Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сериозни Филми

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    арамейски
    ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

    Comment


      Да това е по-вярно. Извиниме, за това че се правя на редактор.
      "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

      И други затворници
      нека четат пред вратите
      нашата памет остъклена
      с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


      Comment


        Хурса написа
        Като говорим за сериозни филми, мисля, че трябва да споменем един от най-добрите български филми правени някога - "Време разделно". А от холивудските единственият, за които се сещам е "Блек холк даун". Последния наистина ми хареса, от което аз самият се очудих. :shrug:
        Ако харесваш филми от типа на Блек хоук даун мисля, че ще ти хареса и филма "Тиърс ъф дъ сън" /ама как го написах само - май е по-добре така - "Tears of the sun"/. Не е толкова хубав като Блек-а, но определено си струва да се види. Освен това винаги съм харесвала играта на Брус Уилис /макар че на вас сигурно ще ви направи по-голямо впечатление Моника Белучи /. Както и да е - ако не сте го гледали, направете го.
        Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш...

        Comment


          Доколкото успях да разгледам темата, май не става въпрос само за сериозни филми, така че ми се ще да похваля "Осъзнат Живот". Оригиналното заглавие е "Waking Life", а филмът е от тези нискобюджетни продкуции, които ти дават повече храна за размисъл отколкото едногодишната продукция на Холивуд. Който го е гледал знае за какво говоря, а който не е да си го търси ))
          PEACE & LOVE

          Comment


            Аз не съм попадал на този филм - може ли да споделиш малко повече за това какво представлява?

            Comment


              Малко за филма - не разбирам много от кино, но целият филм е сниман, след което отгоре е рисувано и впечатлението е като за анимация.

              Всъщност целият филм описва седемте минути мозъчна смърт на един младеж. След като в първите няколко минути на филма главния герой го блъска кола той се събужда и тогава започва неговото търсене. Сцена след сцена започва с това събуждане, и няма начин да не стигнеш до въпроса - какво е реалност... Отделно, че във всяка сцена е разгледан някакъв проблем на съвременното общество...

              Явно ми е много трудно да пиша за този филм, от половин час се мъча, явно просто трябва да се гледа

              Ако някой си го намери и няма субтитри за него да се обади, ще му пратя...
              PEACE & LOVE

              Comment


                Tears of the sun е изключително тъп филм...
                единственото хубаво неще в него е Моника Белучи, която изобщо не си е на мястото там...
                "Чуя ли думата култура, зареждам револвера!"

                Comment


                  Аз току що гледах "Конспирация" - игрален филм за конференцията Ванзее. И разбира се за пореден път се издразних как просто тези хора не си взимат консултанти та да им дават акъл. Давам два примера:

                  - Райнхард Хайдрих - най-важният човек във филма (в ролята Кенет Брана :lol: ) носи петлици на SS-Gruppenfuehrer и пагони на SS-Obergruppenfuehrer.
                  - Адолф Айхман - носи петлици на Оберщурмбанфюрер.
                  Защо го наричат Генерал като това "преведено" във Вермахтски ранг е Подполковник?

                  Ни превода беше добър (в края казаха че Хайдрих е ранен и заради това е унищожено Лидице. Ами това са глупости. Хайдрих е много тежко ранен и не идва в съзнание, а те го изкараха че бил леко ранен и изведнъж кръвта му се отровила едва ли не след една година и взел че умрял. Реалността е че от деня на раняването (27 май) до смъртта (4 юни) е седмица и малко...)

                  Ей пък бива ли такова нещо. Оплескаха двата най-важни персонажа...
                  :x
                  Какво ли се ядосвам. Това е традиция...

                  Comment


                    мда ако си го гледал по бТВ превода им беше бая керлив...
                    тва с униформите не го бях забелязал, но като цяло филма е добър...
                    "Чуя ли думата култура, зареждам револвера!"

                    Comment

                    Working...
                    X