Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сериозни Филми

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Секретариат на ОН

    О, и двете Еxtended Editions на първата и втората серия бидеха веднага взети на DVD и рипнати на харда (без кодиране, 1:1, няма ся да се лигавим я ) Но за "Завръщането" - ае стига бе, 5 часа! Не е истина Ма го чакам с нетърпение да си завърша колекцията (и ще трябва май да си взимам двд записвачка )
    XV mile the sea brode is
    From Turkey to the Ile of Rodez...

    Comment


      #62
      Това е "Железен кръст"

      Филма се развива по време на отстъплението на Вермахта по източния фронт. Разглежда живота на обикновен взвод Германски войници и класовите различия в армията. Правен е през 1977 но ефектите му са 10 пъти по реалистични и добри от всяка съвременна Холивудска продукция - както и в "Сталинград" взривовете и тътена те разтърсват (на моменти осъзнаваш, че зяпаш с широко отворена уста и не можеш да мръднеш ) и директно те пренасят в 1943 :nworthy:
      Ruhm und Ehre der Waffen SS

      Comment


        #63
        Ахам, значи е същият. Е, доколкото си спомням, основната тема на филма беше около храбростта, героизма и причините някой да (не) стане герой. И имаше сблъсък, така да се каже, между един сержант (който командваше взвода), притежаващ съответната награда и командир (май беше майор), който беше дошъл на фронта основно от желание да се сдобие със съответната награда. В края на филма конфликтът се разрешаваше много интересно.

        Comment


          #64
          Да, оня шефа не знаеше как се зарежда шмайзера :lol: :lol:
          XV mile the sea brode is
          From Turkey to the Ile of Rodez...

          Comment


            #65
            ходове

            Да беше капитан с пруско потекло и искаше на всяка цена да получи железен кръст. Правеше мръсно на нашия и умишлено ги остави по време на отстъплението сами срещу целия Съветски фронт... и много "весело" им стана 7-8 човека като ги хванаха Т-34ките по бели гащи :lol: В крайна сметка с големи перипети се добраха до свойте.... само за да ги срежат злобно с MG43 пак заради лошия капитан :cry:
            Интересно беше, че сержанта - опитен ветеран използваше винаги Шпагин.

            Най ме кефеше тоя ефрейтора пияницата, който обесняваше как потта и мрасотията го правят "непромокаем" и оня с клепналите уши, който имаше проблеми с стомаха меко казано и му правеха забележки, че Руснаците ще си помислят че това е "Иприт" - забранен от женевската конвенция Хубаво е когато в такива филми има и малко комични моменти.

            Много добър филм.. доста отдавна го даваха и по Канал 1
            Ruhm und Ehre der Waffen SS

            Comment


              #66
              Мда, много добър филм беше, а и краят му беше определено много добър

              А ролята на главния герой се изпълняваше от един известен актьор, дето все в уестърни участваше едно време, но сега не мога да се сетя как му е името.
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #67
                Гледали ли сте и втората част? Тя определено беше доволно тъпа, поне по мое мнение (там се развива действието на западния фронт и щаймел (май така беше името) само дето не дезертира официално към съюзниците)
                XV mile the sea brode is
                From Turkey to the Ile of Rodez...

                Comment


                  #68
                  Ами не знам. Това, което аз гледах завърши така - бяха останали малко хора и врагът ги атакуваше или нещо подобно. И тогава сержанта каза на въпросния капитан нещо в този смисъл - "щом толкова искаш ела и аз ще ти покажа къде са Железните кръстове" и двамата се юрнаха и изведнъж беше като детска игра на малчугани, които казват "бум-бум" и викат "убит си". Нещо такова беше краят на филма. Но не знам дали е било на втората част.

                  Comment


                    #69
                    сега си го свалям този Return of the King , да видя пък какво толкова го обсъждате.
                    "Лейкауф, один из высших командиров вермахта, с полным основанием употреблял местоимение «мы»: «мы», немецкие оккупанты; «мы», вермахт и СС, несем полную ответственность за убийства евреев и военнопленных, за голодную смерть многих жителей Украины. " Wolfram
                    Wette

                    Comment


                      #70
                      Няма смисъл. Ако не го гледаш на кино, никак няма да разбереш "какво толкова обсъждаме"

                      Освен това не знам досега да е излизал качествен rip на неговото DVD, т.е., най-вероятно сваляш една версия снимана в кино, с обидно качество.

                      Направо ще е кущунство да го гледаш така :evil:
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        #71
                        Аз бих добавил от себе си, че е задължително да си чел книгата (а по възможност и цялото му митотворчество) и е хубаво да си го направил в една определена възраст (макар и да не е задължително). И инак магията хваща, но не точно по този начин .

                        Comment


                          #72
                          значи свалих си първия диск и то верно се оказа сниман с камера и с доста съмнително качество. та ще ви послушам и няма да го гледам. ще се ходи в Мултиплекса. хммм, а какво ще кажете да направим масово посещение?
                          "Лейкауф, один из высших командиров вермахта, с полным основанием употреблял местоимение «мы»: «мы», немецкие оккупанты; «мы», вермахт и СС, несем полную ответственность за убийства евреев и военнопленных, за голодную смерть многих жителей Украины. " Wolfram
                          Wette

                          Comment


                            #73
                            Аз вече направих две посещения и финансите ми не позволяват трето . Но не те съветвам да ходиш в Мултиплекс - там са много малки заличките и просто не е същото.

                            Comment


                              #74
                              Иди в Арена
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                #75
                                Абе щом дори аз го гледах на кино..смятай другите като ги знам какви са маниаци :nut:
                                Чували ли сте за офертата 3 те части една след друга за 50 лв + ехтри... над 12 часа зомбиране :sheep:
                                Ruhm und Ehre der Waffen SS

                                Comment

                                Working...
                                X