пълно с фактологични и технични и пр. неточности. От друга страна представяш ли си колко много са научили американците докато са правили филма А идеите не са лоши.
              Между другото скоро гледах 'Личен номер'. Накрая се оказа, че е правен по действителен случай - трябваше да си го пусна пак! Нискобюджетен явно , но все пак интересен филм. Оценка 5 по десетобалната!
              Ако не се лъжа филма не е само американски, а е копрудукция с Великобритания, Германия(май имаше и още ама не ги помня), режисьора е французин. Вдъхновение е почерпено от книгата "Враг пред портите: Битката за Сталинград", която е изключително популярна в САЩ(поне така съм чувал). Та незнам какво са научили американците ама според мен филма е пълен боклук. Не само страда от редица фактически неточности, което е прежалимо, но и историята е банална, предсказуема и дори смехотворна. Персонажите са изсмукани от пръстите и меко казано абсурдни. Руснаците са някакви полуидиоти, а немците някакви милитаризирани изроди, което не е нещо ново. Сценарият получава слаба оценка. Същото важи и за режисурата(най-малкото са вкарани някакви откровенно дигитални ефекти и доста бензин). Оператора също не се сещам да демонстрира нещо по-интересно. Актьорите не са лоши, но просто няма как да спасят филма.
              Това разбира се си е мое мнение и най-малкото искам да го налагам на някого. Просто казвам защо аз не го харесах и защо(филма съм го гледал в кино, тоест близо до оптималното качество на картина и звук).
              Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

              Comment


                А какво мислите за Der Untergang

                Comment


                  Emden написа
                  А какво мислите за Der Untergang
                  Досега за този филм не съм чувал други освен добри отзиви. Можеш да погледнеш предните страници.
                  Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                  Comment


                    Тук и тук има дискусии за филма. Нищо чудно и по-назад в тая тема да има.
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      Камерер написа
                      Тук и тук има дискусии за филма. Нищо чудно и по-назад в тая тема да има.
                      Благодарско.Отделили са му сериозно внимание, т.е. струва си.

                      Comment


                        Струва си разбира се
                        Много добър, без емоционални изстъпления за разлика от повечето от останалите филми за войната. Чист и пригледен, без идеологически замърсявания. Филмите от неговата класа са малко. От немските "Das Boot", "Stalingrad", от руските "Проверки на дорогах", от американските "When Trumpets Fade". Поне за тия се сещам сега. Всеки от тях си струва да бъде гледан

                        P.S. Оп, пропуснах "Cross of Iron" или "Steiner - Das eiserne Kreuz".
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          Hans Delbruck написа
                          Та незнам какво са научили американците ама според мен филма е пълен боклук.
                          Ами сравни го с други американски филми на тема ВСВ,и по специално наблягащи на факта, че и руснаците са воювали във ВСВ, и да обсъдим защо е толкова лош този филм и кои са по-добрите американски филми на тази тематика.
                          Проблемът на форума :damnyou:

                          "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
                          Паисий Хилендарски

                          Comment


                            Avatarx написа
                            Ами сравни го с други американски филми на тема ВСВ,и по специално наблягащи на факта, че и руснаците са воювали във ВСВ, и да обсъдим защо е толкова лош този филм и кои са по-добрите американски филми на тази тематика.
                            Относно американските филми виж поста ми по-долу.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              Avatarx написа
                              Ами сравни го с други американски филми на тема ВСВ,и по специално наблягащи на факта, че и руснаците са воювали във ВСВ, и да обсъдим защо е толкова лош този филм и кои са по-добрите американски филми на тази тематика.
                              Не е зле да споменеш кои филми имаш предвид, възможно е и да не съм ги гледал или вече да съм ги забравил.
                              Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                              Comment


                                Hans Delbruck написа
                                Не е зле да споменеш кои филми имаш предвид, възможно е и да не съм ги гледал или вече да съм ги забравил.
                                Не е зле наистина. Въпросът е, че аз се сещам единствено за 'Враг пред портите'. Някой да знае друг американски филм за 2св и да показва, че руснаците с воювали?
                                Проблемът на форума :damnyou:

                                "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
                                Паисий Хилендарски

                                Comment

                                Working...
                                X