Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Водни симулатори (или подводни :-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Водни симулатори (или подводни :-)

    Играли ли се Силент Хънтер 2? Велика игра !!!! Най-накрая достойна симулация на подводница.
    XV mile the sea brode is
    From Turkey to the Ile of Rodez...

    #2
    Водни симулатори (или подводни :-)

    Xummmm az puk daze ne bqh che ima simolator s podvodnica q i kazi kak e originalnoto ime da se q vzema
    http://www.imotisofia.bg/

    Comment


      #3
      Това е другата ми любима игра,прекарал съм не една безсънна вецхер надлъгвайки се със томитата,и не един от моите екипажи отиде в царството на нептун...
      Състраданието е слабост...

      Comment


        #4
        Едно питане (тъй като не съм играл симулатор на подводница, но ми звучи интересно): как изглежда този симулатор - т.е., на какво ниво се управлява подводницата (щот ясно, че не е като самолет - много хора трябват и най-различни неща правят, за да задвижат една подводница)?

        Comment


          #5
          Ми всичко сам правиш май. Освен презареждането на торпедата . На ниво Калойн, сиреч капитан е управлението, направляваш движението докато се стигне до позиция на атака, набелязваш цели, стреляш, като решението за торпедото е по дефаулт автоматично, но може и сам да си го смяташ ако искаш, и оттам нататък си е чисто надлъгване с охраната. Играта си се казва Silent Hunter 2 (има и едно, но той е в американска подводница срещу японците - високо неудовлетворителна работа, друго си е в една истинска У-Боот) Като цяло е много реалистично, открият ли те веднъж, трудно се бяга. След безброй надписи "You were killed by a depth charge" открих, че най-добрите тактики за атака и евазия са действително прилаганите от немските подводници в дадения момент, което говори доста за ИИто на томитата и за играта. Например в началото на войната нощните атаки над водата са адски ефективни, може да се промъкнеш на 200м от товарните на конвоя без да те видят (обикновено външните охрани са на 2км - сиреч минаваш през целия периметър безнаказано) по-късно обаче радара си казва думата, да не говорим за напрастта "Coastal Control" (за който не знае авиация за борба с подводниците) 43-44 въобще не можеш и да си помислиш да се покажеш през деня на повръхността, мизерия пълна.
          Единственото нещо, което малко ме разочарова - мисиите са скриптирани, което ще рече, че протичат малко канализирано. Имаше много отдавна една друга сим Aces of the Deep, където например се симулираше цял патрул - излизаш и те чака целия океан, с динамично моделирани конвои и подводници. Там имаше смисъл да се "прикачиш" към конвоя и да предаваш няколко дена положението му, така се концетрирахте няколко подводници. В Силент Хънтера този момент го няма, мисиите са от рода на "От там и там идва конвой, атакувай го и потопи мин 20000 тона" и ако не дай си боже го пропуснеш има да си чакаш за друг во веки веков.
          XV mile the sea brode is
          From Turkey to the Ile of Rodez...

          Comment


            #6
            Първата част хич не е лоша имаше си симулирани конвой освен историческите мисий

            Comment


              #7
              от 2-3 седмици съм дръпнал тройката ама от пустия ИЛ-2 не ми остава време да се потопя
              още повече че сега стартира източния фронт на АДВ-то... "днес" е 23 юни и сме набелязали няколко склада за бомбене на червените :mhehe:

              та като напреднем до Москва ще гледам да спра конвоите PQ :mhehe: :mhehe: :mhehe:


              Dark Galaxy ---> GoodKnight

              Comment


                #8
                Аз тройката бая я играх едно време, имаше някъде тема за нея...
                Ето тук: http://forum.boinaslava.net/showthread.php?t=5783
                XV mile the sea brode is
                From Turkey to the Ile of Rodez...

                Comment


                  #9
                  Сайлънт Хънтър 3 кърти мивки с графика и играта е много добре пипната но за съжаление си е чист сингъл.На времето с комбинацията Сайлънт Хънтър 2 и Дистроер Команд се беше получило нещо прекрасно за мулти , верно графиката допотопна но пък тръпката в мулти да дебнеш конвои беше жестока!

                  Comment


                    #10
                    От към графика играта няма равна.За съжаление това не се отнася за озвучаването.
                    "Последните думи в живота на мнозина някогашни владетели са били: „Не можеш да ме убиеш, защото имам магическа... Аааргх!“"

                    Comment


                      #11
                      ето това нещо - http://www.scs-dangerouswaters.com/ - преди време ми отне десетки и десетки часове само за обучение. разбира се, достоверността вероятно не е перфектна, но е може би най-доброто за съвременни подводници (има и надводни кораби и възможност за опериране от станциите на Орион)

                      Comment


                        #12
                        кало написа
                        ето това нещо - http://www.scs-dangerouswaters.com/ - преди време ми отне десетки и десетки часове само за обучение. разбира се, достоверността вероятно не е перфектна, но е може би най-доброто за съвременни подводници (има и надводни кораби и възможност за опериране от станциите на Орион)
                        Играта наистина е хубава, но е много бавна за усвояване, особено с подводница. Иначе има и весели мисии, особено гоненето на самолетоносача. Моят първи потопен кораб бе ракетен крайцер, при това го удавих с фрегата. За съжаление крайцера беше мой... Тикондерога...
                        „Аз, Драгомир, писах.
                        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                        Модератор на раздел "Военна Авиация"

                        Comment

                        Working...
                        X