Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Pacific Total War - Odzava vs von Daniz

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Pacific Total War - Odzava vs von Daniz

    Тъй като популяризирахме вече собствените си брътвежи, си позволявам да сложа линка на отчетите за всеки ход, който с Даниц правим. Забавлявайте се заедно с нас в Битката за Пасифика - веселбата на Одзава и фон Даниц
    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    #2
    А пък ние с Грей от две седмици, крайно съсредоточено, се млатим на някаква супер шибана random map на People's tactics. Ама картата е супер куца. Бърза победа може да се достигне само ако един от играчите е бая тъп. В началото Грей демонстрираше склонност към глупости, но напоседък взе че внезапно поумня
    И играта зацикли
    Репорт засега не чакайте, като приключим накрая ще сложим един. И двете гледни точки :kill_myse
    Recalibrating my lack of faith in humanity...

    https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

    Comment


      #3
      :p Ние с Даниц още от началото планирахме тази бърборилня. А Грей вършил глупости - хехе. Аз до 4-тия ход не можех да си изкарам авиацията от хангарите и войските от казармите. Да видиш нашия отчет....
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        #4
        Мда, идвайте, много добра идея, която най накрая ще ми даде повече поводи да слагам скрийнове на общата стратегичека обстановка. И залозите са отворени. На бас, две към едно, че първият голям самолетоносач, потопен в играта ще е американски! Лек вече им потопихме! И няма да е от подводница!

        Comment


          #5
          Потопили сте друг път. Я кажи за "Хошо" и "Рюдзю" :p :p :p Аз приемам залози за мястото на подписване на капитулацията
          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
          Неизвестен руски адмирал

          Comment


            #6
            albireo написа
            В началото Грей демонстрираше склонност към глупости, но напоседък взе че внезапно поумня
            Да, да, глупости... Това беше преценен (не много ), силно рискован (ама наистина много ) удар за бързо решаване на войната. Понеже беше ясно, че иначе ни чака голямо зацикляне.
            Ма не стана
            И сега... ти видя какво е да се опитваш да правиш десанти
            XV mile the sea brode is
            From Turkey to the Ile of Rodez...

            Comment


              #7
              Към тръбача на злостния американизъм: Въпросните два наши, забележете, леки самолетоносача, са си на стоянката в секретната си база, а екипажите им ранообразяват скучната вахта с писане на стихотворения хайку, посветени на боцмана и готвача. А това, че вие загубихте лек самолетоносач си е доказуем факт.Приемам облога ви, ще капитулирате я в Пърт, я в Нова Зеландия накрая.

              Comment


                #8
                Паднаха и първите тежки самолетоносачи - 3 с 2 леки. Е , не покрай Мидуей, покрай Палмира, но се пак е ясно кой е спечелил баса. Тези които заложиха на САЩ.
                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                Неизвестен руски адмирал

                Comment


                  #9
                  С фон Даниц започнахме втори издание на играта - Хавайски експрес. За сега няма много изненади, но за любителите на хумора и сатирата ще е интересно.

                  Втората игра обаче ме наведе на мисълта, дали нещата като усещане за военните операции могат да се имитират с подобни игри. Визирам отчетите от проведените игри от Имперския Генерален Щаб, които трябва да призная са на първо приближение доста сходни с моите усещания покрай първата игра, а също така и до голяма степен с мемоарната литература по въпроса.
                  Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                  Неизвестен руски адмирал

                  Comment


                    #10
                    аз така и не загрях за какво всъщност иде реч?
                    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                    请您死在地狱般的阵痛
                    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                    きさまはしんでくださいませんか
                    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                    Comment


                      #11
                      За незагряващите - чети тук . :lol:
                      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                      Неизвестен руски адмирал

                      Comment


                        #12
                        мда, аз вече се ориентирах - дори свалих менюала
                        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                        请您死在地狱般的阵痛
                        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                        きさまはしんでくださいませんか
                        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                        Comment


                          #13
                          Бравос, бравос! Досега съм чел избрани откъси из пропагандните оплювки, но сега ще се радваме на събрани съчинения. Хвала на такъви генщабове!!!
                          Луд на шарено се радва - цивилен блог

                          Comment


                            #14
                            Мисля, че японците от самото начало са пред избор - или гориво, или Хаваите. А боят за Хаваите ще бъде ужасен. Като ги вземеш, ще говорим, де. Третия път, пряко към Америка от север е бошлаф работа. Чакам да видя на къде ще тръгнеш, Одзи. Има и един вариант да вземеш бази южно от Пърл Харбър и да ги развиеш през първата половина на 42 за решителен удар, но аз така и не успях да го направя на Палмира, както бях чел че правят някои напреднали играчи. Е ми остана да цепя Австралия от останалия свят, традиционно, но поне изчистих Китай, Нова Гвинея и Големите Зонди. А теб сериозно ще те затруднявам да го правиш, честна дума. :x

                            Лошото е, че тамън се накефих, че само едно от старите корита бълбукна в Пърл Харбър и поради някаква системна глупост Нагумо налетя на уж скрития по "исторически сценарий" Лексингтън и той бълбукна, което е непрежалима загуба. Така че потвърдено, напред си с един самолетоносач.
                            Last edited by von Danitz; 01-04-2007, 08:57. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                            Comment


                              #15
                              von Danitz написа
                              Мисля, че японците от самото начало са пред избор - или гориво, или Хаваите. А боят за Хаваите ще бъде ужасен. Като ги вземеш, ще говорим, де. Третия път, пряко към Америка от север е бошлаф работа. Чакам да видя на къде ще тръгнеш, Одзи. Има и един вариант да вземеш бази южно от Пърл Харбър и да ги развиеш през първата половина на 42 за решителен удар, но аз така и не успях да го направя на Палмира, както бях чел че правят някои напреднали играчи. Е ми остана да цепя Австралия от останалия свят, традиционно, но поне изчистих Китай, Нова Гвинея и Големите Зонди. А теб сериозно ще те затруднявам да го правиш, честна дума. :x

                              Лошото е, че тамън се накефих, че само едно от старите корита бълбукна в Пърл Харбър и поради някаква системна глупост Нагумо налетя на уж скрития по "исторически сценарий" Лексингтън и той бълбукна, което е непрежалима загуба. Така че потвърдено, напред си с един самолетоносач.
                              За сега стратегическия сценарий за филма предвижда заснемането на серии на Филипините, Индонезия и по островите на Океана. Китай и останалите площи ще зачистваме в движение. Горивото е приоритет, защото с малко РР до никъде няма да стигна.
                              За "Лексингтон" - много се радвам. Тъкмо бях приготвил Нагумо за командир на о. Науру, дето изпусна такава цел. Атаката всъщност беше срещу Мидуей - да поразровя летището там, но се оказа, че американското ОС още не се е изнесло. И като видях че само един тежък крайцер потъна се побърках как ще го караме с такива пилоти. Само един линкор казваш потопен - пак са зяпали хавайки пилотите на 11 Въздушен флот :rock: . А твоите подводници действат доста ефективно - и от началото на играта - в Китайско море. Ще трябва да видим как стои въпроса с моите ескортни кораби.
                              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                              Неизвестен руски адмирал

                              Comment

                              Working...
                              X