Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Китайски танкове

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Хора как е китайската средна линия,че имам намерение след принудителният ми отпуск от играта да ги почна и тях щото в уикито пише,че са много добри но реших да питам и тук.

    Comment


      #17
      Аз съм страшно доволен от леката линия към WZ-121.
      Много забавни машини - супер подвижни с добри оръдия.
      Ако ти харесва да се движиш много, да тормозиш, да спотваш и снайпваш са идеални.Нямат броня и кръв обаче и трябва много да ги пазиш.
      Nobody has three balls but some people have two very good ones!

      Comment


        #18
        Ultramarine написа Виж мнение
        Аз съм страшно доволен от леката линия към WZ-121.
        Много забавни машини - супер подвижни с добри оръдия.
        Ако ти харесва да се движиш много, да тормозиш, да спотваш и снайпваш са идеални.Нямат броня и кръв обаче и трябва много да ги пазиш.
        Леката линия е хубава ама тоя 59-16 ми е някак странен но пък след това WZ-131 си е бижу но аз за леки съм зелен още по скоро ме интересува линията през Т-34-1 и Т-34-2 мисля че ми пасват на стилът на игра...поне на хартия.

        Comment


          #19
          В тази линия с 59-16 и 132 най-много се забавлявах.131 беше добро танкче, но не ме радваше толкова не знам защо.
          59-16 има доста ниска пробивност и с него трябва най-много да се трудиш, за да го накараш да върши работа.Но причинява много болка за размерите си, ако успееш да го закараш на правилното място.
          За средните след Тайп Т-34 не мога да ти дам никакви подробности.Отзивите, който чувам са силно положителни.
          Специално Т-34-2 ме убеждават, че има по-добро оръдие от Тайп 59, а човекът, които го казва е взел китайски инженер + премиумните.
          Nobody has three balls but some people have two very good ones!

          Comment


            #20
            От срещите с T-34-2 съм останал с впечатление, че е доста мек като броня - пробивам го с всичко, с каквото го уцеля. Но пък ако не го отстраня навреме, ми причиняват доста болка тия машини.
            "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

            Comment


              #21
              Ultramarine написа Виж мнение
              В тази линия с 59-16 и 132 най-много се забавлявах.131 беше добро танкче, но не ме радваше толкова не знам защо.
              59-16 има доста ниска пробивност и с него трябва най-много да се трудиш, за да го накараш да върши работа.Но причинява много болка за размерите си, ако успееш да го закараш на правилното място.
              За средните след Тайп Т-34 не мога да ти дам никакви подробности.Отзивите, който чувам са силно положителни.
              Специално Т-34-2 ме убеждават, че има по-добро оръдие от Тайп 59, а човекът, които го казва е взел китайски инженер + премиумните.
              Да и аз това забелязах при Т-34-2 оръдието е същото като при Тип 59 даже стреля малко по-бързо и носи 11 снаряда повече а и снарядите са евтини 250 парчето което значи че при читава игра може и кинти да вади.
              Май ще развивам всички китайци и леки и средни и тежки.

              Comment


                #22
                T-34-1 и Т-34-2 са страхотни танкове. Т-34-1 просто пръска наред в своя тиър. Т-34-2 не е толкова силен, но е доста приятен за игра. По-голямата част от него го минах с 100 мм. оръдие, което е по-добро от това на 59-ката, но после опитах и 122 мм. със златни снаряди, което е даже и по-забавно, защото стреля сравнително бързо, а 300 мм. пробивност са сила
                С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

                Comment


                  #23
                  С кое оръдие ще ме посъветвате да изгазя 59-16?

                  Наследеното от Type T-34 57-мм оръдие изглежда най-прилично, поне на първи прочит.
                  Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                  Comment


                    #24
                    57mm от Type T-34, докато не вземеш това с автоматa, след това го гринди с барабана.
                    Като е добре да събереш свободен опит за 131.
                    Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                    Comment


                      #25
                      Ultramarine написа Виж мнение
                      57mm от Type T-34, докато не вземеш това с автоматa, след това го гринди с барабана.
                      Като е добре да събереш свободен опит за 131.
                      Барабанното служи ли за нещо с това 85 мм дупчене? Доста артилерии и скаути ще издържат на този "обстрел".
                      Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                      Comment


                        #26
                        С барабана става много ужасен дразнител тоя танк.Но трябва да се ползва по по-особен начин.
                        Аз го играех ловец на скаути в началото на битката или пък активен скаут, зависи от картата.След средата на битката намирах пролука, махах артилериите, след което минавах в гръб, по възможност на самотни танкове.
                        В гръб дупчиш всички американци без линията към Т95, немци до Е-75, руснаци до ИС-3 . Обърнеш ли на злато всичко е достъпно отзад .

                        Много бързо се научих как да ги въртя и преодолявах проблема с дупченето.
                        Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                        Comment


                          #27
                          Ще го видим.
                          Благодаря за съветите.
                          Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                          Comment


                            #28
                            Последните 30-на дена се занимавах с приключването на китайското дърво. Приключих го вчера

                            От средните тиъри 5-8 (по-ниски изобщо не карам - прескачам ги) нищо не ми хвана особено окото. WZ-131 е много добър пасивен и средно добър активен светляк, WZ-132 е същото, но и с пушка и троли много успешно 8-9, че и 10-и тиър; освен това може да се ползва при определени тактики в ESL.

                            Най-интересното идва обаче на 9 тиър.

                            Първо тежкото 111-4 - бърз и мобилен танк, който ти позволява да сменяш фланга при нужда или дори да ходиш с медиумите ако решиш, че се налага. Кара се с последната пушка, която е достатъчно точна на средна дистанция и пляска много здраво. Танка се играе много успешно срещу 10 тиър, като както и с повечето танкове 9 тиър в 10 битка трябва да внимаваш само да не си съвсем най-отпред Понеже е бърз и маневрен за тежък много успешна тактика в рандъм е изчакване от втора линия, наливане на два-три изстрела и повеждане на пробив в решителния момент срещу два, три, дори повече танкове (при условие, че си сметнал добре алчността на твоя отбор като затвориш с първия изстрел танк останалите ще тръгнат след тебе за да си правят демиджа и киловете). Танка е маневрен и според мен в общия случай не трябва да се играе в клинч, а да се ползва това, че е фръцкав.

                            После WZ-120. Тук важна особеност е, че топ пушката е пушката на 113, тоест от гледна точка на гринда е добре първо да се отвори 113, през тежката линия - по този начин получаваш безплатно топова пушка на 120 Първото с което трябва да се свикне е, че депресия на оръдието няма. Ама никаква, дори по-зле от 111-4. Това е дразнещо първите 5-10 игри, след това се научаваш да ползваш елевацията и терена за да получиш добри огневи линии - това е нещо, с което трябва да се свикне. В замяна на това имаш дебела купола и на много карти можеш да ползваш терена за да играеш спотър на купола от близка дистанция. Имал съм няколко игри, в които играя в гънките на терена на 30-40-50 метра пред противникови танкове и с няколко наши снайпера на почтена дистанция зад мен (снайпери да търсиш по рандомите) - ако лошите ме гърмят по куполата, рикошет, ако се покажат повече за да ме гръмнат в корпуса - снайперите отзад ги разглабят, ако някой от тях се изнерви и реши да скочи при мен и да се бие - оръдието пляска много здраво. Което ме довежда и до оръдието - пляска наистина много здраво, затваря много бавно - много е добро да налива демидж по таргети на много ХП, не е добро за събиране на килове - в 90% от случаите около тебе има някой който свива по-бързо от тебе и ти прибира кила. Тъй като свива бавно и кръга е широк - често се получават неприятни баунсове или мисове от много близка дистанция на скорост, за това допринася и липсата на депресия. Танка е достатъчно бърз и много маневрен. Заема позиция бързо и с безумната си алфа друга възможна роля е да играе като съпорт от втора линия - справя се много добре - средно добра игра в такъв случай е 3500-4000 демидж. Няма смисъл да се отваря последния двигател, само 20 коня отгоре дава и те са достатъчни да дадат примерно 1 км/ч отгоре на баира на Химелсдорф.

                            Със 113 и 121 имам все още малко игри, но засега мога да кажа, че и двата са като ъпгрейдната версия на WZ-120. Тежкия е по-бавен и не може да се играе флангово по храсти щото е една идея по-голям отколкото трябва. 121 е все едно 120 на стероиди. Като извод - заслужават си 9-10 тиър китайците определено. Много весели танкчета и необичайни за игра. Определено не са за нубове, и искат време да им свикнеш, но като стане това - фъна е много добър - за справка 130 игри, 66% победи със WZ-120, 950 среден експ на битка, 2100 среден демидж. Това са игри предимно соло, танка е необичаен и трудно се играе във взвод, най-вече защото трябва да се съобразява много с терена. Числата няма как да покажат нивото на фъна, но поне показват, че танка може да се играе ефективно, поне когато е топов.

                            За използването в CW няма да коментирам, защото много зависи от тактиката, картата и стила на командира/клана.
                            Raste @ Elite Epic Fail Clan [EPIC] EU
                            Asekato @ Първа българска черноморска дивизия [1-Bul] RU
                            ESL BG WoT Master League Admin

                            Comment


                              #29
                              За последния двигател на ВЗ-120 - има голям смисъл да се играе с него, тъй като има двойно повече точки живот от предпоследния, тоест чупи се МНОГО по-рядко.
                              За 59-16 - не виждам смсиъл от 76 мм с барабан. Почти винаги си в 9-10 ниво битка, в което това е оръдие е безполезно, ама наистина безполезно. Така че си перкам с 57-цата.
                              С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

                              Comment


                                #30
                                И в ниските нива има доста забавни машини, не знам защо така упорито ги пренебрегвате.
                                Иначе М5А1 е много забавна машинка при това се случва да го пусне с Т4-5, където вършее наред, ако се играе правилно.

                                Хартман явно си е до стил на игра на мен барабана ми пасна перфектно, за разлика от нормалното 57мм.При това не носех повече от 1-2 барабана злато и рядко ги ползвах, доколкото си спомням само срещу 10ки и много рядко в Т9.ММ-то най-често ме пускаше в Т8 битки, в момента популацията на Т10 е много по-висока от нормалното заради премиум акаундите, за това и с леките ми танкове рядко виждам нещо различно от Т10.
                                Но в нормална ситуация с барабана имаш изобилие от цели с който можеш да се справиш.От тежките железа ми бяха любими американците, защото много лесно ги пробивах отзад, а те тромаво се въртяха.
                                Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                                Comment

                                Working...
                                X