Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Last roman написа Виж мнение
    А защо не гледа оригинала?
    http://zamunda.net/details.php?id=58913
    Честно казано защото версията която гледах е по-нова,и ми се стори по-лека за гледане.

    Comment


      Аз съм гледал оригинала, мога да кажа, че определено си заслужава осемте часа.

      Comment


        Zalmoxis написа Виж мнение
        Аз съм гледал оригинала, мога да кажа, че определено си заслужава осемте часа.
        Мани, аз и книгата съм чел
        Оригиналът от 1968 г беше най-скъпият филм до излизането на Аватар. Но като се направи разликата в стойността на парите тогава и сега, определено остава най-скъпия. Но определено си заслужава! То само бойните сцени заради униформи и оръжия да гледаш е достатъчно.
        Официално филмът даже не е имал и бюджет, а са звънели в ЦК колко още им трябват.
        Малко известен факт е, че има снети два италиански и един американски филм с реквизита, който е останал след снимките.

        П.С. В този филм имено Тихонов прави голямата си роля! Но едно е да си граф еди кой си, друго съветскяи разузнавач Щирлиц.
        http://www.bukvite.com

        Comment


          Някои гледал ли е филма Центурион?
          И ако да заслужава ли си?

          Comment


            Преди няколко дена гледах един добър филм, който в определен смисъл е исторически - "The duellists". Има го в "Замунда".

            Comment


              han asd написа Виж мнение
              Някои гледал ли е филма Центурион?
              И ако да заслужава ли си?
              Аз. Заслужава си само ако си много запален по тематиката.
              We don't see things as they are, we see them as we are
              ---Anais Nin----

              Comment


                dibo написа Виж мнение
                Аз. Заслужава си само ако си много запален по тематиката.
                Е определено - обичам да гледам исторически филми и то коректни такива

                P.S. Е и некоректните си струват ако има мацка с виолетови лещи

                Comment


                  В “Центурион” римски легион преминава на север от Адриановия вал и навлиза в земите на коренното население на Шотландия – племето на пиктите. Главен герой във филма става центурионът Квинтус Диас (в ролята Михаел Фасбендър), който марширува под командването на генерал Вирилус (Доминик Уест, “Наказателят: Военна зона”). Целта на легендарния Девети легион, в когото Диас е зачислен, е да убие лидера на пиктите, Горлакон...

                  Актрисата Олга Куриленко изпълнява ролята на Етеин, жена-воин от племето на пиктите. Семейството й е изклано по време на римските набези, а езикът й е отрязан от легионерите. Етеин жадува за отмъщение и е готова да пие от кръвта на римските узурпатори!

                  “Центурион” разказва за Адриановия вал, който наистина съществува. Това е съоръжение, изградено от камък и торф, което Римската империя издига по продължението на земите на днешна Северна Англия. Валът е изграден през 122 г. сл. Христа по времето на император Адриан. Целта му е да предотврати набезите на пиктите от север и да защити провинция Британия.

                  Войната е лека за зрителите...

                  Comment


                    Извинете, за кой филм "Центурион" говорите?

                    За този ли? Понеже виждам, че все още не е излязъл...
                    Или за някой друг, че ми стана интересно и искам да го изгледам.

                    Comment


                      Може ли линк към центурионът, че намирам само трейлъри и музика?

                      Comment


                        Въртят го в кината в момента ако почакаш сигурно ще се появи и в торентите

                        Comment


                          "Центурион" го дават само по Арените все още. Филмът ми хареса, а историческата коректност хич не ме интересува (както казва и самият режисьор). Бюджетът е много по-малък от този на "Гладиатор" например, заради което и няма епични батални сцени. По-скоро е приключенски филм, много напомня последният "Крал Артур" - малка група легионери се опитват да оцелеят в морето от варвари, хихи. Всъщност в "Крал Артур" са били де факто изобразени пикти, но с името Woads или нещо такова.

                          “Центурион” разказва за Адриановия вал, който наистина съществува.
                          "Центурион" въобще не разказва за Адриановия вал, ако го беше гледал, вместо да копираш рецензия от някъде и да я пускаш като свое мнение, щеше да знаеш. В началото на филма той просто не съществува. Към края му става ясно, че Рим е дал нареждане северните гарнизони да се изтеглят на юг и е започнало изграждането на стената - това е направено само за хронологическо-исторически бенчмарк.

                          Истинската съдба на 9-ти легион все още е неясна: http://en.wikipedia.org/wiki/Ninth_Legion
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Добре, сама по себе си историческата коректност не прави филма нито по-интересен, нито по-скучен. Интересен ли е? Или е скучен? Това ме интересува в случая. Примерно според мен "Господар и командир" или "1612" е интересен, а "Valhalla Rising" или пък "Dark Relic" е смъртоносно досаден. Казвам го за ориентация, за да ми препоръча някой "Центурион" или пък да ми каже да не си губя времето с него.

                            Ако "Центурион" прилича по нещо на "1066", ще го изгледам с кеф като изскочи по торенти. В "1066" имаше някои исторически неточности, но пък филмът беше много приятен за гледане.

                            Да добавя нещо може би ново. Преди час си изтеглих от Замунда "Barbarossa", предполагам, че е европейска копродукция. За императора Фридрих Барбароса е, участва и Христо Шопов (Пилат от "Страстите"). Докъдето съм стигнал, филмът не е лош. Озвучен е на английски, но е без субтитри.
                            Луд на шарено се радва - цивилен блог

                            Comment


                              Папеса Йоана 2009



                              http://www.youtube.com/watch?v=zIckv...layer_embedded
                              Войната е лека за зрителите...

                              Comment


                                "Папесата" ще го гледам с голямо любопитство. Спомням си с кеф книжката на Емануил Роидис "Папеса Йоана". Не беше върхът на литературата, но беше забавна и откак я прочетох, ми остана интерес към сюжета.

                                Току-що по семейному боднахме един "Робин Худ" в Дома на киното. Много съм доволен. Разбира се, исторически и географски всичко е неясно, но това няма никакво значение - нямаше безобразни анахронизми, пък и все пак става дума за свободна трактовка на популярен сюжет. Филмът е бърз, трактовката е готина, Ръсел Кроу, Кейт Бланшет и Макс фон Сюдов са си на нивото (пък и аз си имам разбираема слабост към Кейт Бланшет ). Препоръчвам филма на всекиго, а който има деца, просто е длъжен да заведе и тях. Мисля, че тази версия ми харесва дори повече от "Принцът на крадците" с Кевин Костнър - а той си беше хубав филм. Сегашният "Робин Худ" си има всичко - честни англичани, подли французи, зъл крал, героичен човек от народа, красавица с чепат характер и златно сърце, симпатяги в малките роли, прекрасен отец Тък (отличен свещеник и производител на алкохол), малко хумор и много патос. За мой личен кеф филмът е пълен и с попкултурни вицове.

                                Мисля, че това е дотук най-приличният филм на Ридли Скот. "Гладиатор" беше приятен за гледане, от "Небесно царство" съм донякъде разочарован, "Black Hawk Down" не беше никак лош, но просто не е от предпочитания ми тип филми, както и "Мрежа от лъжи", но този тук си беше баш на място и таман като за мен.
                                Луд на шарено се радва - цивилен блог

                                Comment

                                Working...
                                X