Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    gollum написа Виж мнение
    Аз най-после успях да си намеря "Prince of Jutland"
    Ако е този филм, за който си мисля - един от ранните на Крисчън Бейл - си заслужава. На мен поне ми хареса.
    sigpic

    Sword song and horn sound

    Comment


      Да, същият - с Крисчън Бейл (като Амлед, т.е. Хамлет по Шекспир), Гейбриъл Бърн (Финге, те.. Клавдий) и т.н. Добър филм. "Червеният плащ" ("Hagbard and Singe") е по-ранен филм на същия режисьор - пак "викингски". Отзивите са доста добри, сега го тегля - пак успях да го намеря в един руски тракер, със сравнително лошо качество и за съжаление май без оригинална пътечка (за мое съжаление руснаците си падат по дублажа като повечето големи нации).

      Comment


        Единият е норвежки от 87-ма - "Ofelas" (превели са го "следотърсачът", но по-скоро става въпрос за шаман). Много пипнат филм, в който няма нищо излишно.

        Някой може ли да ми каже от къде бих могъл да изтегля този филм. Благодаря предварително.

        Comment


          tod_or написа Виж мнение
          Единият е норвежки от 87-ма - "Ofelas" (превели са го "следотърсачът", но по-скоро става въпрос за шаман). Много пипнат филм, в който няма нищо излишно.

          Някой може ли да ми каже от къде бих могъл да изтегля този филм. Благодаря предварително.
          Ако го направим като загадка, за да е по-интересно, разгледай внимателно темата и открий сам. Награда - филма
          A strong toun Rodez hit is,
          The Castell is strong and fair I wis...


          блог за средновековна балканска история

          Comment


            Благодаря за остроумието и проявения "свеж" хумор. И все пак, ако.... Някой може ли да ми каже от къде бих могъл да изтегля този филм. Благодаря предварително. Надявам се не очаквате да прочета 71 страници, за да разбера линка.

            Comment


              Veiviseren aka. Ofelas (1987) DVDRip. MovieExtreme навремето май оттук го свалих
              Субове има в http://subsunacs.net/

              Comment




                Ето това филмче - "Викингските саги" с Ралф Мьолер е много готино, с целия речитатив, пейзажите итн., според мен доста успешно улавя духа на исландските саги и кървавата епоха на "викингите" (много се извинявам за израза, нищо, че техни потомци, с които съм разговарял, са ме разбирали и не са възразявали срещу използването на термина, но нали трябва да бъдем "пунктуални"). Друг интересен исторически момент, който би могъл да се наблюдава във филма, е, разбира се, толкова подобния на днешния фитнес-култ; ако парафразираме Мики Рурк в "Кечистът": "Обичах 80-те, тогава можеше наистина да се забавляваш!" But who cares
                A strong toun Rodez hit is,
                The Castell is strong and fair I wis...


                блог за средновековна балканска история

                Comment


                  Guy de Mont Ferrand написа Виж мнение


                  Ето това филмче - "Викингските саги" с Ралф Мьолер е много готино
                  Тамъъън ей сега свърших да го гледам. Това моме Гудрун добре си играе ролята

                  Между другото, преди време бях залегнал яко да чета исландските саги, може би поне 500 страници са ми минали пред очите. Усещането за целия бит, за цялото действие е 1:1 с това от филма.

                  Comment


                    Кухулин написа Виж мнение
                    Тамъъън ей сега свърших да го гледам. Това моме Гудрун добре си играе ролята

                    Между другото, преди време бях залегнал яко да чета исландските саги, може би поне 500 страници са ми минали пред очите. Усещането за целия бит, за цялото действие е 1:1 с това от филма.
                    Нали, нали И аз го гледах допреди малко.

                    А Гудрун е
                    A strong toun Rodez hit is,
                    The Castell is strong and fair I wis...


                    блог за средновековна балканска история

                    Comment


                      Едно кратко филмче - "Немецът" - http://arenabg.com/details.php?id=e1...9144e33893ec12
                      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                      Comment


                        Последните три вечери гледах едно много старо шпионско мини-сериалче на ББС. Не е 100% за тази тема, защото е по литературно произведение, но все пак ще го спомена, по романа на льо Каре "Калайджия, шивач, войник, шпионин". Добре е направено, много добри актьори и всичко, поне според мен, е каквото трябва да бъде. Това докато чакам да се появи новата версия за голям екран, което трябва да стане през тази година (с Гари Олдман в ролята, която навремето е изпълнявал (много добре) Алек Гинес).

                        Comment


                          Тези дни гледах шведския филм ''Граница''/ Gransen. Става въпрос за някой от пограничните сблъсъци между шведските граничари и немските части в окупирана Норвегия случили се през 1942г. Има го в Замундата.

                          Comment


                            За последно гледах сериала "Щрафбат", малко нискобюджетен и набързо скалъпен изглежда, ама зарибява, набляга и на неща, които рядко се засягат в този тип руски филми.

                            "Шака зулу" изтеглих също, помня че ми харесаха от онова време "Зулу" и "Зората на зулу" и този тогава някъде е правен май, а от тогава има много по-малко неща във филмите, които могат да те издразнят отколкото днес

                            Един хумористичен сръбски - "Ивкова слава" (подобен на "Зона Замфирова") и още един ама бая по-тегав "Отац на службеном путу".

                            А да и първия сезон на "Борджиите", незнам дали е коментирано вече тука, ама си заслужава.
                            (\_/)
                            (°_°)
                            (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                            Comment


                              В момента по ВТК върви това:


                              Не го хванах от началото, но май не е лош. 1963 година, преди всякаква политическа коректност Цивилизованите нации (11-12 нации, включително японци), срещу въстанието на боксерите (и по-точно срещу някакви китайски висши чиновници).

                              P.S. Трябва да е било нещо като суперпродукция тогава. На моменти е много зрелищно, е, като за 1963 г. Основното действие се развива около някакъв дворец, ограден с огромна стена. В него са посолствата на Великите сили, а отвън - китайската армия. Някаква част - императорска, някаква част - от боксьорите. Според филма, а аз с истинската история на боксьорското въстание не съм запознат, европейци и японци са обкръжени там за 55 дни.
                              А тъкмо сега филма стигна до края си, с пристигането на индийска кавалерия (много забавно), немска и италианска пехота и т.н. Интересен филм, особено за незапознати с хода на въстанието хора, като мен.
                              И съдейки по това: http://en.wikipedia.org/wiki/Boxer_Rebellion - филмът е бил поне горе-долу точен и по събитията.
                              Last edited by messire Woland; 27-08-2011, 22:42.
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                Warlord написа Виж мнение
                                "Шака зулу" изтеглих също, помня че ми харесаха от онова време "Зулу" и "Зората на зулу" и този тогава някъде е правен май, а от тогава има много по-малко неща във филмите, които могат да те издразнят отколкото днес
                                "Шака" ми беше любимият филм като дете. В "южноафриканската" връзка този филм (The Bang Bang Theory) не е никак лош - става въпрос за т.нар. combat photographers по време на размириците, предшествали избирането на Мандела.
                                A strong toun Rodez hit is,
                                The Castell is strong and fair I wis...


                                блог за средновековна балканска история

                                Comment

                                Working...
                                X