Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Опа, опа, видяхте ли какво се появи в Замундата?





    Разцъках го вчера, свежо е, има някои интересни трактовки, естествено и патетични и типични за руското кино елементи, ама е яко че и от НТВ най-накрая са поръчали такъв тип филм от Червения барон насам не се беше появявало нещо подобно.
    (\_/)
    (°_°)
    (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

    Comment


      Dinain написа Виж мнение
      Филмът е зрелище, приключение, забавление. На създателите мистерията на 9-ти легион със сигурност им е била последна грижа
      И като такъв ми допадна.
      И аз мисля че е добра приключенска историйка. Освен това изпъква на фона на всеобщия бълвоч в жанра през последните години ("Амазонки", "Последният легион" итн.). Кофти е, че пиктите яздят със стремена, което май е доста по-късно откритие, но иначе историческият камуфлаж е добре изпипан.
      A strong toun Rodez hit is,
      The Castell is strong and fair I wis...


      блог за средновековна балканска история

      Comment


        There's a project I've been hearing buzz about recently down in the works at Weta in New Zealand called Panzer 88. Our good friend Geoff Boucher of Hero Complex just decided to bust open the doors on it and has written a fantastic piece featuring an interview with producer Gary Kurtz (Star Wars IV, V)


        Kein Kommentar...
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          Domesday (2010) на БиБиСи.
          Едночасово образователно филмче за "Книга на Страшния съд", поземления регистър на Англия в края на управлението на Уилям Завоевателя. Много приятно нещо.
          Луд на шарено се радва - цивилен блог

          Comment




            като кинаджия определено съм фен на Никита Михалков и гледах този филм....
            пъвата част ще я дръпна днес......
            гледал съм и по хубави негови филми .....
            но ми беше интересен.....
            в една сцена руски БТР е маскиран като немси танк,но доста нескопосано...умрях от смях.....
            все пак малко по различна гледна точка за войната....

            Comment


              Има някаква филмова заигравка между Русия и прибалтийските държави:

              Нацизм по-прибалтийски



              И отговорът:

              The Soviet Story



              И в двата филма има по нещо да се види, стига да не ви дразнят пропагандните елементи.

              Comment


                сега гледам няква руска поредичка "Освобождение" от 69-та Много добра се оказа... битки.. всичко.. даже на доста места е по-добра от американските Хубаво е и че показват и генералния щаб, а не само 1 мизерен взвод както в повечето американските филми

                Comment


                  Приключено по давност



                  VBOX

                  Разправя се за пожара в Партийния дом и събитията около него.

                  Comment


                    Документален филм за D Day

                    Макар и не игрален, а документален, препоръчваме ви този филм. Очакваме мнения всякакви!



                    Comment


                      Catherine The Great 1995





                      Има доста глупости от историческа гледна точка, но е приятен за гледане.

                      Comment


                        Току що по телевизията загледах този филм с Юл Бринър: Тарас Булба (1962 г.). Юл Бринър като казак, се бие срещу поляците
                        Attached Files
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          Как е в сравнение с руския филм от 2008-ма?
                          Kerls, wollt ihr ewig leben?

                          Comment


                            Нямам представа, не съм го гледал. А този е доста стар, от един период, когато са се опитвали да правят достоверни и/или реалистични продукции. Тук Юл Бринър играе добре. За останалите не знам, а и историята, седяща зад филма не ми е известна, така че ...
                            Филма го гледах заради актьора, все пак, легендарен си е
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment




                              # Резюме : Епичен военен филм, базиран на истински събития. Филмът разказва за битката при Чангде, град в централната китайска провинция Хубен. През есента на 1943 година дивизия от 8000 китайски войници защитава до последна капка кръв Чангде, от атаката на 30 000 японска армия, с цел да попречи на японците да навлязат в централен Китай.

                              Comment


                                Китайците напоследък са се заели с бесни темпове да изграждат епична национална митология в кино-формат . Подобни филми стават само за такава консумация.

                                Comment

                                Working...
                                X