Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Das Boot (2018)

    Comment


      aiwara написа Виж мнение
      Преди няколко дни гледах Der Hauptmann (2017). Очаквах да ми хареса, но определено надмина и очакванията ми. Гледайте го, няма да сгрешите (има го в пиратския залив с английски субтитри).
      И аз го гледах, филма засяга доста интересна житейска гледна точка от края на войната и придружаващият го хаос. По този повод в съзнанието ми изниква тази снимка.

      Si vis pacem, Рarabellum

      Comment


        Jojo Rabbit (2019)
        Някой гледал ли е този брилянтен филм? Аз най-накрая го намерих и загледах. Великолепен.
        Оценката в ИМДБ към момента е също висока: 8.0.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          Още от трейлъра личеше, че ще е голямо шоу Другия месец трябва да излезе по кината, мисля да изчакам дотогава.

          Comment


            Ааа, той не бил излязъл, не знаех. Значи в такъв случай и аз мисля да го гледам на кино.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              Уникално добро филмче беше Jojo The Rabbit. Някой да изрази мнение за 1917?
              A strong toun Rodez hit is,
              The Castell is strong and fair I wis...


              блог за средновековна балканска история

              Comment


                1917 ми хареса доста с изключение на камерата. Много досадни дълги кадри.

                Джоджо Заека - киноизкуство от много висок клас. Душата ми се радваше по време на прожекцията

                Comment


                  Greyhound (2020)


                  We don't see things as they are, we see them as we are
                  ---Anais Nin----

                  Comment



                    Нов филм на "легионерска" тематика, този път в планините на Партия/Армения/. Според мен е на нивото долу-голе на "Послендия легион", има няква фабула и битки, нито един познат актьор. Ще се гледа за разнообразие.
                    Войната е лека за зрителите...

                    Comment


                      The Liberator

                      A must watch.

                      Comment


                        Най-накрая загледах "Пасифик". По този случай пускам песничката от края на епизод едно:
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          За протокола - The Outpost - битката при Камдеш, Афганистан (производство САЩ, България)

                          Last edited by pnp5q; 06-01-2021, 20:24. Причина: добавяне на трейлър
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment





                            Загледах някакъв чисто нов сериал "Ромул". Има го на филмисуб.цом. Сюжетът е доста мътен, нищо кой днае какво не мога да кажа за трите серии дето изгледах досега (с деца не остава време), но има две предимства - прилични декори и костюми, най малкото Алба Лонга си прилича на африканско село от колиби, а главните герои не ходят с тоги. И още нещо - езикът. Латински!

                            ---------------------------------------------------------------------------



                            Между другото има един филм "Първият крал" (има го пак там), който е пак за Ромул и Рем, пак може да се каже същото за костюмите и колибестата архитектура и е пак на латински! Но педала в пода! - АРХАИЧЕН!!!!! латински!


                            thorn

                            Средновековните църкви в България

                            Comment


                              Е, те и във "Варварите" римляните говорят на латински (макар да не могат да се кажат много други хубави неща).
                              Така само гледайки плаката за втория филм - този мърляв скитник, загърнат в животинска кожа, по-скоро предполага филм за обстановката преди 10-20 хиляди години. А пък в ръката - приличен меч - при това облекло, бих очаквал някое копие с кремъчен връх или бухалка.

                              Comment


                                В трейлъра е още по-хард ситуацията.



                                Макар че реално погледнато, по това време латините едва ли са били много над първобитното ниво.

                                Варварите наистина е голяма боза, обаче са изпипали латинския много добре, на научно ниво. Чак е странно защо са си направили труда.

                                Comment

                                Working...
                                X