Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Филмът ,, Лутер " от 2003 г. с участието на Джоузеф Файнс , Алфред Молина и сър Питър Устинов : http://de.wikipedia.org/wiki/Luther_(2003)
    "Най-тежкият грях спрямо ближните ни не е омразата, а безразличието ни към тях. Това е същността на безчовечността."

    Джордж Бърнард Шоу

    Comment


      Много добър Распутин на Алън Рикман!
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

        В Youtube може да намерите и останалите части. За този филм Сталин в писмо до Чърчил от 29.03.1943 г. казва: "Филма "Победа в пустинята" ще бъде широко разпространен във всички наши армии на фронта и сред широки слоеве от населението на страната".

        Comment




          Историята на един взвод от американски войници,
          водени от лейтенант Калей, които изпълнявайки бойна задача избиват
          безмилостно старци, жени и деца, разрушавайки досегашната
          селска идилия. Намесата на трима американски войници слага край на
          зверствата. Изправяйки се срещу своите, те успяват да спасят
          живота на девет души. Филмът е базиран на действителни събития от
          военните действия на 16.03.1968 г. в Ми Лай - Виетнам.



          Отвратителен филм !!! Вече съжалявам,че си го пуснах.
          Last edited by Henry Sinclair; 31-05-2012, 22:38.
          Войната е лека за зрителите...

          Comment


            1951 написа Виж мнение
            Белый тигр (2012)
            Чуден филм, много ми хареса, мерси. Хубава, мистична атмосфера, а относно посланията - намирам ги за доста съдържателни. Това не е пропаганда, господа, това си е чист исторически факт. Би било глупаво да мислим, че след Наполеон и Хитлер неприятностите на Русия са приключили завинаги

            Comment


              Преди няколко години писаха , че се подготвя филм за Нефертити с Холи Бери в главната роля . Някой знае ли какво стана с този проект ?
              "Най-тежкият грях спрямо ближните ни не е омразата, а безразличието ни към тях. Това е същността на безчовечността."

              Джордж Бърнард Шоу

              Comment


                Най-сетне успях да гледам тоя "Белия Тигър".Много е странен но ми хареса.............
                Снощи гледах http://www.imdb.com/title/tt2103997/ Battle Force за нищо не става.........

                P.S.прочетох и книгата по която е сниман "Белия Тигър" - мистиката там почти няма но ми направи добро впечатление подготвеността на писателя.
                Last edited by Пепеляев; 20-06-2012, 13:36.

                Comment


                  Замък под пламтящи небеса - НЕВЕРОЯТЕН ФИЛМ!!! Не знам какво да кажа - това за вас няма да е достойнство, но на мен почти не ми изсъхнаха очите. %) И да знайте - никакви самурайщини, даже музиката ми се стори някаква европейска симфонична. Тоя филм ще ви хареса, ако ви е харесал Longitude. ПРИЯТНО ГЛЕДАНЕ!!!
                  Attached Files
                  "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                  Comment




                    Isenhart (2011)
                    link
                    Войната е лека за зрителите...

                    Comment


                      Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

                      Може лесно да намерите и другите 9 части.

                      Comment


                        Pope John Paul II (2005)




                        A homemade trailer for the CBS's John Paul II TV movie, featuring "Sur la Fil" by Yann Tiersen.Starring Cary Elwes



                        Малко муден, но приятен филм.

                        Comment


                          Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

                          Comment




                            Филмът не е лош, почти реалистичен , според мен един от най-добрите правени за виетнам.



                            Също не е лош ,правен по действителен случай (битка)
                            Sub sole nihil novi est

                            Comment




                              линк:

                              още няма субтитри ...
                              Войната е лека за зрителите...

                              Comment


                                pnp5q написа Виж мнение
                                Замък под пламтящи небеса - НЕВЕРОЯТЕН ФИЛМ!!! Не знам какво да кажа - това за вас няма да е достойнство, но на мен почти не ми изсъхнаха очите. %) И да знайте - никакви самурайщини, даже музиката ми се стори някаква европейска симфонична. Тоя филм ще ви хареса, ако ви е харесал Longitude. ПРИЯТНО ГЛЕДАНЕ!!!

                                Наистина е страхотен.

                                Впрочем, Isenhart и Fetih са крайно скучни.
                                Луд на шарено се радва - цивилен блог

                                Comment

                                Working...
                                X