Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кланови войни

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Вторачил си се във проблема, а не в решението му, приятелю. Опитай да подходиш от другия край.

    Създай среда и обстановка на комфорт от играта. Попитай чат активните, какви са им амбициите и работи да ги осъществите заедно, независимо колко са наивни, дори откровено глупави. Нека се разчуе, че клана ти е място, което с лекота сбъдва желанията. Намери общи теми за неангажиращ разговор и сближи активните.

    Движи нещата на малки стъпки, като всяка следваща да е лесно постижима. Пускай им мухата за нови и вълнуващи цели, които да ги ангажират, повзводно и поротно.

    Приемай нови членове само след личен ТС разговор в който предварително уточнявай ангажимента им към клана. Наблегни на възможността им да играят по едно и също време с вече оформеното ядро.

    Поддържай тесен контакт с клана-майка. Нека ти препращат потенциално полезни кандидати, нямащи все още качествата да се класират там.

    Винаги дръж 10-тина свободни места, ако се появи група кандидати. Често при дрязги в различните БГ кланове, подобни групички съмишленици се отцепват, биха ти свършили прилична работа. Изцяло неактивните акаунти ги разкарвай безкомпромисно, те дори за чип не стават.Рандомджиите ги чисти на принципа: - най-дълго време в клана,най-слаба комуникация. След като са имали възможност да заиграят в група и не са я осъществили, не съжалявай за тях, каквито и да са индивидуалните им постижения. По добре един добре мотивиран новобранец със тиер 8 на кланова, отколкото епичен рандомджия със найсе 10-ки извън нея.

    Намери си читави помощници и рапредели натоварването. Нека се оформят групички от по няколко активни играча на приятелска основа, така са по-лесни за координиране.

    Уф, сорка отплеснах се, извини ме. Все пак ще ми е интересно след време да разбера резултата, ако решиш да щипнеш нещичко от горното.

    Raste написа Виж мнение
    По-скоро истинските неща бавно остаряват :Р Хората доста бързо успяват да се ориентират и да различат пропагандата от реалното състояние и от двама в началото се получи лавина от десетина за около седмица Не знам коя вълна се е обърнала, за мен просто хората спряха да вярват на пропагандата.
    Така наречената "лавина" няма много общо с осъзнаването на "истинските неща" и някаква "пропаганда". Просто върхушката на БГ_АД достигна тавана на потенциала си. Те са свестни момци и добри приятели, но толкова са им възможностите. Редица добри командири, несъгласни с налагания диктат и срещайки откровено неразбиране, се дистанцираха. Това промени основно взаимоотношенията и принципа на работа в клановете. Играчите, не обвързани пряко с отишлите си, и впоследствие разочаровани от зациклянето, съвсем естествено търсят алтернатива.

    Високомеритето и грандоманщината довели навремето до отлива от, епик-съпортните кланове, доведоха до сходна ситуация. Дори, когато си напълно прав, има огромно значение тона на изразавяне и отношението към опонента. Достигайки нивото, на което беше клана ви преди около половин година,командването на БгАд се поддаде на напрежението и втвърди тона. Резултата е идентичен, но с обратен знак. От там и "вълните" за които говоря, отлива от Епик и идентичния от БгАд, както и намека ми за упорстването в грешките. Използвайте намалението, защото няма да е вечно .
    Last edited by bigbeer; 14-07-2013, 16:08.

    Comment


      Gaden Gogi написа Виж мнение
      Пари от клан в клан може да прехвърли някое муле, А този дето е излезнал от канала аз бих бо баннал веднагически (какъв кеф е да даваш акъл стоейки отстрани). Иначе според мен на обучаващият клан трябва да с еобръща дори повече внимание отколкото на основният.
      Преди малко точно си мислех за добрите рандъм играчи които ен били непременно добри кланови такива....според мен силно зависи от машината с която се играя. добър играч с лек или среден танк мож емного ефективно да се използва в кланова. той и без това повечето време се движи соло или при средните в малка група т.е при навик д аизпълни точно стратегическа заповед на тактическо ниво вече оказват влияния неговите си умения...как да е.
      Иначе ако си финансирате учебният клан има възможност добри играчи д абъдат добутани доста бързо до Т10 машини, по мои сметки макс две седмици много умерена игра, или по-бързо ако е хлапе във ваканция
      Отделно аз примерно бих направил някоко обучаващи профила с Т10 машини за д амое да се пробват перспективни играчи, на сръчкам човек играещ в платун не би му отнело много време да създаде такъв профил. После се дава на играча, тества се как и дали се псравя, сменя се паролата и се държи за следващият играч, без скъпи премиум машини, без злато в акаунта.
      Как ще стане с това муле, че не ми е ясно? Може да се направи един служебен клан, играчите от ЕПИКС да се прехвърлят в него за малко, за да получат злато и да се върнат, но това е малко тъпо.
      На обучаващият клан повече внимание - извинявай, но не. Все пак ние имаме в момента два отбора, които се използват усилено всяка вечер(гоним и трети). Да пратим един от командирите и част от играчите в подклана означава да се прецакаме сами себе си и представянето си на клановата карта.
      Само да спомена, че леки танкове в кланова не се ползват. Всичко е тиър 10.
      С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

      Comment


        Hartman написа Виж мнение
        Как ще стане с това муле, че не ми е ясно? .
        Играч от основният клан, получава златото, излиза от клана, отива в учебният и го дарява, където вече занимаващият се с обучение си го ползва по усмотрение.

        Comment


          Hartman написа Виж мнение
          Как ще стане с това муле, че не ми е ясно? .
          Играч от основният клан, получава златото, излиза от клана, отива в учебният и го дарява, където вече занимаващият се с обучение си го ползва по усмотрение.

          Comment


            Гоги,първо към тебе-това за рандомджията звучи логично,но на практика се получава друго.Рандомджията(приемаме ,че е играч доста над средното ниво) е играч който ,,работи'' в комфортна среда.В рандом можеш да излезеш на два или три противника и да ги размажеш,може сам да ударжиш цял фланг,можеш да се изтапанчиш на хълм и да снайпиш по скаут без противниковата артилерия да ти обърне внимание...Адски много неща можеш.А и стреляш почти винаги в условия в които никой(или почти никой) не те безпокои.На кланова същия този играч се обърква и е тотално дезориентиран именно поради различните условия.само един пример:Атакувате група от три да речем Ис-7 и три Т57,срещу вас са пазачи-4 танка тежки немски(или комбинация между немци и ТД с голяма алфа).Ролята на седмиците-играят с кръв-излизат поемат шотовете на противника и живеят(продават си кожата)максимално дълго.Ако вкарат изстрел при това-здраве,ако не-пак-те са си свършили работата.Т57 излизат след като противниковата група е разредила дулата ,стрелят на сигурно и приключват пазачите.Резултата е закономерен-губим 2,макс 3 седмици,а приключваме 4 техни плюс имаме и пробив.А иди кажи на рандомджия,че трябва да му убият танка Още повече след купчината клипчета из нета на тая тема... А и ако си Ис-7 в случая нали се сещаш ,че стреляш в супер стресова обстановка-плякат те четири алфи-малко сложничко е да прицелваш в такъв случай... И това е само една от многото ситуации тотално различаващи кланова от рандом.
            Бира,твоята концепция е знам-очертал си я съвсем ясно в постовете си тук.
            За мен нещата са малко простички:
            До колко добре човека си владее танка (позициониране ,В ГРУПА,движение,В ГРУПА, ,,продаване на кръвта на танка'')
            До колко умее да стреля с въпросния танк( процент ,,вкарани'' попадения с дмг от изстреляните,начин на стрелба-тук визирам барабанлиите като коренно различни,и най-важното-кога да стреля и кога да задържи изстрела(тук визирам това,че танк с голяма алфа не трябва да прибързва-там се стреля винаги на сигурно,тъй като всеки изстрел е ценен)
            До колко има желание да се учи-тук мисля не трябва коментар
            Дисциплина в битката-уви,всяка солова акция(необмислена и не съгласувана най-вече)в клановите се наказва жестоко...
            Не искам да кажа ,че вие не сте прави-напротив-казаното от вас също е валидно,но определено ако искаш един клан да върви нагоре това което изредих си е аксиома,колкото и да е тъжно...

            Comment


              Gaden Gogi написа Виж мнение
              Играч от основният клан, получава златото, излиза от клана, отива в учебният и го дарява, където вече занимаващият се с обучение си го ползва по усмотрение.
              Не става по този начин.

              @Лилов, ако тичаше по малко вечер напоследък , щеше да знаеш, че от поне 10-на дена имаме три пълни отбора, от които т.нар. "втори" диша вече много близо във врата на "първия". По-скоро третия отбор е във фаза формиране и усилията ще бъдат хвърлени в създаване и поддържане на три стабилни и силни отбори, вместо на 2-3-4-5 клана. Когато това стане и както каза и Фиделис, ако на някой му се занимава, представи ясна програма, ако бъде преценено, че тя отговаря на целите на ЕПИК - ще му бъде даден ЕПИКС. Като се има предвид изключително лошия опит с такова "даване" досега, това ще бъде много сериозно обмислено преди това.
              Last edited by Raste; 14-07-2013, 16:15.
              Raste @ Elite Epic Fail Clan [EPIC] EU
              Asekato @ Първа българска черноморска дивизия [1-Bul] RU
              ESL BG WoT Master League Admin

              Comment


                Gaden Gogi написа Виж мнение
                Играч от основният клан, получава златото, излиза от клана, отива в учебният и го дарява, където вече занимаващият се с обучение си го ползва по усмотрение.
                Май не си много наясно как стават(по-скоро какво не може да се направи) нещата в играта.
                С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

                Comment


                  Hartman написа Виж мнение
                  Май не си много наясно как стават(по-скоро какво не може да се направи) нещата в играта.
                  Наистина и аз до колкото знам злато може само да се купува или да се спечели в кланова не може да се прехвърля от клан на клан или от човек на човек(ако не е в клановата банка т.е. спечелено от съответният клан).

                  Comment


                    fidelis написа Виж мнение
                    Гоги,първо към тебе-това за рандомджията звучи логично,но на практика се получава друго...
                    Az съвсем нарочно написах лек или среден танк, който да играе летящо крило, да се възползва от пробив или да запуши такъв. Т.е ситуации в които той ще е соло или макс соще 1-2 другарчета. Това което ти опиосваш е друго. Иначе повечето няма да си похарчат танка, прав си. ас ъм го правил когато преценя че този з акойто се жертвам ще донесе повече полза за отбора от мене в случая, все пак бонусът при победа е 505 който може спокойно д апокрие моят допълнителен ремонт и определено да е по-евтино отколкото да се налага аз да върша неговат аработа ползвайки златеникави снаряди...въпрос на сметки и ситуация.

                    Comment


                      falcon_bg написа Виж мнение
                      Наистина и аз до колкото знам злато може само да се купува или да се спечели в кланова не може да се прехвърля от клан на клан или от човек на човек(ако не е в клановата банка т.е. спечелено от съответният клан).
                      Естествено че не съм 1005 наясно, няма си клан д аго пробвам, но прочетох отгоре правилата за кланове. когато ми е скучно пак ще ги прегледам, но идеята е че на човек от клан 1 се прехвърлят от клановат абанка Х пари, той илиза от клана, влиза в клан 2 и ги дарява (точно за това не съм 100% че става, но ще погледна)

                      Comment




                        Global Rights

                        Any clan member can:

                        -Accept monetary transactions (in credits or in gold) from the clan treasury
                        - Send money to the clan treasury

                        но това второто не е активно май...в момента в който съм го чел беше.

                        Comment


                          Raste написа Виж мнение
                          Не става по този начин.

                          @Лилов, ако тичаше по малко вечер напоследък , щеше да знаеш, че от поне 10-на дена имаме три пълни отбора, от които т.нар. "втори" диша вече много близо във врата на "първия". По-скоро третия отбор е във фаза формиране и усилията ще бъдат хвърлени в създаване и поддържане на три стабилни и силни отбори, вместо на 2-3-4-5 клана. Когато това стане и както каза и Фиделис, ако на някой му се занимава, представи ясна програма, ако бъде преценено, че тя отговаря на целите на ЕПИК - ще му бъде даден ЕПИКС. Като се има предвид изключително лошия опит с такова "даване" досега, това ще бъде много сериозно обмислено преди това.
                          Не може " да дадеш" нещо, което нямаш. В тази игра клана не е просто име и дадено малко злато за регистрация. Той е еманация от възможностите, целите, стремежите, мотивацията и още редица качества на членуващите в него. Клана за да е реален и действащ трябва да има ясна цел и приоритети към които да се стреми.

                          Предвид постиженията ви в редица аспекти на играта е учудващо, как пренебрегвате очевидните ползи от използването на съпортен клан. Коването на кадри, не може да е приоритет на който и да е клан. ЕПИК до момента си е създал и защитил име, предполагащо несекващ приток от кандидати със прилични качества. Използването на бек-клан подготвящ кадри със сходни възможности, без да им е гарантирано сигурно място във Алфа клана е демотивиращо.

                          Основна цел на бек-клана би могло да е активното партниране при решаване задачите, поставени от ръководството на Алфа-клана.Той разполага със чипове които не само да сложи, там където е необходимо, а и да защити еквивалентно на възможностите си. Бек клана би могъл да стъпи или натисне във точки на картата, недостъпни за алфата, но подчинени на обща стратегия. Може да се използва, като средство за натиск в посока различна от основната за алфата, но координирана по време и сила на въздействие. Може да задържа сериозна част от силите на противников алианс, завирайки се в уязвимото им място, което да даде необходимия комфорт на действие, на алфата.

                          Разбира се, преди да изпълни тези и още сходни приложения, той би трябвало да изгради необходимата структура, като на членовете му се даде предварително ясна обосновка за целите и задачите, които им предстоят. Както и възможност да получат удовлетворение от постигането им. Те трябва да могат да заявят: Аз съм член (примерно) на Епикс. Ние достойно партнираме на клана-майка и имаме дял за общия успех. Борим се за водеща позиция в играта и го доказваме ежедневно. Или нещо от тоя сорт.

                          Ей ще си загубя работата от писаници по форуми за игра, която дори не играя. Без малко, дори да се замисля. Моля, не ме провокирайте към извършването на несвойствена ми дейност

                          Comment


                            bigbeer написа Виж мнение

                            Ей ще си загубя работата от писаници по форуми за игра, която дори не играя. Без малко, дори да се замисля. Моля, не ме провокирайте към извършването на несвойствена ми дейност
                            Да се работи в неделя е грешно Е и аз мъничко поработвам, ама чертането на асйпух не с ебори, пък и си поиграйвам пътем (леле какви кретени ми с епаднаха, Т9 на планинският проход ме оставиха сам с Т32 покрай ледниците...накрай познайте кой завърши с най-много експи и щета..оцелявайки срещу Т28, ягодов тигър, Ис и нормален тигър)

                            Comment


                              Bigbeer,моето мнение е,че всичко изредено от теб в последния ти пост е верно,но уви-прекалено идеалистично.Верно е,че рамката е много важна част от едно начинание,но в реалноста много често рамката се налага да бъде променяна спрямо даденостите....

                              Comment


                                fidelis написа Виж мнение
                                Bigbeer,моето мнение е,че всичко изредено от теб в последния ти пост е верно,но уви-прекалено идеалистично.Верно е,че рамката е много важна част от едно начинание,но в реалноста много често рамката се налага да бъде променяна спрямо даденостите....
                                Горното беше просто моментно хрумване след поста на Raste. Споделих някои от детайлите, впечатлили ме в процеса на изграждане, на БГ2 и 3. Не съм визирал никакво практическо приложение отнесено към конкретната ситуация. Спрях да играя преди въвеждането на сега действащата схема за кланови битки и не знам до колко това променя ситуацията.
                                Last edited by 1951; 14-07-2013, 21:56.

                                Comment

                                Working...
                                X