Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Мога ли да питам как точно го гледа, защото е на немски с вградени надписи на датски? Свалих го отдавна, но не можах да намеря никъде субтитри на някакъв нормален език.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Dinain написа Виж мнение
      някакъв нормален език
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        Английски, български, руски... хех, дори иврит става.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Dinain написа Виж мнение
          Мога ли да питам как точно го гледа, защото е на немски с вградени надписи на датски? Свалих го отдавна, но не можах да намеря никъде субтитри на някакъв нормален език.
          Всъщност субтитрите в Замунда са холандски. Тегавко беше, но го гледах така и май схванах почти всичко. Инак и аз не отбирам немски.

          П. П.
          Между другото - и двамата сме идиоти. Някакъв пич в Замундата е дал линк към английски субтитри.
          Луд на шарено се радва - цивилен блог

          Comment


            Много благодаря. Тези субтитри обаче не пасват за този релийз, навремето си играех да ги синхронизирам, но вече ме мързи.

            Открих и други релийси. Препоръчвам този - по-добро качество и без вградените холандски субтитри: https://thepiratebay.se/torrent/8329...264_MP4_AAC-CC
            Last edited by Dinain; 14-04-2013, 03:09.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Е, да, така е много по-добре. Във всеки случай филмът ми се видя интересен. Който го гледа, може да сподели какво мисли.
              Луд на шарено се радва - цивилен блог

              Comment




                Battle Under Orion (2009)


                Не знам дали е бил пускан тук, попадна ми случайно. Японски подводничарски филм не бях гледал, хареса ми. Ефектите не са на ниво, явно бюджетът е бил тънък, но надлъгването между японеца и американеца компенсира това.
                Действието на филма е в последните дни на ВСВ, японска подводница I-77 излиза в отчаян опит да атакува танкерите, снабдяващи американските войски в Окинава, и се завързва напрегнат двубой между нея и американски разрушител USS Percival.

                В реалността I-77 е потопена още октомври 1944 г. и никога не е носила Кайтени, като във филма, а USS Percival(DD-298) е нарязан за скрап през 1931 г... но това са подробности

                Донякъде операцията, представена във филма, се базира на тази реална операция:
                Ninth

                The Tamon group (多聞隊?) was the last Kaiten-equipped group to go into combat. It was a large force consisting of I-47, I-53, I-58, I-363, I-366 and I-367. They departed on 14 July headed for an area south-east of Okinawa. I-363 and I-367 engaged in no further action before the announcement of unconditional surrender and an end to all hostilities.

                The I-47 launched a kaiten at a lone merchant on 21 July, but without result. She saw no further action.[27]
                Но участниците и резултатите са съвсем други.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  gregorianus написа Виж мнение
                  Е, да, така е много по-добре. Във всеки случай филмът ми се видя интересен. Който го гледа, може да сподели какво мисли.
                  Бе добър относително...Първата половина на немски така шпрехат, че и 50% не мога да схвана, чак ползвам холандските патерички, дето от езика им хал хабер нямам. На английски поне 70% щях да разбера, все пак е език по-прост. Въобще във филмовата индустрия с бързото говорене гледат да спестяват от ефекти в последните 15-тина години, явно професионален похват.
                  Както и да е. Във втората половина Клюге и Блюментрит бяха изкарани като орки, та им разбирах приказката. То ако беше руски филма, там поне поясняват - "Щабът на 1 белоруски фронт", "Щабът на 2 белоруски фронт", "Щабът на група армии Център", при който почват на немски да првеждат...
                  Иначе с графинята агент си е направо жалко...И бозата дето английския лейтенант го водят при Ромел да го черпи с чай!

                  Comment


                    Е, бързината на говорене не е проблем на филма. Ако гледаш филми от четиридесетте до шейсетте, особено англоамерикански - там направо изстрелват репликите.
                    Това с надписаното място на действието не е лошо, но не е и задължително. То става ясно в хода на диалога.
                    Не знам къде му е проблемът на чая Въпрос на стил, дето се вика.
                    Луд на шарено се радва - цивилен блог

                    Comment


                      Американският филм ,, Сталин " от 1992 г. с бг субтитри :




                      Преди всичко трябва да се отбележи страхотната актьорска игра на Робърт Дювал като Сталин, както и на Джулия Ормонд като Надежда Алилуева и Йерън Крабе като Бухарин.
                      "Най-тежкият грях спрямо ближните ни не е омразата, а безразличието ни към тях. Това е същността на безчовечността."

                      Джордж Бърнард Шоу

                      Comment


                        Warriors of the rainbow- за планинските диви кланове ,ловци на глави от Тайван по време на японската окупация.Очаквах да науча повече за историята на Тайван ,но пък филма е красив и пълни окото (явно благодарение на добрия оператор)

                        Comment


                          На мен хич не ми хареса. Особено когато Робърт Дювал в качеството си на Сталин обясняваше, че всички били семейство, ама го изигра все едно ставаше дума за американската мафия. Въобще пропагандна боза с елементи на съспенз.

                          Comment


                            За 1-ва планинска дивизия. Т.н. "Еделвайс". На 3.28 обстановката и музиката досущ като в старото филмче от преди 40 г. за господин Тау
                            Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

                            Comment


                              Току що най-сетне гледах "Трето полувреме" (Мак., 2012 г.). Във филмчето, иначе не съвсем лошо за балканските стандарти, ясно се забелязват поне два евтини пропагандни трика:

                              - запятата от циганчето с тъпана песен преди разстрела "Море сокол пие" (любима, естествено, и на голяма част от българите), внушаваща, че екзекутирането на циганите-конекрадци от българските войници е всъщност екзекутиране на "македонски граждани" (в съзвучие, естествено, с най-новите трактовки по темата, поддържани от, хм, да речем Г-7).

                              - намерението на българския...комендант (?) Гарванов да "провали" отбора на Скопие в българското футболно първенство. По всички пътища на логиката би трябвало да е обратното.

                              Странни бяха и хората с чалми и фесове на "ларгото" на Скопие в 1939 г., все пак дори в Турция по това време са били отменени от Мустафа Кемал. А дали "ладино"-то е точно това, което чуваме във филма (би било чудесно ако е така, но толкова ми прилича на съвременен испански!)? Иначе някои други елементи, специфични за македонската етническа група на българския народ и запазени и до ден днешен, са чудесно предадени, ракията е блага, нема значение у колко саато, а зурните като писнат и....
                              A strong toun Rodez hit is,
                              The Castell is strong and fair I wis...


                              блог за средновековна балканска история

                              Comment


                                Не се учудвам. Инак ладино мноо прилича на испански, да. Но няма да се учудя, ако във филма наистина са говорели обикновен кастеяно
                                Луд на шарено се радва - цивилен блог

                                Comment

                                Working...
                                X