Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нови исторически книги

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    dibo написа Виж мнение
    [ATTACH=CONFIG]28533[/ATTACH]

    208 страници. Цена - 5 лева. Телефон за връзка с автора: 0882-906-259
    Книгата е ценна най-вече с това, че съдържа данни за организацията и въроръжението на танковите войски в периода 1945-1989г.
    dibo, предполагам си чел книгата, така че ще дадеш ли една оценка дали е добра, достоверна, доколко подробно са описани нещата и т.н.? Ако някой друг я има или я е чел, ще съм благодарен също да си каже мнението. А да, също така не се ли продава по книжарниците или мога да се сдобия с нея само чрез обаждане на автора?

    Comment


      Гиго написа Виж мнение
      dibo, предполагам си чел книгата, така че ще дадеш ли една оценка дали е добра, достоверна, доколко подробно са описани нещата и т.н.? Ако някой друг я има или я е чел, ще съм благодарен също да си каже мнението. А да, също така не се ли продава по книжарниците или мога да се сдобия с нея само чрез обаждане на автора?
      По мое лично мнение, като за 5 лева си заслужава - вътре има ценни данни за периода 1945-1989 за организацията и историята на танковите формирования. Има и доста неща, които нямат място в тази книга. За достоверност - автора е бил командир на 9-та танкова бригада, така че я е писал от неговата си гледна точка. По книжарниците не съм я виждал.
      We don't see things as they are, we see them as we are
      ---Anais Nin----

      Comment


        dibo написа Виж мнение
        [ATTACH=CONFIG]28637[/ATTACH]
        Днес във Военният Архив имах удоволствието да разгледам книгата ! Книгата е невероятна. Много снимков материал и разкошни цветни профили на машините.Твърда корица. Разкош!
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          Може ли да се купи отнякъде?

          Comment


            aiwara написа Виж мнение
            Може ли да се купи отнякъде?
            Тук я има

            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              Благодаря! А не се ли продава някъде у нас? Или може да се купи само от ebay?

              Comment


                aiwara написа Виж мнение
                Благодаря! А не се ли продава някъде у нас? Или може да се купи само от ebay?
                За съжаление я няма у нас. Все пак колко хора биха дали 100 и кусур лева за книга?
                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                Comment


                  dibo написа Виж мнение
                  По мое лично мнение, като за 5 лева си заслужава - вътре има ценни данни за периода 1945-1989 за организацията и историята на танковите формирования. Има и доста неща, които нямат място в тази книга. За достоверност - автора е бил командир на 9-та танкова бригада, така че я е писал от неговата си гледна точка. По книжарниците не съм я виждал.
                  Мерси!

                  Comment


                    "Моите 40 г. в Разузнавателно управление на ГЩ"

                    Тези дни излезе от печат книгата на полковник Методи Алексиев „Моите четиридесет години в Разузнавателно управление на Генералния щаб”. Най–кратката и най–съдържателна характеристика за нея и автора дава съпругата на легендарния началник на българското военно разузнаване генерал Васил Зикулов– Цвета Зикулова.


                    Сега остава да открия откъде може да се закупи.....
                    We don't see things as they are, we see them as we are
                    ---Anais Nin----

                    Comment


                      На Токораз Исто- поредица книги Тангра, Тохол- някой чел ли е нещо, имате ли коментар? Корицата изглежда ужасна, ала има ли някаква стойност текста?
                      "Далеч съм от мисълта си"

                      Comment


                        Де да знам. Книжното тяло има стойност като подпалки и гъзпапир, ама текста? Нямам чак такова чувство за хумор, че поне да е забавен.


                        thorn

                        Средновековните църкви в България

                        Comment


                          Скромно мнение-живота е твърде кратък, за да си губиш времето.Претенциозно със излишно самочувствие и доста фалшив патриотизъм написано.Историята ни е достатъчно богата та да трябва толкова да се разкрасява.Иначе нека пишат хората книги лошо няма.

                          Comment


                            Господа не знам дали тук е мястото , но отдавана искам да предложа една Голяма книга не само по обем , но и по стойност-Балканският човек на Йордан Велчев.Три тома с акцент на Пловдивското битие от 14-17 век , но всъщност изследване за Изтока и Запада и нашето място в голямата история.Горещо препоръчвам.

                            Comment


                              Новата книга на Димитър Недялков.
                              Чете се на един дъх.
                              Вътре има разкошни цветни профили и богат снимков материал.
                              Препоръчвам я !

                              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                              Comment

                              Working...
                              X