Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сериали

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Todor Pavlov написа Виж мнение
    Оппааа, на другаря Джон Льо Каре ... това не е излизало на български, последно си взех "Достопочтения ученик" .
    Има на български - пакетно на арената - и архива със субтитрите е общо за шестте.
    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

    Comment


      Имах предвид, като роман , благодаря , ще го търся !

      Comment


        О, благодаря, това ще се гледа.

        Comment


          Предполагам, че и преди е постван във форума този сериал, но все пак.

          Generation Kill(2008) действието е предадено през очите на морските пехотинци от един от Батальоните участвали във Втората война в залива. Лично на мен ми се струва, че представя ежедневния им преживявания през войната доста добре. Като цяло бих го определил на нещо подобно по замисъл, изпълнение и качество на Band of Brothers.

          "Hit First, Hit Hard and Keep on Hitting" - sir Jackie Fisher

          Comment




            Много здраво, иначе спойлерчета от 6х9.

            Comment


              Забавно - никой от "важните" не е паднал дотам, че по време на битка да носи шлем - само така .

              Comment


                Е, би било глупаво да сложат шлем на някой от важните Само Планината може да поеме такова сценарно решение

                Comment


                  Бе аз не го следя сериалчето, така че много не ги знам там кой кой е. Но и доспехите са им така, колкото да не е без хич (а главният лошковец (знам ли го дали е такъв, ама мутрата му го подсказва) си с баш с холивудски кожен доспех, но поне не в стил лудият рокер, де. За битката по-добре и да не говорим, но пък май мярнах великан . Яко. А сецната с кавалерийската атака срещу самотен пехотинец с меч е... От друга страна, положително е, че тук-таме май и копия имаше, още малко ще почнат и щитове да ползват, не само да ги показват, което си е напредък за кино тропите .
                  Обаче сигур си има много почитатели шоуто, де.

                  Comment


                    gollum написа Виж мнение
                    Забавно - никой от "важните" не е паднал дотам, че по време на битка да носи шлем - само така .
                    Някой май е гледал Мат Ийстън

                    Иначе не мисля, че забележката е на място. "Игра на тронове" е толкова далече от това да предава някаква историческа(?) достоверност, че няма накъде повече. Решимостта на Джон Сноу да спаси брат си въпреки всичко, изтощението му насред битката, ужасът, през който минава, докато е стъпкан, отчаянието и загубата на надежда - всичко това се чете в лицето му. На нас това ни е интересно да видим. Разбира се, че няма да изтрият цялата актьорска игра и предаването на всички тези емоции с някакъв шлем.

                    P.S. Надявам се Санса да има благоразумието повече да не оставя значителни сили под командването на брат си. Предполагам, че заради това е скрила от него идването на рицарите от Долината - той сигурно щеше и тях да профука.

                    Comment


                      В интерес на истината точно в Гейм ъф Троунс видях битка, в която главния си надяна шлема. https://www.youtube.com/watch?v=Ual0wSnY8qs

                      Comment


                        Не, сигурно си прав - тъй като не съм го гледал, не знам каква е историята точно. Книгите съм ги чел донякъде, но не съм стигал до този момент - оставих ги доста по-рано (не ме грабнаха много). Докъдето стигнах, нямаше почти никакви магически работи, та общо взето се покриваха с някакво европейско средновековие (горе-долу, де), та мисля че е справедливо да се очаква нещо в този смисъл. И май изглежда да е вземано доста от една реална история.
                        Ясно ми е защо не носят шлемове в такъв род филми. Или защо почти всички ползват мечове, а не банални неща като копията (кви ще са тези херои, които се бият с прости копия; а и поне в еворпейския тип фентъзи рядко копията са "специални" и си имат собствени имена (е, има исторически примери; Толкин също си е падал по тези неща, ама това е отдавна отминало и забравено, а мечовете са много по-яки), но пък не си падат много по щитовете.

                        ПП Иначе за Ийстън си прав - от неговите "рецензии" на боевете от това шоу имам някаква идея за какво иде реч. От самото шоу съм гледал няколко епизода от първия сезон, ама не ми допаднаха достатъчно, че да го продължа.

                        Comment


                          Никакъв главен не е тоя, пък и битката е леко "виртуална"

                          А Джон Сноу е феноменален цървул, дума да няма. Добре че меча му е читав, иначе да е пътник отдавна. И добре че Мелисандра е сръчна

                          Comment


                            В интерес на истината точно в Гейм ъф Троунс видях битка, в която главния си надяна шлема.
                            Прав си, вярно там имаше доста шлемове. Е, с използването на щитовете имаше засечка. Човек се чуди след като са дошли с определена цел и явно няма да има някакъв "рицарски двубой", защо просто не си бяха донесли няколко копиеносци и стрелци - щеше да е много по-кратък бой и без загуби за тях. Но пък приключи драматично, краят ми допадна доста.

                            Comment


                              gollum написа Виж мнение
                              кви ще са тези херои, които се бият с прости копия
                              Що пък трябва да са прости

                              Comment


                                Голъм, гледай серията. Има и стрелци, и копиеносци, и стена от щитове. С тази тенденция след десетина години могат и читави битки да почнат да снимат.


                                thorn

                                Средновековните църкви в България

                                Comment

                                Working...
                                X