Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Hyena Road (2015)

    5/10, може да се гледа.

    Comment


      Thorn написа Виж мнение
      Ами хайде да изчакаме Крамер да се изкаже.
      Чакаме го , досежно "реалността" на пресъздадените събития ... Що се касае до кинематографичните достойнства, не съм очарован особено .

      Comment


        Кухулин написа Виж мнение
        Hyena Road (2015)

        5/10, може да се гледа.
        Съвсем гледаем филм, и понеже всеки си е башка, за мен лично между основните му достойнства е предадената пестеливо и с мярка любовна история. Т.е. не е нещо тип "Титаник", където декларираната в заглавието тема на филма е сведена до декор на разказана с обилни подробности любовна драма. Все едно в "Ромео и Жулиета" да ни занимават детайлно с Пуническите войни, докато Жулиета и оная шушумига Ромео се гушат някъде в миманса. В Hyena Road няма такова нещо, пропорциите, може би с едно-две изключения, са спазени, филма е направен добре като визия и съвсем достойно като актьорско изпълнение, макар че няма гръмки имена, така че, що се отнася до мен, го препоръчвам.
        Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

        Comment


          Солиден филм, съгласен съм, но според мен го проваля крайно некадърния финал.

          Comment


            Кухулин написа Виж мнение
            Солиден филм, съгласен съм, но според мен го проваля крайно некадърния финал.
            Мда - и аз очаквах повече.
            A strong toun Rodez hit is,
            The Castell is strong and fair I wis...


            блог за средновековна балканска история

            Comment


              Longitude
              Много свеж, вдъхновяващ и същевременно отчайващ филм! Случайно го изгледах втори път без колебание



              http://mamkamu.blog.bg/
              http://gledam.blogspot.bg/

              Comment


                Честит празник

                Comment


                  Нещо съвсем прясно - да го отбележа за протокола, ревюто в The Atlantic е не-възхитено някак - Whiskey Tango Foxtrot - по мемоарите на военна журналистка от Кабул, Афганистан
                  "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                  Comment


                    С Тина Фей в главната роля...малко трудно ще ми е да го възприема сериозно.

                    Comment


                      Някой гледал ли е това?
                      Versailles


                      Щото се чудя, дали въобще да го почвам! Да не излезе някоя протяжна френска драма...
                      http://mamkamu.blog.bg/
                      http://gledam.blogspot.bg/

                      Comment


                        Todor Pavlov написа Виж мнение
                        Чакаме го , досежно "реалността" на пресъздадените събития ... Що се касае до кинематографичните достойнства, не съм очарован особено .
                        Филмът "Кербала" не е идеално лош, правен е от полски кинематографисти, с полски пари. Само с двама български актьори. Та от тая гледна точка какви претенции да имаме към него.

                        От гледна точка на историята, описан е само един епизод от боевете. Не е показана първата нощ от въстанието на Муктада Садр, когато неговите хора атакуваха Сити-хола и положението висеше на косъм, та беше необходимо български взвод да го деблокира, в следващите дни подразделенията започнаха да се сменят на 24 часа, та тогава са и тия епизоди, когато идват "40 българи и 40 поляци" или "40 поляци и 40 българи". Не са показани и нашите БМП-23, дето бяха около сградата, само полските БРДМ-чета дават.

                        Comment


                          Някой гледал ли е това?
                          Versailles


                          Щото се чудя, дали въобще да го почвам! Да не излезе някоя протяжна френска драма...
                          Трагичен. Акцентът : Филип , брат на Луи Велики е заклет гей, това е дадено с пълни подробности. Самият артист изпълняващ ролята на Слънцето , според мен е крайно неподходящ. Всяка негова заповед се приемаше доста тромаво, все имаше някой който да не е доволен от решенията му и "невзрачния" сир трябва да го убеждава. С две думи : слаба работа. За феновете на тази епоха, (Кралство Франция XVII век) препоръчвам Кралицата и Кардинала http://www.imdb.com/title/tt1369836/ Не е екшън, действието е малко театрално, но перфектно подбрани актьори, реализъм и много добре пипнат технически.

                          Comment


                            Kramer написа Виж мнение
                            Филмът "Кербала" не е идеално лош, правен е от полски кинематографисти, с полски пари. Само с двама български актьори. Та от тая гледна точка какви претенции да имаме към него.

                            От гледна точка на историята, описан е само един епизод от боевете. Не е показана първата нощ от въстанието на Муктада Садр, когато неговите хора атакуваха Сити-хола и положението висеше на косъм, та беше необходимо български взвод да го деблокира, в следващите дни подразделенията започнаха да се сменят на 24 часа, та тогава са и тия епизоди, когато идват "40 българи и 40 поляци" или "40 поляци и 40 българи". Не са показани и нашите БМП-23, дето бяха около сградата, само полските БРДМ-чета дават.
                            В български торенти нещо не излезе, че попаднах на него в руски. Ми ... да ви кажа мислех ... или да кажем очаквах повече.
                            Отделно имам познат който е бил точно там по време на атаката и каза, че поляците са били ГВ и всичко са изнесли нашите, а във филма е точно обратното.
                            Накратко мъчат се да докарат BLACK HOWK DOWN но нещо не се получава.
                            П.П. Взех да прегледам темата за случая от форума ама цък нещо не се получава

                            Comment


                              Нещо интересно се задава.

                              Comment




                                Някой ако има идея къде може да се намери...

                                Comment

                                Working...
                                X