Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Вчера мой коллега посмотрел фильм "Турецкий гамбит"
    Говорит, что снят в голливудском стиле - масса спецэффектов, очень зрелищен.
    Слышал, что Москве, за неделю проката его уже посмотрели почти миллион человек…
    (Что-то не верится…)
    "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

    Comment


      военни филми

      Здравейте, това е първият ми пост в този форум, за това ще се съобразя с темата филми за ВСВ. Препоръчвам ви Memphis bell - това е филм за екипажа на една летяща крепост и никак не е лош, а още може да се намери по видеотеките. Относно Bend of brothers - гледайте го на всяка цена, защото ми се струва доста по реалистичен от редник Раъйн, дори бих казал, че за феновете на ВСВ е задължително да го гледат. А филма Железен кръст на английски е Iron cross и още го има по видеотеките, ако не и аз го имам.
      Ако Ви интересувати други филми /понеже видях, че някой е споменал Ватерло/ за феновете на Наполеоновите войно също препоръчвам Дуелистите с Харви Кайтел, сериала за "Шарп"/Sharp/ с Шон Бийн /на някои серии им липсва мащабност, но иначе е супер/.
      Ако има фенове на американската гражданска война освен достъпния по нащите видеотеки Слава с Морган Фрийман и излезлия на скоро на DVD Богове и генелали, задължително трябва да гледате Гитисбърг с Том Беринджър - уникални бойни сцени с участието на хиляди статисти, но не облечени за филма, а просто фенове дошли съэс собствената си екипировка.
      "Fiercer than Fierceness itself!"

      Comment


        Гледайте "Богове и генерали"(Gods and Generals)-на мен лично много ми хареса.Разказва се за генерал "Стоунуол" Джексън-един от най-талантливите пълководци на Конфедерацията по време на войната между Севера и Юга.Има доста батални сцени.

        Comment


          Всъщност Богове и генерали е част първа на трилогия посветена на гражданската война в САЩ. Втората част е Гетисбърг. Чисто хронологически обаче Гетисбърг е заснет през 1993, а Богове и генерали през 2003. Третата част още не е снимана, но ще е посветена на края на войнота-така наречената окопна война.
          Ако ви е харесал Богове и генерали, тогава Гетисбърг ще ви хареса още повече, защото Гетисбърг е много по-добър и по мащабност на бойните сцени и по драматичност на действието.
          "Fiercer than Fierceness itself!"

          Comment


            "Битката за Англия"..Филмът е правен през 1969г. ..За онова време си е направо добър !

            Comment


              Малко се пада пропаганда, ама нищо.
              „Аз, Драгомир, писах.
              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

              Модератор на раздел "Военна Авиация"

              Comment


                Младите лъвове също е класика в жанра за ВСВ
                "Fiercer than Fierceness itself!"

                Comment


                  Приключенски филм за обсадата на Плевен е новият руски кинохит
                  'Турски гамбит' е екранизация по едноименния роман от Борис Акунин, сниман е у нас
                  02.03.2005
                  Обсадата на Плевен през 1877 г. е фон за събитията в "Турски гамбит" (GambitFilm.ru) - най-новият кинохит в Русия, който за по-малко от седмица беше гледан от над 1 млн. души.
                  Филмът е създаден от продуцентите на касовия шампион от миналата година "Ночной дозор" и е екранизация по едноименния роман от Борис Акунин, издаден на български от "Еднорог".

                  Сниман е у нас от студия "Три Т" на Никита Михалков, носител на "Оскар" за "Изпепелени от слънцето", по поръчка на Първи канал на руската обществена телевизия ОРТ (1tv.ru).

                  Режисьор е Джаник Файзиев, актьорският състав е интернационален - от Русия, Полша, България и Франция, а главната роля изпълнява Егор Бероев.

                  Романът първоизточник е част от поредицата на Акунин (Akunin.ru), обединена в литературния проект "Приключенията на Ераст Фандорин".

                  Целта е била филмът да се хареса както на почитателите на книгата, така и на онези, които не са я чели, обяснява писателят и допълва, че в сценария са внесени доста промени, вкл. във финала.

                  За снимачна площадка са били използвани историческите места на събитията у нас, а всички костюми, цялото въоръжение и останалият реквизит са точни копия на използваните в края на XIX век.

                  Това се дължи до голяма степен на местните жители, които са предоставяли за снимките свои антикварни вещи, разказва руският Първи канал, който ежедневно излъчва отзиви за прожекциите, а на 4 март вечерта показва и филм за филма*.

                  Според руските медии в българските планински области спомените за тази важна за всички славяни война са живи - и затова местното население така охотно е помагало на снимачния екип.

                  Действието се развива по време на Руско-турската война, която досега почти не е присъствала в руското кино, обясняват тв репортажите.

                  Руски кинокритици вече обявиха, че в страната им отдавна не е излизал толкова исторически достоверен и зрелищен филм, с епични битки, разкошни костюми, шпионски страсти и любовна история.

                  Никой обаче не се наема да определи жанра му - налице са и романтични, и криминални, и приключенски елементи, но и епически битки.

                  Зрителите са особено впечатлени от баталните сцени, разиграни с помощта на множество спецефекти.

                  Филмът тръгна в киносалоните на Русия и Украйна от 22 февруари в рекорден брой копия (364), повече дори отколкото "Александър", показан с 348 копия.

                  Фоайето на киното при националната премиера беше декорирано със слънчогледи - точна възстановка на една от сцените в "Турски гамбит**".

                  Синопсис от официалния сайт на филма

                  1877 г., Руско-турската война. В качеството си на сръбски доброволец във военните действия участва и титулярният съветник Ераст Фандорин.
                  Той носи в главния щаб на руското командване важно секретно съобщение.

                  По пътя се запознава с очарователната госпожица Варвара Андреевна Суворова, която пътува към руския лагер, за да иде на свиждане с жениха си Петя Яблоков, шифровчик в генералния щаб.

                  Когато стига при своите, Фандорин съобщава на ген. Соболев за хитрата флангова маневра, замисляна от турците. Изходът е руснаците да превземат колкото може по-скоро Плевен, защото натам се движи корпусът на Осман паша.

                  За целта при генерал-адютанта Мизинов, бивш шеф на Фандорин, вече е заповедта на главнокомандващия, която Яблоков спешно шифрова и изпраща.

                  Самият Мизинов пък има една задачка за Фандорин, която съвсем не е от лесните. Става дума за Анвар-ефенди, секретар на султан Абдул Хамид. Интересният турчин лично оглавява тайната операция против руснаците.

                  Отчаян тип, с авантюристка жилка, той може да се появи напълно сам в руския лагер и да мине за "свой" благодарение на европейската си външност и безупречното владеене на няколко езика.

                  Вечерта на същия ден става известно, че руската войска е заела Никопол, а по-късно Петя Яблоков е арестуван - в изпратеното от него шифровано съобщение вместо "Плевна" (Плевен) се е появила думата "Никопол".

                  Като резултат от тази дезинформация турските войски завземат незащитения Плевен.

                  Потресената Варя умолява Фандорин да помогне на любимия й. Ераст Петрович е сигурен, че е възможно да измъкне Петя, стига да открие истинския виновник. По всичко личи, че това е дело на Анвар, който действа безпрепятствено в руските редици.

                  Турчинът трябва спешно да бъде разкрит. Но как - под подозрение са всички...

                  * Гледайте "Гамбит - от мястото на събитието" по ОРТ (Първи канал) на 4 март, петък, след 21,30 ч. българско време.
                  ** Гамбит - маневра в шахмата, при която се жертва фигура, за да се постигне крайната победа.

                  То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                  Comment


                    подпоручикъ-летецъ написа
                    "Битката за Англия"..Филмът е правен през 1969г. ..За онова време си е направо добър !
                    А този го гледах скоро и се събираха 2 минути от филма, които да ми харесат.

                    Comment


                      Вчера посмотрел в кинотеатре фильм «Турецкий гамбит».
                      Неплохой фильм. Хорошо снято. Понравились костюмы акт¸ров. :tup: Заметил одну не точность. В последней сцене поезд уезжал по путям на которых современные железно-бетонный шпалы. А вообще фильм не произвел на меня ожидаемое впечатление.
                      Наверное потому, что за фильм убили человек 500-600 Русских и всего 50-60 Турок.
                      Хотя батальные сцены в фильме не уступают Голливудским, а наверное даже превосходят. Основной сюжет развивается вокруг города Плевны...
                      "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

                      Comment


                        Попаднах на филма 'Canadian bacon' (1995 г.). Преди съм го гледал и ми хареса, някой друг гледал ли го е?
                        Attached Files
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment



                          Гледал съм го. Има някои хубави моменти но така и не разбрах проблема с канадската бира какъв е. Всъщност в този филм за първи път чух че има такава бира.
                          НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

                          Comment


                            Това с бирата май не го помня. Обаче там имаше едни проблеми, типични и за нашата страна
                            Е, филма ще го имам до ден-два и ще си гоизгледам пак
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              messire Woland написа
                              Това с бирата май не го помня.
                              Е как не го помниш!?! Нали заради него стана войната!
                              НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

                              Comment


                                Е, сега. Аз помня там тия безработни от военно-промишления комплекс, политическите интриги, също там оня забавен момент, когато камиона на американците, целия нашарен с псувни към канадците (на английски) беше спрян от канадската полиция и се наложи да превеждат всичко и на френски, нали Канада е двуезична, иначе нямаше да ги пуснат
                                Помня и как отчаяно търсиха нов враг 'канците, че да могат да оправдаят нови военни разходи, но конкретния повод не помня. Е, сега, десет години по-късно определено можем да кажем, че са си намерили враг и са преодолели спирането на ВПК, което стана при Рейгън.
                                Last edited by messire Woland; 14-03-2005, 21:50.
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X