Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съветски танкове

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    На последък играя доста рядко, и в повечето случаи с Pz-IV -уникално зверче. Най-накрая се случи дългоочакваното събитие - купих Т-62А. Моля за съвети относно стил на игра и оборудване...
    На Т-54 имах добутвач, вентилатор и верт. стабилизатор. От няколкото игри с 62-та ми направи впечатление, че може да се използва като камуфлажиран снайпер и да отида да кълва чак след като два дебели са се захапали. Ако това е добра тактика мога да използвам добутвач, камуфлажна мрежа и ??? Дайте някакви предложения как да го използвам. Струва ми се че реално е доста сносна машинка, докато в играта ме отнасят някакви динозаври от втората световна война (повечето съществували само на чертеж)
    Last edited by Петър Илиев; 29-11-2012, 19:37.

    Comment


      #77
      Су-85б е много готин. За четирийсетина игри вече 3 пъти става воин, няколко пъти по 4-5 утепани, коефицента му на битка вече е над 1.6 фрага, обаче все не мога да го направя танков ас

      Comment


        #78
        Су-85б вече е ас със 103 игри - 160 убити и .... продаден. Върнах се на АТ-1 да го правя и него ас. Ще стане! За две вечери му обърнах статистиката и е много положителен игри - убийства. Карам го с 37мм оръдие /най ми пасва/, бърз прицел, бинокъл, мрежа и готин екипаж от Су-85б.
        Върнах си и КВ-1С със 122мм, дотиквач, бърз прицел, оптика и екипажа на КВ-1. Предния път като го играх бях много разочарован /най вече от оръдията/, а сега ...... ми това било невероятен звяр - страхотно удоволствие от играта с него. И неговата статистика вече е положителна игри - убийства. Ще го играя докато стане ас.

        Comment


          #79
          Квас ще стане ас
          Всички го хвалят, във всички игри среден тиър го виждам, ще взема и аз да си го взема
          "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

          Comment


            #80
            Ползата от този танк е силно преувеличена.

            Comment


              #81
              Защо? 122мм оръдието си е е бая мощно, а танкът е доста маневрен в сравнение с другите КВ-та.
              "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

              Comment


                #82
                На мен в момента КВАСа ми е любим танк. Много е приятно да гледаш как тежки танкове 7-8 тиър се дърпат като усетят че ги наближаваш. Успешната игра с него много зависи от картата поне при мен - градските карти са най-подходящи за него. Оборудвал съм го по същия начин - рогатка, бързо прицелване и дотиквач.

                Comment


                  #83
                  КВАС и на мен ми харесва доста. Добра маневреност и невероятен демидж на оръдие в този тиър. От 206 проведени битки с него имам 54,37% победи. Сложени са му Ввентилатор, Дотиквач и Анджикламата за 10% по-бързо прицелване.
                  След 8.2 знам, че му свалиха бронята на купола. Имам само 2 битки след пача и не мога да преценя как е повлияло това, върху успешното представяне на машината. Пак казвам - харесвам го, без да съм му безумен фен
                  http://worldoftanks.eu/community/acc...lusBulgaricus/

                  Comment


                    #84
                    Аз не усетих никакво разлика в бронята преди и след 8.2. Иначе бързо махнах рогатката и сложих оптика за движение, понеже така или иначе не спирам на едно място, тъй като оръдието е бая неточно на средни и големи дистанции и се налага да се навирам във враговете и да стрелям от упор. Затова пък през 3-4 игри вземам снайпер, стига да успея да направя поне 10 изстрела - оръдието презарежда мнооооого дълго време. Обаче пък какъв демидж взема само - удоволствие!

                    Comment


                      #85
                      сложи си вентилатор и ще презареждаш по-бързо
                      изобщо защо ти е оптика за танк който стреля неточно?

                      Comment


                        #86
                        feersum написа Виж мнение
                        Защо? 122мм оръдието си е е бая мощно, а танкът е доста маневрен в сравнение с другите КВ-та.
                        Депресията на оръдието е зле, оръдието е най-неточното и най-бавно прицелващото се негаубично оръдие. Бронята му е под тази на тежък танк от този тиер, така че не осигурява особена защита. Купола е малък и това е добре, но отново бронята му ще те защити най-много от чърчил, а и там май го резнаха, така че ти остава само да се надяваш да те улучат в маската на оръдието. Иначе самото оръдие е с прилична алфа. Но стреляш ли веднъж, очаквай където видиш умни противници да ти наскочат, за да не ти позволят да стреляш втори път. В ниските тиери карам основно два премиум танка, чърчил и Т-25, като и с двата съм се научил да не се притеснявам особено от КВ1С. Избил съм доста повече такива, от колкото те мен са ме гърмели.

                        Comment


                          #87
                          И аз да се присъединя към мнението на горния колега.
                          Не карам КВ-1С, но карам редовно Т-25, VK36 и Hellcat, така че редовно имам близки срещи с него (тиър 7 и 8 танковете не ги броим, там е лесно срещи Кваса).
                          Най-важното, което трябва да се помни са два цифри - 15 и 3. 15 секунди е презарядката в средностатистическия случай (около 13 в идеалния) и 3 секунди прицелва. Ако се пуцаме с Квас в повечето случай успявам да се прицеля, стрелям, уцеля и мръдна преди той да успее да стреля. На над 300 метра въобще не се притеснявам, защото тогава попаденията от него са инцидентни. Сляп е като къртица. Стоя си аз в храстите с Хелкет-а и на 200 метра пред мен Квас. Почвам да го помпам, онзи не знае от къде му идва. Със Щуг сценария е същия, даже едно време с Pz 4 съм го обработвал точно по същия начин. Бронята не е притеснителна, а най-странното е, че супер често се пали ако го помпаш в задницата.
                          Това, което лично мен ме отказа да ставам Квас драйър бе, че няма реална алтернатива на топовото 122-мм оръдие. Или се примиряваш, че ще правиш 4 изстрела в минута или не се захващаш с танка въобще. Освен това по форумите масово се оплакват, че гринда му е отвратителен, а икономиката с топово оръдие малко тънка.
                          Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                          Comment


                            #88
                            Аз пък съм страшно доволен от Квас-а, много бърз (колкото американски среден), оръдието е чудовищно......и няма да те оцели от 300 ако е идиот и стои на 300, а с тов анещо непрекъснато се движа напред, и дистанциите рядко са над 100, а времето за презарядка е точно достатъчно за да се скъси тази дистанция....но е въпрос на свикване...аз сравнително з акратко го играх но силно ме кефеше, отделно в повечето битки противниците с ана 2 попадения живот, а ако са леко чукнати и на 1....

                            Comment


                              #89
                              Най често играя във взвод със сина ми с Шърман Е8 и приятел с ВК36, така че компенсирам слабата скорострелност /и "скачането" на противниците докато презаредя/, както и "слепотата" на танка. Във взвод с непрекъснато движение и огън от упор си е страшен кеф. Оптиката за движение донякъде ми върши работа когато играя сам, защото предпочитам по възможност да виждам какво става наоколо.

                              Comment


                                #90
                                КВАС-а е най-любимият ми танк в момента в играта. Екипажа е на 100% с по две умения и стандартните добавители. С този танк ми е рекорда от 8 убити в една игра. Тия дни имах малко свободни кредити и си взех златни снаряди за кредити и няма такъв кеф... 3 пъти в чата ме псуваха разни ИС3 и Тигър 2 Като ме видят, че съм 6-ти тиър и идват спокойно да ме пуцат, а 490 алфа не е за подценяване Златния снаряд си влиза като в масълце...Даже и две КВ-5 имам на сметката си пак от тях

                                Самият танк е добре брониран със скорост на среден. Прекрасен е за маневрен бой в градски условия, а с добре натрениран екипаж и малко търпение си става и за снайпер. Когато съм в топ-а, обикновено си тръгвам с поне 3-4 скалпа, а ако върже и повече...Голям кеф са и уан-шотите Въобще танка е номер 1!!!
                                Analog man...

                                Comment

                                Working...
                                X