Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Адмирал

    "Адмирал" е от 2008 по действителен случай и разказва съдбата на Русия в прехода между царска Русия и революцията на болшевиките. Един истински мъж, една истинска война и една истинска любов...............
    Заблудите също са ценни, но само от време на време. Не всеки тръгнал за Индия е открил Америка

    Comment


      pagane-pagane написа Виж мнение
      "Адмирал" е от 2008 по действителен случай
      ... с холивудската дефиниция на термина - използват се малко реални факти омесени с камара откровени измислици или пълна подмяна на реални събития, така че историята да с е напасне към идеята на сценариста.
      Kerls, wollt ihr ewig leben?

      Comment


        Филмът е невероятно слаб. Първо - действието тече на подскоци, без да се следва каквато и да е логика. Ако повествованието е за някаква любовна история - що-годе става, но ако е за живота и дейността на въпросният адмирал - разхвърляността на действието и пропускане на цели, много важни периоди ликвидира всичко смислено. Кое е по действителен случай не става ясно, освен вероятно първата сцена, която обаче е също много осрана - нито се разбира защо аджеба тоя малък кораб има цял адмирал на борда, нито защо трябва да се полагат минните заграждения и т.н. Дейността му в състава на черноморския флот заема не повече от 2-3 минути от филма, а това е доста съществена за повествованието част. Въобще, ако искате да гледате исторически филм - всеки друг е за препоръчване, само не и тази боза. Ако искате да гледате любовен филм - може би става, не знам, но нещо ми подсказва, че разпокъсаното и неясно действие и за това не става.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          опитаха се да направят нещо стойностно ,но както е по целия свят -шуробаджанащината в художествено-творческата интелигенция осира всичко!

          много хора се почувстваха обидени от това че евреин играе Корнилов,по същия начин и за Капел ,изигран от бездарното джудже безруков....Като че ли прозираше определено политическо недвусмислие според мен и откровени обвинения ,без да се има предвид общата картина-Чехите и "Интервентите" са виновни баси!)))

          става за гледане от Американски гмо-тийнейджъри ,но за повече нцъ...

          а всъщност Корнилов Адмирал ли беше в началото на Войната?

          Comment


            Може би имаш предвид адмирал Колчак? Ако да - то той става вицеадмирал чак през 1916 г. Цитат от руската му биография:
            "Капитан 1-го ранга (12.1913). Контр-адмирал (10.04.1916). Вице-адмирал (28.06.1916). Адмирал (18.11.1918; звание присвоено созванным в день переворота Советом министров)."
            (hrono.info)
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              В началото на войната е командир на Минната дивизия на Балтийския флот, тая която за няколко часа в първия ден от войната минира подстъпите по море към Петербург, после що обаче го даваха на броненосеца "Слава"?

              Comment


                Интересни филм "Туман" ("Мъглата")
                В началото изглежда скучен...
                Но след като са гледали филма, той не е забравен.




                Attached Files
                "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

                Comment


                  messire Woland написа Виж мнение
                  Може би имаш предвид адмирал Колчак? Ако да - то той става вицеадмирал чак през 1916 г. Цитат от руската му биография:
                  "Капитан 1-го ранга (12.1913). Контр-адмирал (10.04.1916). Вице-адмирал (28.06.1916). Адмирал (18.11.1918; звание присвоено созванным в день переворота Советом министров)."
                  (hrono.info)
                  да ..да ...абсолютно правилна корекция

                  Comment



                    Някъде по телевизията мернах тоя минисериал и веднага ми хареса (толкова повече, че не понасям английския в историческите филми)

                    Comment


                      messire Woland "Филмът е невероятно слаб. Първо - действието тече на подскоци, без да се следва каквато и да е логика. Ако повествованието е за някаква любовна история - що-годе става, но ако е за живота и дейността на въпросният адмирал - разхвърляността на действието и пропускане на цели, много важни периоди ликвидира всичко смислено. Кое е по действителен случай не става ясно, освен вероятно първата сцена, която обаче е също много осрана - нито се разбира защо аджеба тоя малък кораб има цял адмирал на борда, нито защо трябва да се полагат минните заграждения и т.н. Дейността му в състава на черноморския флот заема не повече от 2-3 минути от филма, а това е доста съществена за повествованието част. Въобще, ако искате да гледате исторически филм - всеки друг е за препоръчване, само не и тази боза. Ако искате да гледате любовен филм - може би става, не знам, но нещо ми подсказва, че разпокъсаното и неясно действие и за това не става.
                      "
                      За съжаление не съм запозната с този период и не споря за фактологическата адекватност, но откъм любовна история го докарва и туй то...
                      Заблудите също са ценни, но само от време на време. Не всеки тръгнал за Индия е открил Америка

                      Comment


                        Филма е правен по сериала.
                        Гледайте първо сериала, а не орязаното му копие.
                        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                        Comment


                          Странно, аз пък се ужасих от "Прокълнатите крале". Харесвам романите, но сериалът ме ядоса. Беше бутафорен - поне от моята камбанария е така.

                          Изгледах "Центурион". Има го в Замунда. Много красив, но и много глупав. Нещо средно между "Бяхме войници", "Гладиатор", "Небесно царство" (а аз никак не харесвам "Небесно царство"), "300" (а аз и "300" не харесвам) и комикса за Доналд Дък, дето се оказа, че прапатокът му Дъкус е бил римски центурион, влюбил се в каледонската прапатица Макдъция. Не се бъзикам, същата историйка като от филма съм я чел като хлапе в комиксче.
                          Ролята на Олга Куриленко е нелепа. Имената, поведението, репликите, мотивите на героите и бойните сцени са шаблонни, когато и те не са нелепи. Сюжетът куца.
                          Луд на шарено се радва - цивилен блог

                          Comment


                            gregorianus написа Виж мнение
                            Странно, аз пък се ужасих от "Прокълнатите крале". Харесвам романите, но сериалът ме ядоса. Беше бутафорен - поне от моята камбанария е така.
                            Ами не знам, само част от първия епизод хванах... може да съм се заблудил

                            Comment


                              Общо взето и моето мнение за центуриона е такова. Но поне се опитва да даде някакво възможно обяснение на забулената история с 9-тия легион, така че не е съвсем безцелен като повечето останали шаблонни.
                              (\_/)
                              (°_°)
                              (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                              Comment


                                Филмът е зрелище, приключение, забавление. На създателите мистерията на 9-ти легион със сигурност им е била последна грижа
                                И като такъв ми допадна.
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X