Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    За него слушах само лоши неща и не съм го гледал.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      Imperial написа
      За него слушах само лоши неща и не съм го гледал.
      Можеш ли да кажеш какви, защото аз съм гледал другите два предходни (с Джон Уейн и Алек Болдуин) и в други форуми, от хора, които очевидно знаеха историята, четох добри отзиви относно достоверността на филма.
      "Fiercer than Fierceness itself!"

      Comment


        Довечера мисля да гледам No Man's Land.
        Струва ли си и някой ще ми каже ли как свършва филма ?
        "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
        Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

        Comment


          Ами не е лош, в смисъл, че става за гледане и има идея (може би твърде директон изказана - на моменти реализмът на ситуацията е жертван в угода на внушението, което е нормално за този вид изкуство, де ). И мога да ти напиша как свършва, стига наистина да те интересува (впрочем, то става ясно как ще свърши почти веднага).

          Comment


            За италианския филм ли става реч ?
            SEMPER AGRESSUS

            Comment


              Ами не знам дали е италиаски, мисля е международен екип, става въпрос за войната в Сърбия /ако не се лъжа/.

              Голум, ще съм ти благодарна, ако ми кажеш как свършва, никога не съм обичала съспенса или изненадите.
              "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
              Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

              Comment


                Ок, аз реших, че въпросът ти е по-скоро реторичен :
                Във филма има тъй да го речем, трима основни персонажи - двама босненски мюсюлмани и един сърбин (доколкото им схванах националността). Те попадат в една траншея между позициите на двете страни на огневата линия. Съответно, чакат се силите на ООН, които да ги изведат (и тримата се оказват ранени към края на филма), които с много перипетии все пак пристигат на място и са оказва, че единият босненски мюсюлманин е легнал (дълго е да се обяснява защо и ка - ще видиш сама) върху противопехотна скачаща мина (те не могат да се обезвреждат). Съответно, няма как да бъде спасен. Междувременно, двамата други, които покрай съжителството си в окопа успяват да се намразят до крайност, се избиват един друг и остава жив само мюсюлманинът, легнал върху мината. Затова шефът на силите на ООН, за да избегне излишното раздуване на историята от страна на журанлистите, се прави че уж го спасяват от окопа, като междувременно тайно съобщава и на двете страни (мюсюлмани и сърби), че всяка от тях се готви за решителна атака срещу тази позиция през нощта (целта е да нападнат и в суматохата да не стане ясно, че мюсюлманинът е бил оставен жив върху мината).
                И всички се изнасят, остава само въпросният мюсюлманин, който лежи върху мината и размисля над съдбата си (горе-долу като главният герой от "Мравките" на Б. Виан).

                Comment


                  Грешка, грешка, голяма грешка, сбърках жената, пардон, филма. Филмът, който имах предвид е "Гранична земя" ( Италия ).
                  SEMPER AGRESSUS

                  Comment


                    И аз сьм гледал италианския " Гранична земя " по TSM , забавна фабула . А
                    " Ничия земя " не имаше ли награда Оскар ? Май беше сниман около Косовските
                    истории , та американците ги изби на добри чувства ... така де ... гузна сьвест . Иначе наскоро гледах и " Аламо " - ами, общо взето ми допадна ,
                    явно повечко са вложили този пьт в екранизацията . Или както
                    каза един от актьорите в DVD " екстрите " - " епична история , разказана
                    типично по американски " ( ако изобщо могат да внушават епичност де )

                    Comment


                      Прочитал прекрасный рецепт как говорить по Болгарски -По-болгарски говорить просто, надо только ко всему прибавлять"та".
                      Місячна астрологія й гороскоп. Місячні ритми


                      В сво¸ время один дьяк учил говорить по латыне - надо к кажддому слову добавлять " ус"
                      "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

                      Comment


                        Виталий, по ОРТ рекламираха един нов руски сериал "Краят на империята" нещо такова май беше. Гледал ли си го ?
                        SEMPER AGRESSUS

                        Comment


                          Гледах оня ден един руски филм за ВСВ - "Звезда". Гледал ли го е някой? Ако не, гледайте го - велик е.

                          Група съветски разузнавачи отиват в тила на немците и доста ги шашардисват. Научиха за готвещо се настъпление, но не можеха да предадат съобщението на своите. Накрая се добраха до една горска колиба с радиостанция, ама надойдоха немци. Руснаците бяха останали 3-4, а ония... То не бяха автоматчици, то не бяха снайперисти, то не бяха полувлекачи... Руснаците добре ги удържаха, докато не дойде един немец с огнепръскачка...
                          В крайна сметка руснаците измряха :cry:
                          Ама успяха да предадат съобщението по радиото.
                          Идеалът оцеля.
                          Каузата живее.

                          Comment


                            HELLCAT , нет, пока не видел этого сериала. Но постараюсь посмотреть
                            по возможности... Хотя мне нравятся противоположные названия фильмов про мою страну
                            "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

                            Comment


                              Не, този "Звезда" не съм го гледал и ако ми попадне ще го гледам (макар че както го описваш ми звучи малко нещо нереалистичен ). Инак сега се сещам за един друг - "Гу-га" - беше за наказателните роти и не че беше чак добър, но на моменти не беше лош.
                              Инак във връзка с описанието на този филм - "Звезда", което си пуснал се сетих за един много по-стар филм, още от съветско време, който беше подобен по тематика и доколкото си спомням тогава ми беше харесал (е, "тогава" е било много-много отдавна ). Не мога да се сетя точно как се казваше (май беше нещо като "На две крачки то рая" или нещо друго в тоя стил?). Ставаше въпрос за група съветски "спецназовци", които трябваше да порникнат в немския тил и да унищожат някаква секретна инсталация - или беше нещо свързано с уран или със синтетичен бензин. Филмчето май не беше лошо, макар че пак имаше сцени, в който един съветски войник загробва цели тълпи немци . И май пак никой не оцеля накрая.

                              Comment


                                Е и тука има няколко такива сцени, обаче филма е много хубав. Реалистичен е (единственото нереалистично нещо което видях беше звездата на горната повърхност на крилото на един съветски самолет, докато бомбардираха една гара). Също така филма е много напрегнат и драматичен. Просто си заслужава.

                                Comment

                                Working...
                                X