Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    О, да, в същия стил е, т.е. поне за моето око типажите, костюмите, въоръжението, всичко е много добро (особено полските хусари). Макар че - ако не си гледал онези филми от 70-те (със сигурност си попадал поне на дуела между Кмитич и Володьовски в началото, защото той се е превърнал в меме), там е цялата трилогия и е много добро, мисля че като актьорска игра е по-доброл Навремето имаше и един двусериен, по "Кръстоносци", но съм бил много малък когато съм го гледал, та спомените ми са мътни (но ми беше харесал тогава). Обаче като доспехи и прочее е съвсем театрален.
    Като стана въпрос, преди 15-тина години имаше една готина екранизация на "Пан Тадеущ", мисля че беше на Вайда, струваше си гледането.

    А и на мен Сенкевич много ми беше харесал навремето, също започнах с Quo vadis и после "Потоп". Но тогава съм бил малък, не знам сега как би било ако седна да го препрочитам.

    Comment


      Лошото е, че в тубата все по-малко филми се намират.

      Comment


        Пълно е със стрийминг сайтове. Пък и вие си имате Замунда.


        thorn

        Средновековните църкви в България

        Comment


          Последните години рядко гледам филми, но преди два дни се сетих за "Апокалипсис сега", че го имаше в тубата. Потърсих го,пише че е "блокиран в държавата" ...

          Comment









            клик!


            thorn

            Средновековните църкви в България

            Comment


              Благодарско!

              Comment


                А ти защо си решил, да гледаш филм в ютюб, при положение, че имаш "зелка" (.org)...? Бог да благослови пиратството !

                Comment


                  Thorn написа Виж мнение
                  Гледах Мидуей на Роланд Емерих (...)

                  Препоръчвам го.
                  Разбира се, че беше хубав филма; който не го харесва, нищо не разбира от исторически филми Мерси за "Дорогие товарищи", ще се гледа!
                  A strong toun Rodez hit is,
                  The Castell is strong and fair I wis...


                  блог за средновековна балканска история

                  Comment


                    Аз "Мидуей" го гледах съвсем скоро (все отлагах, че...) и не мога да кажа, че съм във възторг. Т.е. ако знаех малко по темата, вероятно щях да го оценя доста по-високо (общо взето, най-добре човек да знае малко по тема, на която ще гледа исторически филм, както съм установил), но така имаше разни неща, които ме дразнеха. От друга страна, мисля че разбирам защо са го направили точно така (така да се каже, от историческа гледан точка, не от драматургична - там мисля че всичко си е наред).

                    Comment


                      Обяснили са много последователно събитията - иначе кой знае каква драматургия наистина нямаше. Приличен филм, боевете също бяха на ниво.
                      A strong toun Rodez hit is,
                      The Castell is strong and fair I wis...


                      блог за средновековна балканска история

                      Comment

                      Working...
                      X