Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Някой може ли да ми препоръча къде да потърся 1066, освен в Zamunda-те ме загубиха при ограничаването достъпа на чуждестранни потребители.
    Пробвай регистрация тук: www.p2pbg.com
    На същия торент се намира и Janosik-Prawdziwa historia полска продукция от 2009 г. Началото на XVIII век и словашкия "Робин Худ" - Юрай Яношик.

    Comment


      Попаднах и на един относително нов телевизионен френски сериал - "Прокълнатите крале" по Морис Дрюон, с Жана Моро и Жерар Депардийо. Никак не ми хареса. Явно замисълът е повече театрален отколкото филмов. Костюмите бяха лъснати и някак униформени, декорите - напълно условни и целият замисъл на хубавите романи на Дрюон беше подменен с някаква приказна атмосфера в стил "Принцеса Фантагиро". С една дума - кич.

      Друг един филм обаче ми хареса доста - "Принцът на Дания" (The Prince of Jutland или Royal Deceit) от 1994. Датско-английска продукция с Крисчън Бейл. Става дума за историята на т. нар. Амлед, прототип на Шекспировия Хамлет. Сюжетът върви стриктно по Саксон Граматик, действието върви бързо, пък и артистите са много добри.
      Луд на шарено се радва - цивилен блог

      Comment


        Francis Drake написа Виж мнение
        Пробвай регистрация тук: www.p2pbg.com
        На същия торент се намира и Janosik-Prawdziwa historia полска продукция от 2009 г. Началото на XVIII век и словашкия "Робин Худ" - Юрай Яношик.
        Благодаря!

        Comment


          gregorianus написа
          Друг един филм обаче ми хареса доста - "Принцът на Дания" (The Prince of Jutland или Royal Deceit) от 1994. Датско-английска продукция с Крисчън Бейл. Става дума за историята на т. нар. Амлед, прототип на Шекспировия Хамлет. Сюжетът върви стриктно по Саксон Граматик, действието върви бързо, пък и артистите са много добри.
          Че там участват и Гейбриъл Бърн, и Хелън Мирн и Кейт Бекинсейл - въобще цялото кралско войнство За съжаление не мога да го открия на торент.
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            За Dinain

            Можеш да го гледаш от You Tube (разделен е на девет части)
            http://www.youtube.com/watch?v=SGRAKwIZVgk

            или ако искаш да го свалиш от тук: http://www.nyalines.com/watch-movie-...e-free-online/ (изисква безплатна регистрация).

            Comment


              Безплатна, друг път. Мерси, без значение - ще го гледам в Тубата.
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Извинявай, сега видях, че свалянето от сайта се заплаща!

                Comment


                  "Бария" - много приятен нов италиански филм. Действието се развива в Сицилия някъде между 1930 и 1960 г. Допълнителен бонус е, че музиката е на Енио Мориконе.
                  A strong toun Rodez hit is,
                  The Castell is strong and fair I wis...


                  блог за средновековна балканска история

                  Comment


                    Някой случайно да разполага с филма Der Stern von Afrika??? Доколкото разбрах е посветен на Ханс Йоаким Марсей. Намерих го на няколко места, но никъде няма сийд. ОТ емуле също не се тегли. Някой ако го има, моля да ми пише.

                    Comment


                      Излезе Рим в HD 1080р - двата сезона, както и рипнатият му вариант - на разните познати места. Сори, че рекламирам пиратство, но у нас иначе няма как да се сдобие човек с него - а си струва.

                      Comment


                        кало написа Виж мнение
                        Излезе Рим в HD 1080р - двата сезона, както и рипнатият му вариант - на разните познати места. Сори, че рекламирам пиратство, но у нас иначе няма как да се сдобие човек с него - а си струва.
                        Няма ли да излизат нови серии? Сериалът иначе е с класи над останалите.
                        A strong toun Rodez hit is,
                        The Castell is strong and fair I wis...


                        блог за средновековна балканска история

                        Comment


                          Определено! Ама май зацикли работата с 3-ти сезон, студиото им в Италия изгоря или нещо такова, а нещо и не им достигаше бюджет на британците, въпреки че в последната серия доста явно оставиха вратичка към продължението

                          п.п. за нищо на света не дърпайте Спартак от 2010 - американски е!!! Осрали са го до неузнаваемост!
                          (\_/)
                          (°_°)
                          (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                          Comment


                            В Замунда попаднах и на хубав филм по любима книга - El Maestro de esgrima/"Учителят по фехтовка". Испания, 1992. По едноименния роман на Артуро Перес-Реверте.
                            Действието е от края на царуването на Исабел ²², в Мадрид. За съжаление рилийзът е без субтитри, но както казва Станислав Лем, един образован човек винаги ще разбере нещо на испонски
                            Луд на шарено се радва - цивилен блог

                            Comment


                              М`да, но му липсваше сийд, аз увиснах на 99% и след като висях доста време така, си го намерих от един руски торент - с горе-долу прилично качество, намерих му и английски субтитри, та съумях да го гледам и съм много доволен. Между другото, актьорът, играещ дон Хайме е същият, който (според мен) изигра един много интересен дон Агире в "Ел дорадо" на Саура (лично мнение: по-добър от Клаус Кински в същата роля във филма на Херцог (самия филм също не ми допадна)).
                              Книгата, за съжаление, не съумях да я намеря (както и няколко други негови, защото късно попаднах на Реверте) та не мога да сравня филма с текста. Но всичко негово, на което попаднах впоследствие, ми допадна много.

                              Comment


                                И аз запецнах на 99%, та гледах в режим Preview. После се изтегли и го изгледах още веднъж. В книжарницата на Стефан Караджа (уличката отстрани на НАТФИЗ, всъщност улицата на Сатиричния театър, но откъм НАТФИЗ) вероятно още има екземпляри от "Учителя" и други по-стари издания на Реверте.
                                Луд на шарено се радва - цивилен блог

                                Comment

                                Working...
                                X