Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Europa Universalis 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    На мен Ин номине ми е рип версия, а не инсталирано. Някои може ли да ми даде линк към наполеон за инсталиране. Понеже преди го бях търсил, но не можах да го намеря. Все рип версии.

    Comment


      Направо свали Complete версията (линк) и след това инсталирай HTTT

      Comment


        Играя с Австрия. Естествено ставам Император и започвам реформите на СРИ. Стигнах до предпоследния където ти стават всички васали. И със много голямо мнозинство се приема тази реформа. Но после още един event излиза и всички отказват да станат васали, В резултат аз съм в 48 войни с почти цяла Европа. Някой знае ли как може да се направи тази реформа успешно?

        Comment


          ferumman написа Виж мнение
          Играя с Австрия. Естествено ставам Император и започвам реформите на СРИ. Стигнах до предпоследния където ти стават всички васали. И със много голямо мнозинство се приема тази реформа. Но после още един event излиза и всички отказват да станат васали, В резултат аз съм в 48 войни с почти цяла Европа. Някой знае ли как може да се направи тази реформа успешно?
          Мисля че по най-бързия начин трябва да активираш последната реформа. Тези с които имаш най-добри отношения ги анексираш и държавата ти се преименува на Holy Roman Empire

          Comment


            След като всички до един дори и тези които са ми васали отказват да станат васали. Аз започвам война срещу тях автоматично. И изведнъж всички държави излизат от империята. Оставам само аз. На имперската карта излизам само аз и няколко провинции които се държат от не имперски държави. А пък инфамито ми става почти 70. Аз сега почвам друга тактика ще гледам да намаля инфамито до минимум(сега ми е 24) и тогава може би ще стане.
            Честно казано очаквах недоволните държави да ми обевят война. Но не съм очаквал всички да го направят.
            Във форума на играта не видях да пише нищо за този случай.

            Comment


              Трябва също да имаш голям престиж (поне над 70 си мисля). И също така е добре да нямаш Infamy.

              Comment


                Ха направих го
                Значи аз бях анекснал доста държави. И реших да го пусна всичките. И от 25 стигнах до 2 инфамии 100% като император(абе забравих му името на това). Пуснах го и кво да видиш почти всички казаха ок. Освен някой от МОИТЕ васали(егати глупостта) и после бях на 70% и направих и последната още на същия месец. Жалко че ми се бъгна нещо играта и не го севнах.

                Comment


                  някой може ли да ми даде линкове на каквито версии и пачове трябват за да мога да си инсталирам Nomads че да мога да играя с бг
                  и ест указания как да инсталирам
                  скайп - White_Only

                  Comment


                    White_Only написа Виж мнение
                    някой може ли да ми даде линкове на каквито версии и пачове трябват за да мога да си инсталирам Nomads че да мога да играя с бг
                    и ест указания как да инсталирам
                    скайп - White_Only
                    Има по-нова версия, на която играят доста хора в мрежата.

                    Comment


                      Напавих кратък преглед на играта и няколко ръководства

                      Юръп Юнивърсалис III - Europa Universalis III

                      Симулаторът за световни диктатори....

                      Мечтали ли сте някога да упражнявате абсолютна власт над народ, континент или дори целия Свят? Ако прикрито потривате ръце, то тази игра е вашата стихия.....Но не целта е важна, а пътят и точно това доказва тази световна стратегия, предлагайки ви видими и скрити пътеки към световното господство. Дали по добрият, стар начин на груба военна сила или чрез деликатни интриги в политическите процеси, стигайки до тежеста на чувалите злато. Всичко зависи от вашата дългосрочна стратегия и хилядите променящи се елементи. Защото както в живота, така и в тази игра оцеляват само и единствено гъвкавите.




                      Юропа Юнивърсалис III, по известна сред нашите играчи, като "Европата" е световна стратегия, като историята е неделима част от нея. Ще имате възможността да се въплътите в лидер на някое от племената или държавите оставили своите следи в периода 1399г. - 1821г. Спрете още преди да сте задали въпросът си, аз се запитах същото, когато за пръв път попаднах на това заглавие - "това означава ли, че България пак я няма?". В оригиналът България е просто географско понятие - име на провинция, а като държава може, да се появи само след успешен бунт. За радост тази "неправда" е поправена в серията български модове, за които ще пиша, някой друг път.



                      За разлика от конкурентните заглавия EU III не залага на лъскава графика или впечатляващи звукови ефекти. Баталните сцени и детайлите в битките, също не са нещо, с което ще запомните това заглавие. Силата на EУ III се корени в огромните възможности комбинацията от дипломация, военно дело, технологии и търговия. Според условията или уменията ви, може да използвате всевъзможни комбинации от гореспоменатите инструменти. Oстаналите стратегии, като Medieval: Total War или Age of Empires II, са детайлни стратегии, което се оказва нож с две остриета, тъй, като действието се развива в едно и също русло. В случая с EU III, комбинациите, много често са сложно преплетени и повторенията са рядкост. Ако вчера сте завзели Константинопол с изненада, то в следващата ви игра, може да се наложи да обсаждате десетилетия.

                      Четрите основни стратегии, които, както посочих горе често се комбинират са:

                      Грубата военна сила - откритата война и заграбване на чужди теритоеии са приомът във всички исторически стратегии - бърз и непоколебим начин, за да затвърдите властта си.....не и тук. Силната армия определено ще ви даде предимство и влияние, но същевременно тябва да имате добра причина, за да окъснете тлъсто парче от съседната баница...просто защото има и други желаещи за него. Тази причина, в играта се нарича casus beli, което можем да преведем, като (дипломатически) повод, за започване на война. В играта има около 12 различни вида поводи за война, според които можете да договаряте различни репарации след края на войната. Започнете ли, обаче военни действия, без подходящ повод, очаквайте единствено нещастия да се стоварят върху коронованата ви глава. Стабилността на вашето управление ще бъде срината, ще загубите и престиж, може да се сблъскате и с войските на армии, съюзни на вашите противници.

                      Но нека се върнем към стабилността на управлението ви (stability), ако вашият трон се клати, очаквайте постоянни трусове, под формата на бунтове, намалени данъци и печалби от земите ви, съседи, които ви нападат от всички страни. Всъщност ще се окажете в положението на българския цар Петър I.

                      Престижът (prestige), е друга важна характеристика на вашето управление, колкото повече от него, толкова по-добро име, а следователно, по-добри договори на дипломатическия фронт.

                      Легитимността (legitimacy) на властта ви е преплетена с горните две характеристики и често промяна в една от тях води до промяна в третата. Всъщност легитимността е единствното ви оръжие срещу останалитe амбициозни личности във вашата държава. Срине ли се, с нея си отиват и вие от трона.



                      Политиката, като оръжие в EU III би могла да бъде, както остра кама в деликатния гръб на вчерашния ви съюзник, така и покана за флирт, с мощен противник. Ще имате възможност да сключвате съюзи, династични бракове или да давате и получавате право на преминаване. Естествено ще може да обявявате войни или да действате със шпиони, без да обявявате официално война. Черешката в тортата са търговските оръжия в политиката - търговските лиги или договорки, за не-конкуренция или търговското ембарго.



                      Дрънченето на златото - в историята на световните конфликти чувалите със злато, са били алтернатива на безкрайните орди от войници. Както различните индивиди, така и държавите притежават специфични умения. Например Монголите в дългите преходи, а малките италиански държави в трупането на планини от съкровища!
                      В случай, че сте обиграни в търговските сделки или капаните на договорките, ще имате възможността да изведете дори малка държава сред световните сили. Да не забравяме, все пак кой отклонява Четвъртия Кръстоносен поход от Йерусалим към Константинопол.....

                      Извънземни и каубои - ако сте от онези малчугани, които редовно са яли пердаха в училище, не могат да завържат прияелство, а пръстите им са широки, то горните способи за световно господтство, не са за вашата хапка. И все пак, ядни в своите неуспехи, някой ще се обърнат към тайните на науките. EU III обхваща 5 основни сфери на на науките, разделени на морски, военни, търговски, административни и производствени. Преимуществото ви в някоя от тях (или всички), може да ви изведе, далеч пред чуждите армии, били те по-големи или да превърне търговците ви в най-хитрите на земното кълбо. За добрите ученици има и награди под формата на национални идеи (national ideas), които ще избирате в списък от 40, и ви носят огромни облаги. Общия брой национални идеи, които може да изберете са 12. Развивайки се в научно отношение, постепенно ще получавате правото да ги избирате.



                      Битките - са далеч от детаилното им развитие в сериите на Medieval: Total War. Всъщност в нашия случай, те оприличават шах, игран върху световната карта, разделена на провинции. Все пак има огромно значение, типът единици, които използвате, тяхното съотношение (кавалерия, пехота и артилерия), състоянието им (моралът и дисциплината им), както и живата сила, с която разполага държавата ви. Последното е особено важно, тъй, като след загуби предизвикани от битки или предвижване, единствения начин да попълните оределите редици, е изтеглянето на новобранци от живата сила (manpower)[личен състав]. Както се досещате по-големите държави разполагат, съответно с повече жива сила (затова не се заяждайте с голямата мечка на Север). Провинциалния теренът и съответния сезон, ще оказват допълнително влияние върху изхода на битките. На последна позиция, но не и място е оказва лидерът предвождащ войските - умелите предодители, често накланят везните в една или друга посока.



                      Кой съм аз или културната принадлежност - споменах, че картата на света в играта е разделена на провинции. Една от основните им характеристики е населяващи ги етнос (култура - culture). В зависимост, дали етноса характерен за вашата държава съвпада с местния в провинцията ще има важни последствия. При съвпадение на културите - да си представим, че начело на Великобритания владеете над провинция Лондон - ще ви последват множество облаги. Тежко ви обаче, ако с Испанците владеете Малоазийска провинция - очакват ви бунтове, ниски постъплния от местни дацъци и вечните военни и политически претенции на някой съсед. Тази система е разнообразена, чрез структурирането на етносите/култури в културни групи. Така, ако с Русия владеете Украина, негативите ще са минимални, тъй като руската култура е в една културна група с украинската (на източните славяни).



                      Ако не постиш - и ми враг! - религията е другия основен елемент в описанието на провинциите. Отново религиозните различия междъ официалната ви религия и провинциалната, ще ви доведат до поредица от неприятности.Официалната държавна религия, до голяма степен ще задава посока на външната ви политика към друговерците, защото по правило тези отношения с апо-сложни и податливи на обтягане. Религиите също, като културите са структурирани в различни групи, което отново включва градация в отношенията помежду им.

                      Най-сладко е разнообразието - от това, което прочетохте до тук, може да останете с грешното впечатление, че провинциите са воденичния камък, който ще тегли държавата ви към дъното. Всъщност те внасят доход в хазната ви, веднъж чрез данъци и втори път, чрез търговски оборот оформян, чрез комбинация от вида на търговска стока, произведена в провинцията и големината ѝ (тук под големина ще разбираме не площ, а брой на населението). По-многолюдните провинции носят повече данъци и търговски стоко-оборот. По отношение на политиката провинциите придобиват критично значение, чрез "претенциите за историческа принадлежност" (core). Перфектен пример, за това, би била провинция Македония, която в момента е под управлението на република Македония, но всъщност е населена с Българи. Така в играта макар и под Македонска власт, претенция (core) в провинцията ще има България. Към една провинция може да има повече от една претенция, което подсказва, до каква степен могат да се усложнят политическите отношения.

                      Макар амбицията си да бъде световна стратегия, оригиналът на EU III има своите "детски болести". Най-видимата е посредствената и тежка графика. Друго ограничение е картата, която макар и да претендира, че обхваща Земното кълбо, всъщност е нашарена с "неизследвани земи" (terra ingocnita), които са неизползваеми по какъвто и да е начин. Третата най-тежка болежка се състои във времевия период 1399 - 1821 е интересн период, но обрича, множество интересни държави и местности на забрава, просто, защото по това време са били зависими (тук се сещам за България).

                      И точно, защото ми харесва, идеята, която задава тази игра и основата с възможност за надтстрояване, горе изброените проблеми (с изключение на графиката) са поправени с българския мод "Степен вълк".

                      Ръководства за игра на български език:
                      Ръководства по икономика
                      Видове съветници
                      Поводи за война
                      Транспортиране на войски с кораби.
                      Last edited by bratignat; 07-12-2011, 01:49.

                      Comment


                        Привет съфорумци с група приятели сме на кантар, дали да започнем работа по нов мод за Европа Юнивърсалис 3, който да започва от преди новата ера. Зад гърба си имаме едни от най-успешните модове за тази игра изобщо: "Източни приказки", "Небесен вълк" и "Степен вълк". Работата по един бъдщ мод, ще е доста проста, но изключително обемна. За това искаме да съберем поне 10, най-добре 15 или повече съратника. Ще се радваме и на хора задълбочени в историята на Америките, Австралия, Индия, Китай, Сибирските племена, Централна Африка или изобщо на сериозните хора. Защото единствените проблеми, характерни за нашата нация са мързел и несистемност. Преодолеем ли тези неща, нито бедност, нито пречки, могат да ни спънат. Ако ви интересува, пишете в тази тема . Все пак това е шанс да прославим родината, защото ако не ни обръщат внимание, когато правят игри, то ние модърите слагаме специален фокус!

                        Comment


                          Ето я и България - разпростираща се от Балканите, почти до Тихия океан. Все още езическа.

                          Last edited by bratignat; 22-12-2011, 18:39.

                          Comment


                            последната версия на българския мод е готова! За да го играете се нуждаете от инсталирана Europa universalis III: Divine Winds 5.1 от 22 July 2011

                            Степен вълк 1.02:

                            Comment


                              Такамм. Реших и аз да я подкарам, свалих си я до последния експанжън и изчетох километрични съвети в специално създаденото за целта уики още преди да съм пуснал играта. Избрах си Бранденбург при най-ранната възможна дата. След като отхвърлих личния съюз с Люксембург, ми се стори, че кралят си ми е съвсем сносен, но престижът и легитимността ми се сринаха тотално. Така не можах нито да претендирам за трона на Померания, нито да васализирам Saxe-Lauenburg (избрах ги за династични бракове на случаен принцип, просто за да разцъкам дипломатичните опции). Та репутацията ми си седи на някакви жалки нива и се качва с едно нищо, макар че съм си взел и съветници, уж за да работят по въпроса. И след като някой ми отхвърли предложението, пак си пропада. С парите същата работа. Аз гледам в търговския център се прави общо 1000 злато оборот, а аз с четирима търговци събирам жалките 22 кинта. Не мога въобще да разбера какво се случва с икономиката. Ужким правя балансиран бюджет или даже с излишък, а постоянно съм на минус. Е, как става тоя номер? Слайдърите пък не седят заковани на изследванията, които аз съм решил, че трябва да се развиват, ами си се движат сами постоянно. Въобще доста отчайващо начало...

                              Comment

                              Working...
                              X