Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нови исторически книги

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    В Русия е излязъл художествен роман на тема ВСВ - по сюжета на "Моби Дик". От горящ танк извличат останки на човек, който се оказва жив, но помни само прозвището "Белия призрак" - на немския танк, който ги е подредил така. И тръгва да го преследва...
    Малко по-подробно представяне (на руски)
    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

    Comment


      Още един руски анонс - "Най-голямата тайна на Хитлер". Доколкото разбрах, сред най-големите тайни са евентуалния инцест в семейството, подавения му хомосексуализъм и др.под., без които, според автора, нямало да стане фюрер. Към интервюто обаче има малко известни снимки.
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        "Въздушната война на Балканите 1939-1941" от Димитър Недялков, 25 лв. - http://www.pe-bg.com/?cid=9&pid=26099
        Last edited by Shelenberg; 28-04-2008, 14:07.
        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

        Comment


          Незнам колко е нова, но "История на Русия" от Шмурло звучи интересно. Ако някой вече има преки впечатления, да драсне един-два реда. Ето и описанието:

          Открий огромно разноoбразие от интересни книги в сектор "Книжарница" на store.bg Художествена литература, детски книжки, учебници и учебни помaгала.

          Comment





            Разкошна книга горещо я препоръчвам.
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              "Войната в Македония 1915-1918" на Иван Петров



              Горещо я препоръчвам! Сбито, съдържателно (в рамките на малко повече от 200 страници) изложение на събитията на Македонския фронт. Богато на цифри и фактически материал. На мен лично ми се струва най-стойностното нещо по темата, излязло през последните 20-на години, заедно с последната книга на Г. Марков за събитията през 1916-19.

              Comment


                Преиздаден е Aлманахъ Македония - предполага се всеки знае за какво става въпрос, ако ли не:

                Албум-алманах „Македония" бе представен в парламента


                Цената е 150лв., но в скоро време се очаква безплатно да се разпространява на CD/DVD, също и онлайн..
                "На рилеца герой
                титан калимански,
                герой от Булаир
                с гърди от желязо
                и воля от гранит."

                Comment


                  Николай написа
                  "Войната в Македония 1915-1918" на Иван Петров



                  Горещо я препоръчвам! Сбито, съдържателно (в рамките на малко повече от 200 страници) изложение на събитията на Македонския фронт. Богато на цифри и фактически материал. На мен лично ми се струва най-стойностното нещо по темата, излязло през последните 20-на години, заедно с последната книга на Г. Марков за събитията през 1916-19.
                  Доставиха ми я днес. Изглежда...прилично. Обзнорна, не казва нищо ново (поне на пръв поглед), ползва сериозните източници..въобще прилична работа, без обаче да блести с нещо. Но необходима книга. Все пак е съвременна военноисторическа литература, засягаща събития, за които е трябвало да четем Христов, Недев и т.н. книги от преди 60-70 год., които макар и да имат известна ретро-привлекателност, все пак им липсва "дъха на съвременността" - нашата актуална и меродавна гледна точка. Обобщаваща, дистанцирана, може би не по-добра, но съвременна книга.
                  Recalibrating my lack of faith in humanity...

                  https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                  Comment


                    В кои книжарници може да се открие "Войната в Македония 1915-1918" на Петров? "Пингвини", "Ориндж". Не съм от София, та за това питам. С удоволствие ще я закупя.
                    They march in full battle dress
                    With faces grim and pale
                    Tattered banners and bloody flags
                    Rusty spears and blades...

                    Comment


                      @SS-mann
                      Клик върху линка даден от Николай и после клик върху "поръчай". Това би трябвало да ти свърши работа.

                      Един лош недостатък на книгата - няма карти. Не знам как могат да се четат подбробни описания на военни действия без хубави карти под ръка.
                      Recalibrating my lack of faith in humanity...

                      https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                      Comment


                        Албирео, благодаря. Ще се възползвам от възможността да я поръчам по интернет. Кофти е да няма карти, но ще се преживее някак. Днес видях да се продава книга от предицата "100-те загадки". Казваше се "100-те загадки от Втората световна война". Предполагам, че е бозица, като всички от тази поредица. Конспирация, конспирация и пак конспирация...
                        They march in full battle dress
                        With faces grim and pale
                        Tattered banners and bloody flags
                        Rusty spears and blades...

                        Comment


                          Не знам дали сте поглеждали напоследък на сайта на Книгомания (knigomania.bg) в раздел "Военна история" има доста голям брой руски и малко английски книги на съвсем нормални цени. Случайно го открих това днес...

                          Comment


                            *История на Съюза на възпитаниците на Военните на Негово Величество училища, ШЗО и РВД
                            *Барутна пролет
                            *Спомени на летците от Въздушните на Негово Величество войски

                            Подробности:
                            http//edinzavet.wordpress.com
                            Сведи глава пред миналото и ще видиш бъдещето в краката си!

                            Comment


                              туко що видях че са издали "гръцките зографи в България" имаше хубави фотографии. някои може ли да я прегледа щото до заарата скоро няма да стигне.
                              Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

                              Comment


                                Миротворците. Шест месеца, които промениха света от Маргарет Макмилън.

                                Книга изпълнена с един британски исторически почерк; текст с дръзки изречения, редуващи се с отегчителни в своята наивна краткост откъм фактология и по-дълбока интерпретация пасажи. Досега съм прочел само главата посветена на България - пълно с иронични, леконравни моменти, но и смели щрихи, които увличат.

                                Доколкото си личи книгата не е строго научно изследване по темата, а има по-скоро популярен характер, или най-точно търси онази магическа линия на пресичане на полулярното (като изложение - т.е. без излишни "усложнености" на езика и фактологията) и научното (стройна библиография, обширни бележки и т.н.). Темата е слабо представена и поне за мен е интересно да притежавам издание посветено само и единсвено на Парижката мирна конференция - привлече ме и определено ще си я дочета.

                                Comment

                                Working...
                                X