Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сериали

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts



    Рей Стивънсън е много добро попадение като "Черната Брада" (Едуард Тийч). Макар че в реалността с Чарлз Вейн са били в двата враждуващи пиратски лагера (на Харниголд и Дженингс), а не ментор и протеже.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      The Night Manager - http://www.imdb.com/title/tt1399664/?ref_=nv_sr_1
      Страхотен минисериал на ББС, Хю Лори играе толкова добре, че забравих за Д-р Хаус...

      Comment


        Click image for larger version

Name:	321C11C200000578-3488713-_40_tickets_Alexander_Brown_and_Esparza_will_take_part_in_a_Blin-a-37_1.jpg
Views:	1
Size:	100.4 КБ
ID:	553313

        Интересни разследвания на пъзел от закодирани случаи свързани помежду си. Доволно количество екшън и патаклама ФБР постоянно саботирани отвътре и отвън и атакувани от различни терористични организации, включително и в собствената си сграда
        (\_/)
        (°_°)
        (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

        Comment


          Warlord написа Виж мнение
          Да - Луни (западно от Генуа), но е бил убеден, че това е Рим, не са можели да четат табелките явно

          Иначе за "Платната", наистина вече рядко се правят филми за ветроходната епоха (тоя за Де Рьойтер беше голем кеф), ама моеше да не натрапват дежурните сексуални толерантности и да не искарват точно капитан Флинт гей. Макар че сега в последния сезон се оправи
          Препоръчвам "Hornblower" . Доста добре пипнат сериал от Епохата на Платноходите. За мен този сериал се допълва някакси със Шарп, защото действието се развива по едно и също време, само че на море.


          Има го в Замунда и Арена БГ.
          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

          Comment


            Благодаря за препоръката, ще го тествам. Изглежда многообещаващо!

            Comment


              А, Хорнблоуър си е класика, но от старите, много подобен на Шарп наистина. Аз имах предвид, че в последно време рядко излизат такива. Имаше един руски опит г/д пак за тая епоха - "Экспедитор тайной канцелярии" или нещо подобно, но сравнително малка част от него се развива "на вода"
              (\_/)
              (°_°)
              (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

              Comment


                Parabellum написа Виж мнение
                Препоръчвам "Hornblower" . Доста добре пипнат сериал от Епохата на Платноходите. За мен този сериал се допълва някакси със Шарп, защото действието се развива по едно и също време, само че на море.


                Има го в Замунда и Арена БГ.
                Ако знаеш от колко години се чудя как да го намеря това сериалче. Спомням си, че го даваха по канал 1 късно през нощта и не успях да ги хвана всичките, а много ми хареса. Благодаря! Помнех само, че главният герой се казваше Хорейшо.

                Comment


                  Благодаря и аз за препоръките, ще ги пробвам и двата.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Радвам се, че съм помогнал с нещо )))))))))))
                    В интерес на истината сериалът "Хорнблоуър" не е довършен. Лично на мен много ми е реалистичен - абе бутнат е. Всяка година си правя филмови маратони със Шарп и Хорейшо ))))
                    Апропо, в Замунда са започнали да качват Сезон 3 на "Turn" ))))))
                    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                    Comment


                      Прочетох, че има и филм от 1951 г. с Грегъри Пек - за който искал да разбере как завършва историята. Но като виждам, дори той не покрива последната книга "Admiral Hornblower in the West Indies", чието действие се развива в 1821-1823 г.
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Dinain написа Виж мнение
                        Прочетох, че има и филм от 1951 г. с Грегъри Пек - за който искал да разбере как завършва историята. Но като виждам, дори той не покрива последната книга "Admiral Hornblower in the West Indies", чието действие се развива в 1821-1823 г.
                        https://en.wikipedia.org/wiki/Horati...In_other_media
                        Този филм от 51-ва се гледа най-накрая, но както писах по-горе-сериалът остава недовършен. Дано някой ден ,някой режисьор вземе и го довърши
                        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                        Comment


                          Versailles



                          Някакви глупости си говорят, но иначе е красив, изпипан.

                          Comment


                            Outlander



                            5/10

                            Comment


                              Нощният администратор - засега 1 завършен сезон от 6 епизода - в средата на първия съм и ми харесва
                              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                              Comment


                                pnp5q написа Виж мнение
                                Нощният администратор - засега 1 завършен сезон от 6 епизода - в средата на първия съм и ми харесва
                                Оппааа, на другаря Джон Льо Каре ... това не е излизало на български, последно си взех "Достопочтения ученик" .

                                Comment

                                Working...
                                X