Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Europa Universalis 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Еми аз волжката не я грабяа - тя още си стои казанска
    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

    请您死在地狱般的阵痛
    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
    きさまはしんでくださいませんか
    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

    Comment


      #77
      И така в Замундата се появи вече Европа Универсалис Рим

      Сега я разучавам и в много отношения съм доволен , макар още да не съм открил всичките възможности на управлението на държавата Но иначе един 52 годишен консул си прибра една 16 годишна булка ха ха ха - ако успее да изкара и потомство от нея ще съм много учуден ...

      Мда , сдоби се със син на 57 годишна възраст след като после 7 преизбирания поредни за консул се провъзгласи за диктатор, а на следващата година бе обожествен. Баси консула

      за да се запомни името му в историята - Маний Валерий Максим (01.01.441 AUC - 18.07.499 AUC)

      Ужас, диктатора умря оставяйки на трона сина си - едногодишния Публий Валерий Максим
      Last edited by княз Крылов; 16-04-2008, 02:32. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

      请您死在地狱般的阵痛
      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
      きさまはしんでくださいませんか
      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

      Comment


        #78
        Мод ли е или цяла игра?

        Comment


          #79
          Цяла игра е (продава си се като отделна), но на практика е мод върху системата на EUIII.

          Comment


            #80
            неа, не бихказал че е мод - колкова е мод колкото Крусейдър Кингс е мод на ЕУ2 доста нщата не са като в ЕУ3 - да не кажа повечето

            но има нкои дразнещи моента - като това с действително управляващия диктатор на 1 годинка и възможността на жените да заемат магистратури - трябва да се пипне още но като цяло съм доволен
            Last edited by княз Крылов; 16-04-2008, 10:22. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

            请您死在地狱般的阵痛
            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
            きさまはしんでくださいませんか
            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

            Comment


              #81
              Пача качи ли? има пач 1.01, който уж оправял повечето работи. Аз още не съм разцъквал
              XV mile the sea brode is
              From Turkey to the Ile of Rodez...

              Comment


                #82
                "Мод" е дотолкова, доколкото ползва същата основа (така както Crusader kings ползва основата на EUII), т.е. представлява модификация на съответната система и най-вече на данните, а не изцяло нова система, изградена специално за тази игра.

                Comment


                  #83
                  ами според мен не е мод а баш отделна система - ползва само ограничен брой елементи (които от своя страна имат на места е те разни свооебразни добавки).

                  Иначе сутринта качих патча, не съм пробвал с него но в файла с корекциите не пише нищо за едногодишния диктатор трябва да им драсна на форумите

                  Иначе нищо не им струваше да направят по двама консули ;(

                  в крайна сметка и без това не контролираш персонажите пряко. Иначе Маний Валерий Максим натрупа пристиж и популярност защитавайки северните граници от непрекъснати варварски нашествия готиното с Варварите че има възможност да им предложиш просто да се предадът (става винаги ако наблизо имаш своя голяма армия) - в този случай те се сливат с робите в провинцията, да им платиш да си отидат. Ако имаш достатъчно земи може да ги направиш клиенти - да им дадеш парче земя което да ти бъде буферна зона и клиентска държава. Или да им позволиш да се заселят в земите ти - това още не съм го пробвал и незнам каква е разликата между клиентелата - дали просто се присъединяват към населението на дадена провинция като варвари, които постепенно да бъдат културизирани.
                  Last edited by княз Крылов; 16-04-2008, 13:04. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                  Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                  请您死在地狱般的阵痛
                  [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                  きさまはしんでくださいませんか
                  [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                  Comment


                    #84
                    Свалих си я тая игрица от замундата, ама нещо не мога да я подкарам, и патча не ще да се инсталира. Някой да има идеи - кракове ли, какво трябва да добавя...
                    sigpic

                    Comment


                      #85
                      Аз моята игра също си я изтеглих от замундата и върви виж да не си объркал инсталацията нещо.

                      Comment


                        #86
                        Не съм много по стратегиите, но тази я дърпам. Да видим какво ще излезе...

                        Comment


                          #87
                          Да... играта си я бива. Обаче имам няколко питания. Националната стабилност ( дано така да се превежда оная иконка с везните ) е много зле, играх с Отоманската империя и достигнах -3, а пък бях почти завладял Сърбия Освен това, пълен финансов крах, от време на време взимах отнякъде 200 дуката, но за не стигат за нищо, показва ми, че съм във война с Трансилвания, Корфу, Влахия и др., ама никви бойни действия се не виждат :sm186:

                          Май-май, проблемът е, че не съм играл този тип игри. Така че ще съм благодарен, ако някой по опитен ми даде няколко начални съвета, по които малко-много да се ориентирам.

                          Comment


                            #88
                            Оправи си дипломацията - във война си докато не обявиш официално мир, с или без военни действия (е, има една опция ако с някоя малка държавица сте във война, но няколко години не се случва нищо автоматично се подписва Бял мир)
                            Стабилността се оправя с времето и с инвестиции в съответната технология (при технологиите)
                            Тия 200 дето ти идват са заеми, ще се наложи да ги връщаш (след 5 години) и ако не можеш, жална ти .... . Освен това им плащаш яки лихви всеки месец.
                            XV mile the sea brode is
                            From Turkey to the Ile of Rodez...

                            Comment


                              #89
                              Свалих си от пиратския залив експанжина за ЕУ3 - In Nomine. Аз лично смятам че е перфектен. Много ми харесва това че играта вече може да започне от 1399г. Пробвах една игра с Византия и завладях всички европейски владения (без Одрин) на Османците, Гръцките княжества, Кипър, част от Караман, Влахия и Молдова. Абе мн яко са го направили експанжъна. Също много ми харесват Провинциалните и Националните идеи. Например да придобиеш Imperial Administration. Добра черта са също и задачите които ти дават (например с Кастиля ми дадоха задача да завладея Гранада и ми дадоха след това 50 репутация (или нещо от сорта) и там още някакви бонуси. Ето ви няколко скрииншота от играта ми












                              И ето най-изумителното нещо: в една моя игра с Португалия не се развивах мн добре, обаче Испания беше в невероятен разцвет и имаше почти цялата Ю. Америка, САЩ, а пък аз имах Мексико и там още някви колониики и веднъж когато царят им умря моят наследи техният престол и след още около столетие някак си изведнъж наследих териториите им. Голям кеф беше. Сега е около 1750г. и вижте картата:



                              Лошото е че франчолята ми откраднаха Испания и части от Африка, докато аз воювах във Швеция



                              EDIT: А ето това ми е от вчерашната игра:




                              Оставям коментарите на вас...
                              Last edited by kris4o1993; 07-08-2008, 01:08.

                              Comment


                                #90
                                .
                                Last edited by Toso; 31-08-2008, 23:59. Причина: .

                                Comment

                                Working...
                                X