Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Тук няма -фили, а само -фоби !
    Шегувам се, ама то тия окончания само усмивка предизвикват. Според мен не би трябвало един интелигентен и образован човек да отглежда в себе си подобна емоционална реакция към дадена общност, нито в едната нито в другата крайност. Иначе Изпепелени от слънцето си е много стойностен филм.
    Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

    Comment


      Съгласен съм с теб, Томек. "Утомленные солнцем" сме го гледали навремето и, мисля, с го обсъждали тук (или поне сме го споменавали). На мен много ми хареса тогава (но отдавна не съм го гледал отново). Втората част не успях да се насиля засега да я гледам. Имам сериозни съменния за качеството й.

      Другите филми сме ги споменавали (и двете "поредици" по Сенкевич) - на мен много ми допадат.

      Comment


        Всъщност втората част на филма Утомленные солнцем е разделена също на две и на мен по-силно впечатление ми направи Утомленные солнцем 2-Предстояние, отколкото Утомленные солнцем 2-Цитадель.Макар че сцената от Утомленные солнцем 2-Цитадель в която 15 000 души въоръжени само с тояги и водени от главния герой атакуват укреплението на немците или по-точно просто вървят към смърта е замислена като силно въздействаща но според мен недостатъчно реалистична защото докато най-вероятно през 41 и 42 е имало подобни случаи то нямам данни през май 43 да е имало подобен случай.Мисля че няма как човек да не изпитва особена емоция когато става въпрос за руския народ и за народите от така наречения Радянський союз и за мен тя е свързана с фактите че тези народи са може би най-изстрадалите народи на света през периода 1917-1990г.Аз не казвам че съм русофил а препоръчвам на тези които се смятат за русофили да гледат тези филми.Тъй като тази тема все пак е за кино считам че всеки филм се прави основно за да породи емоция у зрителите и филм който не поражда емоции е много-слаб филм.Който ме познава знае че не съм нито расист нито националист и може би неправилно са били изтъкувани някои мои изречения от постовете ми.
        Last edited by ; 01-10-2011, 21:45.

        Comment


          Втората част на "Утомленные солнцем" много ми хареса. Препоръчвам го.
          Но в него Втората световна война е само фон при това покрит с мъгла (не в лошия смисъл на думата). За това, тези които очакват историческа достоверност - едва ли ще останат доволни. Но като художествена стойност - на мен много ми хареса.

          Comment


            Darfur (2009)






            Уве Бол е решил този път да не се лигави, в резултат на което се е получил доста добър филм. Семпла, истинска, брутална история.

            Comment


              Голямо клане в тоя филм. Иначе последното изречение на горния пост го определя доста добре.
              A strong toun Rodez hit is,
              The Castell is strong and fair I wis...


              блог за средновековна балканска история

              Comment


                Позволих си свободата да преместя цялата дискусия за мините (въз основа на сцена от филма на Михалков) в съответната тема за минното оръжие (много стара и почти безсъдържателна - не че тази добавка ще я промени).

                Comment


                  Януари излиза междузвездни войни 7 (Red Tails) http://www.imdb.com/video/imdb/vi3239156761/
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Сестри на войната (sisters of war)2010 г. Добър австралийски филм, проследяващ историята на група мед. сестри и монахини попаднали в японски плен на остров Нова Британия през 1942. Филма е базиран върху личните спомени на част от героините.

                    Comment


                      заря91 написа Виж мнение
                      Сестри на войната (sisters of war)2010 г. Добър австралийски филм, проследяващ историята на група мед. сестри и монахини попаднали в японски плен на остров Нова Британия през 1942. Филма е базиран върху личните спомени на част от героините.
                      Не е кой знае какво...
                      A strong toun Rodez hit is,
                      The Castell is strong and fair I wis...


                      блог за средновековна балканска история

                      Comment


                        Един добър филм, който явно съм пропуснал

                        Подгряване на вчерашния обед

                        Премиера: септември 2002
                        Продукция: Гала филм - София
                        Дигитпроп - Скопие със съдействието на:
                        Националния филмов център
                        Министерството на културата на Македония
                        Българската национална телевизия
                        Киностудия "Бояна"
                        Сценарий: Миле Неделковски, по едноименния му роман.


                        Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.
                        Last edited by dibo; 15-11-2011, 22:03.
                        We don't see things as they are, we see them as we are
                        ---Anais Nin----

                        Comment


                          Още един филм. Доста забележки може да има към него, но крайния резултат е положителен:

                          Военен кореспондент (2008)



                          Режисьор : Костадин Бонев
                          В ролите : Пенко Господинов, Антоний Аргиров, Ирина Жамбонас, Йоана Буковска, Гергана Плетньова, Атанас Атанасов, Веселин Мезеклиев, Стоян Алексиев и др.
                          Година : 2008
                          Резюме : 1917 година. Към Добруджанския фронт пътува български офицер, кореспондент на вестник „Военни известия". Името му е Йордан Йовков.

                          Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.
                          We don't see things as they are, we see them as we are
                          ---Anais Nin----

                          Comment


                            Здравейте
                            Някой знае ли от кой филм е този откъс?

                            Comment


                              latzi написа Виж мнение
                              Здравейте
                              Някой знае ли от кой филм е този откъс?
                              "Утомл¸нные солнцем 2. Предстояние"
                              We don't see things as they are, we see them as we are
                              ---Anais Nin----

                              Comment


                                Благодаря за бързия отговор.

                                Comment

                                Working...
                                X