Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Supremacy 1914 - Ангелите играят на комар

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Грей, ти не изпитваше недостиг докато не почна да воюваш Аз воювам от 1 ход и все съм сред първите три играчи по брой войска
    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

    请您死在地狱般的阵痛
    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
    きさまはしんでくださいませんか
    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

    Comment


      Аз докато се бях ангажирал с Англия щяхте по-трудно да ме изнесете. Държах 2-ро ниво крепости с постоянен гарнизон от по 15-тина човечета по границата и постоянно се рояха още. Ама на след тва, пуста лакомия за тая Белгия...

      Иначе в началото не всички държави са с толкова очевидни липси. Поне доколкото си спомням като гледах картата, Турция, Германия и донякъде Русия май не страдат така драматично и имат от всичко, за разлика например Мароко или пък дори Франция. Аз имах такъв фатален енергиен дисбаланс и липса на дърва, че просто нямаше как да не нападна някого. Тъкмо закрепих положението и мислех да вляза в мирен режим след Исландия и Белгия и Даниц Грей ми скочиха.

      Comment


        Русия няма никакъв проблем с храната и енергията, всъщност има голям излишък. Обаче желязото и дървото са доста проблематични. Докато като гледам Испания (с която играя в друга игра) има по много и от желязото и от дървото, но затова пък изпитва недостиг на храна (около 1 500 на ход) и на горива (около 5 000 на ход). Тръгнал съм към Португалия там, защото тя има три провинции с храна, което би трябвало да значи разрешаване на хранителния дефицит, но пък това ще значи задълбочаване на енергийния такъв.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          А, Княже, ти съвсем беше оголил всичко след първичната катастрофа в Мароко, не се прави на велик
          Иначе аз си бях най-гърчав в околията от всички, че и нямаше накъде да се развивам, много ветровита позиция
          XV mile the sea brode is
          From Turkey to the Ile of Rodez...

          Comment


            Грей , оголено беше защото теб те нямаше на границата. Веднага щом подкара армиите към Тулуза на моята граница цъфнаха 3 отряда по 15. С които в последствие и те изнесох от Франция де

            А за развитие - аз ти предложих напълно празно източно Мороко - това че ти търсеше бойна слава в Леон си е напълно твой проблем §)
            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

            请您死在地狱般的阵痛
            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
            きさまはしんでくださいませんか
            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

            Comment


              E, сега, нямал развитие, ами цяла Австро-Унгария кой чакаше. Да си бяхте разделили нея, а не мен.

              Comment


                Австро-Унгария най-накрая склони на мир и сега мога да подготвя нещата за една малка реконкиста
                Гледам, че и примирието завърши, без да има (засега) кой знае какви резултати.
                Оттук нататък за тази игра руските интереси се съсредоточават единствено около Виена и източните провинции на австрийците.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  Поредното раздаване е към своя край и Ангелите почнаха един по едни да свалят картите. Оказа се че тандема Италия-Германия са с ръзе пълни с шестици и досега само са блъфирали. Асаците извади Турция.
                  Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                  请您死在地狱般的阵痛
                  [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                  きさまはしんでくださいませんか
                  [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                  Comment


                    Като гледам как се развива втората ми игра и се замислям - ако няма дипломация (а като гледам - общо взето - не се наблюдава такова явление), тогава влизат в действие геополитическите фактори, които направляват решенията на играчите в едни и същи коловози. Вярно, не съм бил с някоя от централните сили - Германия, Италия или Австро-Унгария, но ми се струва, че и при тях ще е подобно. Примерно Испания има такъв недостиг на енергия, че има едно-единствено решение на проблема и това решение се намира на Мароканска територия Това разбира се, след като разреши проблема с храната за сметка на Португалия
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      В програмата на ИИ на играта явно е записано когато види артилерия - винаги да я атакува, дори и шансовете да не са на негова страна. Или поне така изглежда. Странно ... а като гледам, това за четирите дена за производство на артилерия е вярно само ако в провинцията има един завод. При повече времето за производство пада драстично.
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        Тука да споделя малко от моята втора игра Паднах се с Испания, в игра с твърде опитни играчи - някои от тях имат по 17 000 точки. Аз веднага се постарах да направя съюзи - постигнах такива и с двамата ми непосредствени съседи - Франция и Мароко. Установих, че в икономическо отношение Испания е твърде своеобразна - както коментираше и Крилов - имам много желязо, достатъчно дърво, но недостиг на храна и много сериозна липса на енергийни източници (малко въглища, но никакви източници на петрол и газ). Докато се борех с икономиката, единия ми съюзник (Мароко) нападна другия - Франция - без предупреждение. Аз се присъединих към французите и Африканската кампания започна Първо направих един малък десант в Танжер и градът падна бързо - оказа се, че няма никакви укрепления. След това пратих основната част от армията си към вражеската столица. Видях, че мароканците събират армия и започват контратаки, за да си вземат обратно Танжер. Към момента на първата им сериозна контраатака аз вече бях пратил 48 полка към Фес (столицата), а Танжер се отбраняваше само от 15 полка. Но идваха още 70 полка, от които аз разпределих 44 за подсилване на атаката към столицата, а остатъка - за гарнизон в Танжер. След като дадох заповедите отидох спокойно да спя. И какво да видя сутринта - след здрава отбрана всички контраатаки на мароканците към Танжер са били отбити, но след това градът е въстанал и е изхвърлил моя гарнизон. Остатъци от 13 полка седяха точно до него и чакаха заповед. А столицата още не беше превзета. Там от всичките ми войски бяха останали под 50 полка. Пратих още подкрепления от Испания, но преминаването на протока става мнооого бавно. В крайна сметка по обяд си върнах Танжер, а преди малко най-сетне падна и столицата и сега цяло Мароко чака да бъде завоювано. Предвид огромните запаси от петрол и газ, испанската армия ще бъде добре подсигурена, че преди атаката моите хора караха вече само на изпарения
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          Воланде, не се успокоявай С взимането на Мороко проблемите ти с икономическия баланс няма да свършат. Скоро ще разбереш че отново ти липсва храна, а недостига на въглищата надвишава прихода на петрол , така че готви се за война с втория си съюзник - бордо и Лимож са просто задължителни за Испания
                          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                          请您死在地狱般的阵痛
                          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                          きさまはしんでくださいませんか
                          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                          Comment


                            Абе то ... както дойде. Защото първо - Германия си замина още в първите дни (сега сме ден девети), а територията й беше разделена между Австро-Унгария и Швеция. Май малко взе и Италия, но не съм сигурен. След което Италия нападна Франция (заедно с Мароко). Оказа се, че французите имат съюз с Англия, а аз, след немалки преговори, вкарах в този съюз и Австро-Унгария. Сега Италия си има достатъчно проблеми с тия тримата, а аз си мисля да се оправя с Мароко и сам. Те моите съюзници кой знае защо ме питаха дали мога да помогна с войски срещу Италия, все едно аз си имам извор там . Но междувременно руският играч се отказа и сега Русия е вън от играта. Останаха Турция и Швеция, които за момента са извън уравнението и мога само да предполагам, какво ще направят. Турският играч превзе Сърбия и Румъния и спря. А шведа трупа армии - той е и играчът с най-много точки - над 35 000. И като гледам - индустриализира се с гигантски темпове, така че от там ще се чака нещо грандиозно ...
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              Всъщност, като гледам, военният модел е добре направен. При войната между мен и мароканеца се виждаше значението на планирането, подготовката и навременното докарване на подкрепленията. Както и на инициативата и навременните решения. Макар и с повече войска, мароканеца вкарваше в боя войските си на части в повечето случаи. Много атаки, но повечето - с недостатъчни сили. Затова и удържах - групирах войските си само в два големи юмрука и ги попълвах редовно. Докато мароканеца нещо се колебаеше, движеше някакви малки отряди, може да се е надявал, че ще тръгна да ги преследвам, знам ли ... но в крайна сметка всичко висеше на косъм
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                messire Woland написа Виж мнение
                                Абе то ... както дойде. Защото първо - Германия си замина още в първите дни (сега сме ден девети), а територията й беше разделена между Австро-Унгария и Швеция. Май малко взе и Италия, но не съм сигурен. След което Италия нападна Франция (заедно с Мароко). Оказа се, че французите имат съюз с Англия, а аз, след немалки преговори, вкарах в този съюз и Австро-Унгария. Сега Италия си има достатъчно проблеми с тия тримата, а аз си мисля да се оправя с Мароко и сам. Те моите съюзници кой знае защо ме питаха дали мога да помогна с войски срещу Италия, все едно аз си имам извор там . Но междувременно руският играч се отказа и сега Русия е вън от играта. Останаха Турция и Швеция, които за момента са извън уравнението и мога само да предполагам, какво ще направят. Турският играч превзе Сърбия и Румъния и спря. А шведа трупа армии - той е и играчът с най-много точки - над 35 000. И като гледам - индустриализира се с гигантски темпове, така че от там ще се чака нещо грандиозно ...
                                Хаха, в тая игра участвам и аз - в ролята на злощастната Франция... "Шведът" също е българин и го познавам. Аз немах късмет дотолкова, доколкото англичанинът се оказа нов и глупав играч и уж сключва съюз с мене, а всъщност уж без да иска ме изпонападна, като така прецака и мене, и себе си, сега уж си върнах териториите от него, след като той си загроби армията в Германия, а Австро-Унгария се възползва от това и излапа Германия... Проблемът е, че почти всичките ми провинции са размахали юмручета и икономически положението е бая зле. Италия (който май е направил играта) се възползва и мина в настъпление. Чакаме помощ от братска Швеция...

                                Comment

                                Working...
                                X