Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Sword of the Stars

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Аха. И все още е далеч от завършена. Сега поне е що-годе стабилна.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #62
      Аз всъщност я поцъквам в момента, сериозните крашове са оправени и що-годе става за игра, макар че много неща или съвсем липсват, или са недовършени. Към края на декември може да заприлича на нещо като късна бета. А след 2-3 месеца може би вече ще имаме брилянтната игра, която ни обещаха.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #63
        Всъщност ето къде се намира в момента играта (изиграл съм към 200 хода така пробно):

        Графичния двигател е най-изпипан, като мен лично най ме дразни липсващата опция за АА за момента. Ясно е, че повечето труд и време са отишли по графиката.

        Примерно 20% от технологиите не са въобще въведени в дървото (имат само картинка и име и толкоз), част от въведените всъщност не работят (например брони и щитове...).

        Дипломация няма никаква (в сряда ще заима).

        Икономиката изглежда като да работи като цяло. Търговията е недовършена, или по-точно работи, но контролът върху нея е недовършен.

        Дизайна на нови кораби е недовършен, сега за абсолютно всяка промяна на дизайн се плаща пълна цена за нов прототип, а трябва да има опция за превъоръжаване на съществуващи дизайни с по-нови оръжия.

        Не всички раси са си получили всичките си корабни секции и модули. Някои модули май не работят. Бойните космически станции нищо не правят.

        Оръжията не са балансирани, противоракетните оръжия например са абсолютно неефективни.

        Някои екрани просто крашват играта (например създаването на провинции или назначаването на кораби за системна отбрана).

        Стратегическият ИИ е плачевен и абсолютно неефективен. Явно има само рудиментарно програмиране. Тактическият ИИ съвсем отсъстваше до онзи ден, сега има някакви наченки.

        От един момент нататък отнема адски много време да минеш от един екран в друг. Примерно 5-10с за да минеш от дизайн екрана в главната карта. Също и отнема доста време изчисляването на хода. А моя комп е много бърз. Явно че просто не са оптимизирани нещата.

        И общо взето почти всеки аспект на играта има някакви дребни бъгове или липсващи дребни неща.

        И все пак дори в това си състояние е адски обещаваща.
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #64
          Последният пач добави дипломация, доста подобри екрана за дизайнване на кораби, добави броните, добави възможност за скрапване на корабите и разни други подобрения и оптимизации, особено при скоростта на смятане на ходовете.
          Разбира се довлече сума бъгове, но ги мачкат в момента и тая вечер чакаме мини-пач. Май ще поцъкам пак уикенда.

          За коледа май вече ще е доста прилична.
          Last edited by Imperial; 02-12-2011, 03:45.
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #65
            Звучи добре, на мене екрана за дизайнване на кораби ми беше голямата мъка, щом са го оправили ще взема и аз да се пробвам тея дни. Доколкото разбрах няма почти никакво AI, поне multiplayer може ли да се играе или ще се чака още?
            <<..........>>

            Comment


              #66
              Мулти може. По принцип трябва да имаш повечко време, понеже като цяло скоростта на развитие е забавена.

              ИИ-то е още доста неадекватно, те в момента работят по липсващите features и няма смисъл да се развива ИИ-то преди да са добавени тези неща и да са поизчистени от грешки. Така че добър ИИ аз очаквам след нова година.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #67
                Май последния пач направи играта малко по-нестабилна от предната версия (която аз поцъках) така че вземи почакай до другата седмица.
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #68
                  Правилно ли разбирам че са ви взели пари за нещо което дори не е гама версия?

                  Comment


                    #69
                    Гама идва след бета.

                    Играта в момента е нещо средно между късна алфа и ранна бета.

                    Причините да не съм бесен:

                    - Първата игра е уникална и като баланс на комплексност на космическа стратегия и тактика за мен лично беше почти идеална.
                    - Втората (тази) е адски обещаваща.
                    - Просто няма такива игри. Няма вариант да кажа "повече няма да ви играя игрите пък на, ще играя игрите на онези другите". Нямам избор.
                    - Разработчиците имат достатъчно дълга история на много здрава поддръжка и развитие на веднъж пуснатата на пазара игра (т.е. първия SotS). Доколкото разбирам първата игра, когато е била пусната на пазара, е била в не много по-добро състояние като бъгове, а като съдържание си е била много по-проста. Всъщност едва след втория си експанжън (когато аз си я взех) вече е приличала на нормална игра.
                    - От пускането на втората досега е минал месец, през който те работиха адски здраво, за да наваксат. Няма изгледи да намаляват темпото.
                    - Ако си бяха казали честно "още не сме готови, но ни трябват пари СЕГА" щях да ги дам и без това. Аз всъщност си я преордернах така или иначе. Сума ти игри на по-малки разработчици напоследък се пускат като платена бета. Но явно договора им с Парадокс ги е вързал. Детайли не знаем, но според шефа им проблема не са били парите. Честно казано на този етап вече не ме интересува. Просто си искам играта.

                    Прочее... от отзивите във форума изглежда, че е дръпнала назаде като стабилност след нововъведенията, предполагам нормално при положение че добавят неща много бързо и ние играчите сме тестерите. Очакваме вероятен hotfix понеделник и/или по-голям пач сряда-четвъртък, предполагам след това ще се стабилизира.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #70
                      Та снощи извъртях 100тина хода. Забавянията от преди ги няма, играта се движи много добре. Само че май са поразбъркани игровите механики. Например не успях да си подкарам търговията - системите ми бяха твърде далече една от друга? Може би е просто функция на самата карта.

                      Ако ти се играе сериозно си почакай докъм коледа.
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        #71
                        Последните 2 пача развалиха повече неща отколкото оправиха
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #72
                          Мм като гледам, коледа е след 2 седмици, следващият пач е за петък, обаче тъй като този от миналата седмица беше крачка напред, две назад, не знам дали и до коледа ще се стабилизират нещата.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #73
                            Ами петъчния пач направи играта съвсем неиграема. Уж оправиха много неща, обаче въведоха някакви бъгове дето я крашват непрекъснато и разни неща в икономиката са съвсем строшени.
                            Сякаш са пратили грешния пач на steam...
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              #74
                              Поне работиха днес да ги оправят. В понеделнишния минипач се очаква да се отстранят и най-сетне да може да се поцъка малко.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                #75
                                ...

                                корабите са адски красиви



                                днес някъде трябва да излезе пач за оправяне на бъгове, след него би трябвало да е съвсем играема (макар че много неща ще си останат недонастроени за известно време).
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X