Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Troy - или тема за лигавене

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Трой смуче.
    По-добре гледайте Бен Хур, ако ви се гледа епос.. :lol:
    Flocci non faccio

    Comment


      #17
      action kazah, ne epic ako mi se gleda epic she si gledam LOTR
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #18
        Хм..
        Първо: Те са "гърци" - колкото "ахейците" са елини, дорийци, ромеи или друга резнородна паплач.. Тоест, пълни глупости!.. /Малко отклонение: Ахил, великия водач на "ахейците" или така наречените "гърци" е вожд на мирмЕДОНИТЕ - превежда се като- многочислените ЕДОНИ. (Едони- племе населявало Южна Тесалия и което е от ТРАКО/ПЕЛАЗГАТА ОБЩНОСТ !! :lol: :lol: Ние с Ахил сме братовчеди по тракийска линия! )/
        Филма почва: Боза, хореография, зрелища.. боза, боза.. ама много боза.. десантът на съюзниците /денят D/, хореография, зрелища, хореография, зрелища.. изгаряме телата, боза, боза.. хореография, зрелища, хореография, зрелища.. много зрелища.. много клади, пак изгаряме.. боза, /бре, че хубава троянка/, боза.. /ще си ходим у дома!!../... хореография,. зрелища,. хореография,. зрелища,... /ха, гърците били измислили "гръцкия" огън, да.. ама не!../ хореография, зрелища,.. /о боже!.. О БОЖЕ!!.. утрепаха Патрокъл :cry: / :oops: :cry: /пак клади/... /сега наш'то момче ще им разкаже играта/.. малко боза.. хореография, зрелища, хореография, зрелища, /тц.. язък и за Хектор/.. пак бози../ Ъ.. гаджето си тръгна /.. пак клади... /хм.. Одисей е намислил нещо.. :idea: /.. ъм.. к'во да кажа?.. /"гърците" вдигнаха гълъбите. Я!.. оставили нещо/... (някъде ми се губят 10 години).. /Вкарахме коня в града и момите се опитва да изкарат около него едно нескопосано хорце/... /Тъмна нощ!.. от коня почват да изскачат "гърци".. В ляво от мен, в салона се чуват възклицания (явно Омир вече не се изучава в училище :oops: ) ХА!.. Ахил не трябваше ли да е мъртъв!!?.. кланета, зрелища, и пак кланета и пак зрелища /..Ахил търси троянката.. е т'ва на нищо не прилича!.. размекнал се е :? .. /мацката не е добре с главата- целия град бяга в една посока, а тя - в другата.. мм.. любов!/.. / Сърцето ми трепна! Агамемнон я сбара! :x Щяла да му.... ъхъ... :oops: .. гат. Мъжко момиче! Как го ръгна само!.. жестоко!.. Ура!.. И Ахил дойде, не е забравил да върти меча.. Ъ!.. И Парис Мисли си че е Леголас и надупчи русото гадже.. ъъ.. Ахил де! :oops: Ами то смъртен т'ва го не може.. Виж елф?.. Това си е друго нещо!../.. И сега.. сълзи, лигавене, сълзи, лигавене /.. "Тръгни ма".. "Неща".. "Тръгни ма".. "Неща".../...И Ахил бил смъртен!! ... Пак трупаме клади.. Ще горим Ахил! ... /Щастливия край- спасихме жени, деца, малко мъже и едно хилаво момче- Еней му казвали. Рим, историята и света тях чака! Брей, какви основи имала западната цивилизация 8)





        ..И кажи ми ти страннико,
        чувал ли си звук,
        по- велик от тропота на хиляди коне!!?...
        ..И кажи ми ти страннико,
        чувал ли си звук,
        по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

        Comment


          #19
          Е тва е, повече няма какво да се каже...
          :tup: :tup: :tup:
          XV mile the sea brode is
          From Turkey to the Ile of Rodez...

          Comment


            #20
            Ми да,чак ма е яд,че го гледах!!!Гледай 'во хубаво си го разказал пък аз хвърлих 3 лв. :pop: :stupid:

            Comment


              #21
              Да, определено много добра интерпретация - не съм гледал филма, но вероятно няма и да го сторя - при всички положения това преразказче е по-добро .

              Comment


                #22
                Ама наистина ли са се удивили като са "заскачали" ахейците?!? :o
                "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                И други затворници
                нека четат пред вратите
                нашата памет остъклена
                с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                Comment


                  #23
                  абе и вие ахейци не знам си какви. еШкъна и хореографията е целия филм, на мен лично всичкото много ми хареса.

                  Който е отишъл да гледа исторически епос явно просто не е искал да обърне внимание по-сериозно на всичко което се каза за филма. Въобще не виждам смисъл да се дискутират историческите несъстоятелности.

                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #24
                    И така.. Хореография, зрелища, декори и костюми - всичко е на ниво. Заслужава си филма да се гледа!..

                    Разбираемо е, че такава книга като "Илиада", няма да може достатъчно пълно да бъде филмирана в два и половина часа (бях чул, че в началото искали да вместят Властелина само в един филм - позор! ) Пък то, първите 10 години са нахвърляни с няколко страници.. Знаем как почва "Илиада": "Музо, възпей оня гибелан гняв на Ахила Пелеев, който донесе безбройни беди на войските ахейски" Ами взели му плячката на човека и той се нацупил :not:

                    Филма си е типичен холивудски касоразбивач по мотиви от.... :?:

                    Части от история, свързани добре, с много пари("Илиада" си е митология) В което няма нищо лошо.. Пример: "Смело сърце" - покриване с историческите личности и събития около 10- 20%, но филма си е - :tup:

                    А.. и по едно време слънцето изгряваше над морето. Според най - разпространената сега теория, Троя се е намирала на хълма Хисърлък, в северозападната част на Мала Азия. :lol: :lol:

                    Да очакваме след няколко месеца и "Александър Велики"
                    :imprulz:


                    Битката при Граник - 50 хиляди срещу 200 хиляди!! :duel:

                    Ама наистина ли са се удивили като са "заскачали" ахейците?!?
                    Двете учудени девойки(достатъчно големи) седяха на две- три места вляво от мен, на пътеката.. За останалата част от залата нямам наблюдения :lol:



                    ..И кажи ми ти страннико,
                    чувал ли си звук,
                    по- велик от тропота на хиляди коне!!?...
                    ..И кажи ми ти страннико,
                    чувал ли си звук,
                    по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                    Comment


                      #25
                      На мен през целите един-два часа от началото на филма ми се струваше, че нещо не е както трябва. Чак щом нашествениците се изправиха пред стените на Троя, непосредвтвено преди първата масова битка, установих че липсва каквато и да е обсадна техника. Някой забеляза ли поне една стълба, освен морето от хора и мечове. Може би цар Агамемнон е бил малко разсеян преди отпътуването :lol: . И това ако не е гаф.
                      Всеки път щом си кажа, че тъпизмите на американското кино вече не биха могли да прекрачат просторите които са прекосили, Холивуд ми изпраща ново категорично опровержение. Какво ли ще бъде следващото.
                      Truth will save the world

                      Comment


                        #26
                        Следващата идея ще е че Хисарлъка (Троянския) и Хисарлъка (Кюстендилския) са едно и също нещо

                        Comment


                          #27
                          Общо взето, стратегия и тактика в битките липсваше!..






                          ...И кажи ми ти страннико,
                          чувал ли си звук,
                          по- велик от тропота на хиляди коне!!?...
                          ..И кажи ми ти страннико,
                          чувал ли си звук,
                          по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                          Comment


                            #28
                            Ами този филм ни представя една по-романтична версия на събитията.Брад Пит като Ахил определено се вписва в картинката.Но тези на Менелай и Агамемнон някак си не ми харесват.Измежду толкова много кандидати Елена да избере това грозилище,сигурно е пила нещо.Що се отнася до Парис,той е персонаж на когото аз много се възхищавам.Със Елена са били създадени един за друг и всичко което той е правил е било само и единствено заради нея.Тя е била неговият живот,неговата съдба.Бил е готов на всичко заради нея,жертва дори честа и гордоста си.В никакъв случай не е бил страхливец.Не е умеел да си служи с меча,но е бил изкусен стрелец.И постъпва като мъж,когато приема предизвикателството на Менелай,макар и да е знаел,че може и да бъде убит.А цялата тази война,той няма вина за това.Парис и Елена е трябвало да отидат някъде,където да бъдат сами и да се радват спокойно на любовта си.Това е единственото нещо,за което си струва да живееш.И да умреш също.Нима да убиваш е по-достойно от това да обичаш.Преценете сами.

                            Парис и Елена са сами във този свят,завинаги изгнаници заради своето"престъпление" от страст.
                            Last edited by Afshin; 02-07-2007, 19:05. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                            Comment


                              #29
                              Тц, тц, тц!
                              Къде се губиш, Afshin? Липсваше ми!

                              "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                              It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                              Comment


                                #30
                                И после нямало хора, които да гледат сапунките...
                                Recalibrating my lack of faith in humanity...

                                https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                                Comment

                                Working...
                                X