Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    The Sinking of the Laconia (2010)



    The Sinking of the Laconia: With Andrew Buchan, Ken Duken, Lindsay Duncan, Thomas Kretschmann. Dramatisation of the true story of the sinking of the liner Laconia by a German U-boat in 1942 through the eyes of six survivors.




    Като цяло остави у мен усещането за добре направен филм. Може би на места драмата беше твърде протяжна, но пък други хора харесват именно това. За историческата достоверност и техническите детайли нищо не мога да кажа, може нещо да са послъгали германците.

    Comment




      Ironclad / Железен рицар (2011)

      "Ironclad” разказва за един от най-кървавите и важни моменти в английската средновековна история, в който няколко добри мъже воюват за да защитят страната си от мегаломанията на кръвожадния си крал. Опустошителната битка за замъка на Рочестър е истинска история за чест, достойнство и жажда за свобода.

      http://www.youtube.com/watch?v=A-tpq...layer_embedded
      Войната е лека за зрителите...

      Comment


        Heaven and Earth (1991)




        Battle of kawanakajima, 川中島Kenshin Uesugi VS Shingen TakedaMaking By Kadokawa FilmLocation at the Canada & Japanhttp://koreanwar60.tistory.com, http://www.y...



        Разправя се за конфликтите на Такеда Шинген с комшиите му в средновековна Япония. Много японски филм, но въпреки това ми хареса Има мащабни баталии, любов, чест, такива неща.

        Comment


          От известно време в нета се въртят тв-рипове на една интересна поредица - Что скрывали мифы. Засега в Замунда е качен само епизодът за Ленин, но Дзержински и Троцки също са достъпни по разни видеосайтове.

          В. И. Ленин. Что скрывали мифы (2008)



          Наистина, сериите съдържат много пропаганда и дори глупости, но наред с тях има и безкрайно интересни неща. Според мен са задължителни за всеки любител на периода.

          Comment


            Добър филм,за викингите.Може да е стар,но много добре е направен.Мисля,че хората ,които харесват темата,ще го харесат.http://zamunda.net/details.php?id=117047&hit=1

            Comment


              Днес CNN услужливо ни подсеща, че наближава английската династична сватба:

              Six films to get you in the mood for Kate and William's royal wedding

              Ето и препоръчаните филми:

              The Queen (2006)
              The King's Speech (2010)
              The Young Victoria (2009)
              The Madness of King George (1994)
              Elizabeth (1998)
              Henry V (1989)

              Струва ми се, че хората проявяват много добър вкус. От тези заглавия май само лудия крал Джордж съм пропуснал. Останалите наистина си заслужават гледането

              Comment


                Ех, Хенри 5 на Кенет Брана си е класика, че и оттатък:много силна игра, страхотна атмосфера, хубав саундтрак. Между другото, по-скоро ми прилича на телевизионен театър, отколкото на филм, но е чудесно, че го включват в разни класации от време на време - заслужава си да бъде припомнян.
                sigpic

                Sword song and horn sound

                Comment


                  Трябва да призная, че образът на Хенри V от горния филм за мен лично е един от най-въздействащите в историята на киното. Шекспир и режисьорите добре са си свършили работата

                  Restrepo (2010)




                  IN THEATERS NOWGo to www.facebook.com/restrepothemovie for dates, cities and theaters.Winner of the US Documentary Grand Jury Prize at the 2010 Sundance Film...



                  Тим Хетерингтън, лека му пръст, печели Оскар за най-добра документалка с този филм. Има добри моменти, като че ли е постигнал някаква степен на обективност.

                  Comment


                    Не знам, на мен не ми хареса особено (пиша за Рестрепо"). ясно е, че е документален, но и в документалното кино е въпрос на снимки и подборка,е на определена "визия" аз нещата. Малко след него гледах друг документален, пак за Афганистан, този път датски ("Armadillo"), който ми бе значително по-интересен.

                    Comment


                      След Тюдорите и Великолепния век дойде ред на още една историческа бозица

                      The Borgias (TV Series 2011)




                      Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.



                      На мен стартът ми хареса - добра игра, автентична обстановка, хубави мацки, подли интриги... става за убиване на времето.

                      Comment


                        Аз гледах Армадило вчера, честно казано не беше чак толкова интересен, или по-скоро не ми каза нищо ново. Рестрепо не съм го гледал.
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          Аз Рестрепо го гледах единствено заради смъртта на Тим Хетерингтън и по същата причина се насилих да намеря добра дума за него. Наистина, има добри моменти, но това в никакъв случай не го прави добър.

                          Comment


                            Борджиите бива и аз го следя. Борбата и интригите с кардиналите в началото много набързо я скалъпиха обаче и освен Джереми Айрънс другите актьори не са кой знае какво, като че ли с Тюдорите по-добре се бяха справили.
                            (\_/)
                            (°_°)
                            (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                            Comment


                              Аз гледах Армадило вчера, честно казано не беше чак толкова интересен, или по-скоро не ми каза нищо ново. Рестрепо не съм го гледал.
                              Аз използвах сравнение - единият беше по-интересен от другия, нищо повече. Сам по себе си не е кой знае какво. Що се отнася до новостите - аз н следя тези неща, така че не мога да преценя, за мен каквото и да гледам в някаква степен ще е ново, така че не съм ги преценявал от тази гледна точка. Просто единият е по-добре направен от другия (според мен), което го прави и по-интересен за гледане (по-свързан и по-събран, т.е. композиран като цяло). Допълнителен бонус бе, че имаше повече кадри от престрелки ("сражения" не бих ги нарекъл), а не до сцени, в които на заден план се чуват изстрели и някой коментира, че сега са под обстрел, а след малко виждаме и някой самолет или вертолет да изстрелва нещо някъде.
                              Предполагам, че поначало е трудно да се направи интересен документален филм, ако идеята ти е просто да представиш някаква визия "то гледна точка на войниците". Художественият филм дава много повече възможности .

                              От тези исторически сериали така и не съм пробвал още нищо. Няма време .
                              Last edited by gollum; 01-05-2011, 18:46.

                              Comment


                                Olga (2004)




                                Baseado no livro de Fernando de Morais, o filme conta a história de Olga Benário, judia alemã que viveu no Brasil nos anos 1940 e uniu-se ao comunista Luis C...



                                Филм за живота и делото на Олга Бернарио-Престес. Като кинематография не е особено убедителен, но историята е интересна. Ако сте с ляв революционен уклон, вероятно ще ви хареса

                                Comment

                                Working...
                                X