Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ДЪГА

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Аз съм стигнал до 16. брой, ама сега съм направил пауза Но не съм се отказал

    Comment


      #62
      Т.е. си ги сканирал?

      Ако да, няма защо да се повтаря труда.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #63
        Parabellum написа Виж мнение
        Дайте да вземем да се свържем с автора на Добромир-ако е жив още де- и да го питаме за продължението.Някой знае ли какво става после?
        bsb написа Виж мнение
        Аз съм стигнал до 16. брой, ама сега съм направил пауза Но не съм се отказал
        И си траеш?
        С каква резолюция са сканирани?
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          #64
          Parabellum написа Виж мнение
          И си траеш?
          С каква резолюция са сканирани?
          300 dpi, но понеже нямам нерви да чакам сканиране с descreen, се вижда растерът. Идеята е на края на обработката да се свали до 150 dpi, за да се разкара този ефект. Само дето, за да стигна до края на обработката, трябва да я започна
          Можем да комбинираме усилията, ама хайде да не се уговаряме точно сега, защото си имам ангажименти през близките седмици. Ако искаш, просто почни да сканираш от последния брой назад и ще се срещнем някъде по средата. И без това аз ги имам до 39-и включително, без 3-и.

          Comment


            #65
            За обработка можеш да ми ги пратиш ще ти дам къде да ги качиш на фтп.
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #66
              Parabellum написа Виж мнение
              Така.
              Намерил съм всички броеве на списанието от брой 3 до брой последен.В момента съм сканирал 3,4,5 и 6 брой.С Имперко говорих и той даде идеята да се направи сайт на който да бъдат качени сакновете и всеки да тегли и благославя.
              Идеята е жестока Между другото аз си ги имам всички броеве, само че първите са ми ги купували в много пеленаческа възраст и затова не съм ги пазил много...и липсват много страници Супер яко ще се изкефя да си ги разгледам пак !
              A strong toun Rodez hit is,
              The Castell is strong and fair I wis...


              блог за средновековна балканска история

              Comment


                #67
                Вижте тук пред-предпоследния постинг - линка за Дъга работи и съдържа това, което пише - т.е. броеве 25, 27, 35 и 40. Форматът .cbz се преименува на .zip и се разархивира нормално. Ако не го хванете работещ, кажете къде да кача архива.
                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                Comment


                  #68
                  В Замунда вече има всички 42 броя
                  Благородният може да влияе върху тези, които стоят над него; малкият човек влияе само на тези, които стоят под него.

                  Comment


                    #69
                    Parabellum написа Виж мнение
                    Дайте да вземем да се свържем с автора на Добромир-ако е жив още де- и да го питаме за продължението.Някой знае ли какво става после?
                    Ще бъде интересно да се разбере края на историята на Добромир.
                    Благородният може да влияе върху тези, които стоят над него; малкият човек влияе само на тези, които стоят под него.

                    Comment


                      #70
                      Абе хора, историята с Добромир излезе още навремето като някаква джобна книжка с илюстрации... или нещо такова. Мисля "роман за деца и юноши" се казваше или нещо от сорта, трябва да е била 30-40 страници. Отдавна беше, но много добре си спомням, че съм я чел - бях си я купил точно за това, да видя края. Ама няма да ви го разкажа
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        #71
                        И на мен винаги ми е била най-любима историята за Спартак!
                        Ще съм благодарен ако някой ми изпрати добра сканировка на страницата посветена на последният брой на историята за Спартак!
                        Ако не се лъжа там имаше много интересна страница със статия и фреска или рисунка не помня от мозайка на ездач, за който се предполага, че може да е на нашият славен сънародник!
                        Предварително Благодаря

                        Comment


                          #72
                          Всичките броеве на "Дъга" ги има сканирани в Замунда.
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            #73


                            Култовият комикс "Добромир"!
                            Тук има всички петнадесет серии от оригиналния многоцветен вариант на "Добромир", както е публикуван в броевете (21-ви до 42-ри) на списание "Дъга".
                            http://thepiratebay.org/torrent/5114...%29_-_Dobromir

                            но май няма сийд.

                            Помня, че художникът на "Добромир" беше Евгени Йорданов, той също рисуваше комиксите за "Конан". Още тогава се възхищавах на творчеството на този човек, защото рисуваше страхотно.
                            Войната е лека за зрителите...

                            Comment


                              #74
                              Посипвам си главата с пепел и не зная дали ще ми повярвате но нямам регистрация в замундата.
                              Е, ако някой му се ще да си направи трудът да потърси в неговите сканове ще съм му благодарен и ще почерпя!
                              Бих искал да направя фигурата на Спартак в мащаб, от времето когато е воювал като предводител на въстаналите роби из пределите на Римската империя и се чудя на кой кат с доспехи да се спра!?!

                              Comment


                                #75
                                Dany Boy написа Виж мнение
                                Посипвам си главата с пепел и не зная дали ще ми повярвате но нямам регистрация в замундата.
                                Е, ако някой му се ще да си направи трудът да потърси в неговите сканове ще съм му благодарен и ще почерпя!
                                Бих искал да направя фигурата на Спартак в мащаб, от времето когато е воювал като предводител на въстаналите роби из пределите на Римската империя и се чудя на кой кат с доспехи да се спра!?!
                                Аз ги имам всички броеве, обаче няма как да ти ги дам.Сканирал съм ги на високо качество
                                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                                Comment

                                Working...
                                X