Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Френски танкове

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Imperial написа Виж мнение
    Френската линия всъщност е една от най-реалните. Почти всичките им танкове ги има в метал, даже май всичките, и са все с реалните си оръдия. Немската Е-серия например има само корпуса на Е-100 в метал, останалото е само идеи, а повечето танкове, които са базирани на реални, носят по-големи оръдия от истинските. Американските Т110ЕХ също са само идеи, Т28 Прото е пълна фантастика.
    Наистина? Включително и френските люлкови куполи?
    Май ще трябва да почета повече.
    "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

    Comment


      #17
      Toчно тези куполи са основна отличителна черта на голяма гама следвоенни френски творения.Някои от тях и до днес може да се открият на въоръжение тук-там.
      Надявам се втората немска линия средни да избяга от чисто фантастичните творения,които имаме до сега.
      Интересно ми е на какъв принцип са конструирали новата европейска линия.Защо не са вкарали на ниските тиъри нещо чешко например?И защо няма отделна италианска линия.Реални машини поне не им липсват,както и не малка гама от строени експериментални такива.

      Comment


        #18
        Imperial написа Виж мнение
        Френската линия всъщност е една от най-реалните. Почти всичките им танкове ги има в метал, даже май всичките, и са все с реалните си оръдия. .
        Айде бе, реални друг път, от 39 до 60-та година каквото са наблъскали си е чиста фантасмагория...
        Иначе най-реална (до съвсем скоро) беше американската линия. В момента британската дърви лидерство в тази насока,май всичко освен Т10 тежък е ако не серийно то поне прототип в метал.

        Comment


          #19
          Айде това да го изнесем в дискусията за френските танкове...

          Или пък направо отделна тема за това кой танк е реален, кой - не и защо.
          "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

          Comment


            #20
            От темата за 8.2:

            Imperial написа Виж мнение
            Френската линия всъщност е една от най-реалните. Почти всичките им танкове ги има в метал, даже май всичките, и са все с реалните си оръдия.
            Gaden Gogi написа Виж мнение
            Айде бе, реални друг път, от 39 до 60-та година каквото са наблъскали си е чиста фантасмагория...
            Давайте доказателствата по тезите.
            "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

            Comment


              #21
              Gaden Gogi написа Виж мнение
              Айде бе, реални друг път, от 39 до 60-та година каквото са наблъскали си е чиста фантасмагория...
              Примерно? Lorraine, Bat-Chat, AMX-50 всичките, ARL-44, AMX-13 си е сериен (насила разделен на /75 и /90 но все пак), даже ELC AMX го има. Гуменото пате и AMX-M4 са само рисунки май, но всички масово играни танкове са реални.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #22
                Относно френското дърво, не е по-малко реалистично от другите дървета.

                Renault FT - истински, не знам само дали е имал такъв набор от оръжия.
                D1 - истински, пак за топовото оръдие не съм сигурен.
                D2 - истински до последно
                B1 - истински, но топовото оръдие май не е слагано никога
                BDR G1B - съществувал е само като дървен макет, а топовия купол е свободно съчинение
                ARL 44 - истински, но базовия купол е измислица
                AMX M4(1945) - хартиен проект
                AMX 50 100/120/B - са си съвсем истински машини
                Hotchkiss H35 - истински, но топовото оръдие не го е носел
                AMX 38 - истински
                AMX 40 - проект, а топовия купол е свободно съчинение
                ELC AMX - истински, но спрял е можел да си върти купола
                AMX 12t - май е само проект
                AMX 13 75/90 - съвсем истински
                Lorraine 40t - истински
                Bat Chatillon 25t - истински
                Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                Comment


                  #23
                  Imperial написа Виж мнение
                  но всички масово играни танкове са реални.
                  "почти всички" или "почти всички масово играни" някакси има разлика.

                  Comment


                    #24
                    1951 написа Виж мнение
                    Относно френското дърво, не е по-малко реалистично от другите дървета.

                    Renault FT - истински, не знам само дали е имал такъв набор от оръжия.
                    D1 - истински, пак за топовото оръдие не съм сигурен.
                    D2 - истински до последно
                    B1 - истински, но топовото оръдие май не е слагано никога
                    BDR G1B - съществувал е само като дървен макет, а топовия купол е свободно съчинение
                    ARL 44 - истински, но базовия купол е измислица
                    AMX M4(1945) - хартиен проект
                    AMX 50 100/120/B - са си съвсем истински машини
                    Hotchkiss H35 - истински, но топовото оръдие не го е носел
                    AMX 38 - истински
                    AMX 40 - проект, а топовия купол е свободно съчинение
                    ELC AMX - истински, но спрял е можел да си върти купола
                    AMX 12t - май е само проект
                    AMX 13 75/90 - съвсем истински
                    Lorraine 40t - истински
                    Bat Chatillon 25t - истински
                    = почти всички

                    или ще се заядеш "почти" на колко точно процента е еквивалентно
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #25
                      От 19 френски танка 15 са си реални машини, останалите са проекти. Което е има-няма 79% от цялото дърво. При германците съотношението на реални към проектни машини сигурно ще е по-лошо, но мисля, че при руските машини съотношението е сходно.
                      Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                      Comment


                        #26
                        Помощ!Помощ! Нуб в беда! преди седмица седмица и нещо почнах френската ТД-линия и първите две ми харесаха много!Малки стелт сверчета с хубави оръдия,но след това трябваше да се изправя пред чудото наречено Somua SAu-40(след 3-та битка разбрах защо го виждам толкова рядко) и след два дена(по 3 часа игра САМО с него и опит на битка 50-150) събрах само... 9000 опит на третия ден не издържах грабнах мобилния и набързо купих малко злато което с помощта на елитният ми КВ-1 изпрати тая мъка в историята.
                        И така най-после се добрах до това което ме вдъхнови да започна тая френска авантюра S-35 CA или "ваната" както му викат(видях как едно направи 9 фрага на Уестфилд и викам "тва ТД трябва да го имам") като се разрових из уикито пише че има чудни оръдия което си е така а и гледам скоростта е горе долу приемлива...купих го първата битка умрях на 45секунда втората на 2минута нещо не мога да зацепя точно как да го карам тва зверче.
                        Моля някой да ми даде съвети как да играя със S-35 CA и френските ТД-та въобще че аз нещо не мога да ги рабера!

                        Comment


                          #27
                          falcon_bg написа Виж мнение
                          Моля някой да ми даде съвети как да играя със S-35 CA...
                          Накратко - отдалеко, да е леко (аз цялото го изкарах със стоковото оръдие).
                          Резултата:
                          на RU 55 боя - 66% победи.
                          на EU 68 боя - 70% победи.

                          Comment


                            #28
                            Играеш винаги отзад и силно гримиран(маскиран).Машинките са меки,но имат високо разположено оръдие с добра депресия.Наливат доста за класа си и презареждат прилично,но събират мерника адски бавно.Затова задължително освен маскировка ти трябва "подобрен прицел" и "вентилация".По лично усешане може да се замени вентилацията със "дотиквач".

                            Заставаш зад ниско укритие,подаваш само пушката и доста скосената горна част на корпуса с което си минимална цел.След изстрел никога не бягай назад.На задна са маневрени като тухла.Заставай на дистанция от укритията и релокирай леко напред и в страни.Всякакви баири са ти идеални,използвай адекватно жп прелезите.Винаги носи по някой златен снаряд в боекомплекта, за звероидно бронирани врази.Наливай много щета всяка битка и ,ако не се налага не доубивай враг на малко живот.Не е много,но при мен вършеше работа преди някой и друг пач.

                            Comment


                              #29
                              Братле,
                              аз Сомуа-то го заразях след няколко битки с него след като не мога да си позволя злато да прехвърлям опит...
                              AMX 40 го зарязах,защото все ме пращат с някакви танкове по-високо ниво.
                              Френските машини въобще не са за мен за жалост.
                              Немските и американските танкови унищожители си остават най-добри за мен.

                              Comment


                                #30
                                AMX 40 го изгриндих точно за 3 дни по 2-3 часа игра. Действително е много неприятен за игра, но е способен да прави доста поражения в Т4 и даже в Т5.
                                Тъй като няма скорост използвах терена в моя полза - в началото на битката зад основната линия се качвах на високо и пазех артилерии, крадях си по един два удара, ако успея да уцеля и след средата на битката се спусках по наклона за техните артилерии или някой самотен танк.
                                Хубавото е че след няколко дни мъка с АМХ 38 и 40 започва забавлението с бързите машини.
                                S40 незнам как е, но след него започват много приятни машини.Каквито и мъки да има в тази линия са заслужават заради десетката.
                                Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                                Comment

                                Working...
                                X