Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Supremacy 1914 - Ангелите играят на комар

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    За съжаление нямам време да играя повече от 1 игра, камо ли на друг сървър, така че съм пас.


    Dark Galaxy ---> GoodKnight

    Comment


      Всеки, който има желание да играе само с българи и без някакви пишлемета дето нищо не разбират. Влизайте тук 291310 парола 1111 играта започва след, като се напълни. Това е само за българския сървар

      Comment


        Worcho написа Виж мнение
        Всеки, който има желание да играе само с българи и без някакви пишлемета дето нищо не разбират. Влизайте тук 291310 парола 1111 играта започва след, като се напълни. Това е само за българския сървар
        А българите разбират, така ли? Сигурен ли си?
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          Ами незнам предполагам. Аз намерих тази реклама на играта в форума.


          П.п. До сега не съм играл с българин.

          Comment


            Моето наблюдение е, че сред всички има и незнаещи и не желаещи да знаят неграмотници, но сред западняците грубостта и просташките изрази са не толкова разпространени.
            А колкото до останалото - играта е немска, но играейки на англоезичен сървър можеш да практикуваш езика, особено, ако се пробваш на дипломатическия фронт, а това си е полза, поне според мен.
            Както и да е, всичко това е извън темата.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              Worcho написа Виж мнение
              Всеки, който има желание да играе само с българи и без някакви пишлемета дето нищо не разбират. Влизайте тук 291310 парола 1111 играта започва след, като се напълни. Това е само за българския сървар
              Присъединих се като Норвегия, ама много калпава тая българска версия - защо например Recruitment Office не е преведен като Военно окръжие?

              Comment


                Още за точките. Понеже формулата е изписана малко неясно, аз споделям моя опит. Играта, за която писах по-надолу, приключи на ден 59. Останахме само двама, аз, с Османската империя и някакъв друг, с Италия. Бяхме сключили договор за ненападение, всеки превзима околните държави и който удари първи 1000 точки - печели. В крайна сметка победих аз, въпреки, че в крайна сметка имах значително по-малко територии, ето и статистиката:
                - Османска империя : Италия:
                - територии; 77 : 86 (47% : 53%)
                - морал (провинции, средно): 95% : 90%
                Вероятно аз имах в земите си и повече построени сгради от всякакъв тип (заводи, пристанища) и почти 100% от моята територия беше обхваната от жп линии. Тоест, в играта морала на провинциите и инфраструктурата дават повече точки, отколкото количеството провинции.
                Освен това, по-добрата икономика и по-високият морал означават и по-голям приход на ресурси. А ако човек внимава и превзима по-балансирано територии и търгува активно на световния пазар - вероятно няма да има и големи проблеми в развитието на икономиката. Пак пример от същата игра: към края във финансовата сметка на османците имаше около 400 хиляди, докато Италия - около 3 милиона. Само че игровите пари не са толкова важни, колкото ресурсите, тъй като ако някакъв ресурс липсва, с пари трудно ще си го набавиш, докато ако планираш внимателно и отделяш пари навреме, за да имаш запаси - след това проблемите ще са по-малко.
                Last edited by messire Woland; 23-03-2012, 10:47.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  Аз цъкнах присъединяване в турнир и сега не мога да разбера кога почва. Иначе се обръщам към членовете "Булгар", ако има такива тук, някоя игра с друг клан няма ли да има скоро?

                  Comment


                    Ами азпуснах 2 , но така и не се състояха защото и противника трябва да я одобри/приеме....иначе са 1:1 игрите
                    Sub sole nihil novi est

                    Comment


                      Хахахаха, браво на който превежда играта - послушал ме е и е сменил превода на "военно окръжие"!

                      Comment


                        Да, ако погледнеш 1-2 страници назад ще видиш че, човека пишеше тук за да се консултира как ще е по-добре да се преведе (особенно за чиновете в армията)
                        Sub sole nihil novi est

                        Comment


                          След цели 8 години (като гледам последния пост ...) аз реших да се пробвам отново. Направих игра, пуснах я, избрах си Испания, че е така накрая и може би ще се развият кротко нещата ... обаче в рамките на следващите 24 часа се включиха още 8 играчи, запълвайки 9 от 10 позиции Първо се появиха швед и руснак, очевидно съюзници. След това французин и британец. Французинът веднага прати войски да ме напада, неясно защо. Опитите ми да преговарям с който и да е от четиримата не даде никакъв резултат.
                          За сметка на това се появи и играч в Мароко и си помислих - ето приятелчето на французина, играта приключи. Обаче с малко дипломатически разговори се разбрахме, явно султанът там има намерения да се развива, а не да воюва.
                          Френските войски пристигнаха в началото на ден 2, обаче аз събрах моите и за около 16 часа ги разгромих:

                          И след това започнах настъпление към Бордо:

                          Дотук никой от другите играчи, освен султанът на Мароко не обели и дума.

                          След което влизам аз преди малко и гледам - 4 съобщения. От Великобритания. С някакво идиотско предложение за разделяне на Франция, при което англичаните да вземат 2/3, а за мен да остане 1/3. Тъкмо си викам - не на мене тия и пускам поредната статия в местния вестник и погледа ми попадна на картата - французите нападнали Англия и вече даже превзели една провинция и са на път за Лондон Безумие някакво, такова нещо в тази игра досега не бях виждал.



                          Междувременно само германците действат - бавно си поглъщат Полша. Какво правят италианците, австрийците, шведите и руснаците - никой не знае

                          Странното е обаче, че сега почти никой не пише - нито участват играчите в преговори, нито пишат статии или съобщения - нищо. Може би не знаят английски, кой ги знае ...
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            Тая мудна скука я разцъквах преди доста време след Племенните говни , додрапах до чин полковник май и я зарязах . Гледам рано сте се почнали , нямате нито артилерия ,нито танкове ,за флот да не говорим, дори ЖП-то не е развито . Аз си правех повечко "големи Берти" струпвах по шосетата танкови и артилерийски части и биех с "бертите" отдалече докато падне морала после почти без бой превземах . Отделно с флота потисках развитието на съседите . За мен си беше недомислица ,че всичко се движи само по маршрути шосета/водни трасета , и битките много бавни .

                            Comment


                              Главното в играта все пак е дипломацията
                              А въоръженията са инструменти - с каквито разполагаш, когато дойде войната, с такива оперираш. Практически това беше единствената голяма война в началото, повечето други играчи си кротуват. Франция (вече сме ден 3) загуби столицата си и още 5 провинции. Аз хубаво взех тия 6 провинции и вероятно ще взема още 1-2, обаче след това ще трябва да гледам откъде да събирам енергийни ресурси
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                Аз ли нещо правя както не трябва или наистина не може да се прати подкрепление на атакуваща армия.
                                Т.е. пращаш 10 единици, те вместо да се присъединят към атакуващите 20 и няколко се сбиват самостоятелно и съответно губят от превъзхождащите ги сили в града.
                                А противникът вкара подкрепления в града, без никакъв проблем.
                                Надявам се, че аз съм неразбралият, защото иначе е тотално идиотско
                                Сънят е слаб заместител на кофеина!

                                Comment

                                Working...
                                X