Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Идея за нова игра

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Идея за нова игра

    Понеже не виждам скоро да се задава нова игра, ето една идея



    Универсум ІІ
    (от първата нищо не излезе)

    Космическа игра с опростена икономика и военно дело и свободна дипломация. Картата е двуизмерна, разделена на звездни системи с различни характеристики. Между тях се пътува свободно като тук-там има подпространствени тунели за хиперпрехвърляния. Няма да се придържаме към реалната физика. Всяка звездна система има комерсиален и индустриален потенциали, които могат да се увеличават, да се търгуват или да се ползват за строеж и поддръжка на флот. Корабите са 6 вида в три класа с прости характеристики - защита, три вида атака (срещу всеки клас), скорост, цена и издръжка. Могат да се купуват ъпгрейди.

    Нямам карта, обаче имам набързо таблички с някои неща. Всеки играч получава начални системи по случаен принцип.

    > Таблички

    Какво ще кажете.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    #2
    Не го знам това, но аз мислех по-случай 60 години от края на най-голямата война /2 септември 2005/ да пусна моята Морска атака от към 1 януари!
    А и Голъм не се отказал още!

    Comment


      #3
      Ми добре, тва дето предлагам ще е доста просто, като изключим дипломацията, която както знаем може както да отсъства, така и да отнема дни в :mike::mike::mike:
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #4
        добра идея

        Идеята ти е добра, а и аз съм на мнението, че няма проблем да вървят няколко игри едновременно. Ако искаш може да нахвърлям една карта (имам опит от пъривят "Универсум"), като трябва да се реши на какъв териториален принцип ще са сраженията (хексове, да речем).
        Моята вероятно ще тръгне след Нова година (не съм се отказал).

        Comment


          #5
          Аз бих участвал, ако не отнема много време разбира се, но едва ли и вие имате време за губене . А и тъкмо в космоса няма да има "ама то така е било, по-добре и ние така да го играем, нищо, че ще е по-глупаво".
          По моя преценка съм обективен.

          Comment


            #6
            Ами за картата, трябва ми само една схема от хексове, ще е най-обикновена без флаш и тн.
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #7
              Значи имам проста карта вече. Колко човека биха играли? Има няколко заявки, но си мисля максимума да е 8, понеже нямам много време за водене (ако на някой му се занимава да помага с воденето на играта, супер ще е).
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #8
                няма проблем

                А какво точно имаш предвид, Имеприал? Цялостна карта с хексове, в която всяка система заема един хекс (т.е., битките ще са между отделните системи). Или нещо подобмно на "Galactic Civilizations", т.е., една голяма карта със звезди и планети, които обаче са разхвърляни и неорганизирани в системи. Или пък нещо като оригиналната карта за "Универсум ²", т.е., обща карта със системи и по отделна карта за всяка система (това може някак дасе реализира и като една цяла карта, но системите трябва да са сравнително малко на брой). Инак мога събота-неделя да спретна нещо подобно, като ще е желателно да зададем начални параметри като размер в хексове на цялата карта и брой системи.

                Comment


                  #9
                  Карта си имам вече, не знам колко хекса е, но е 1500х1500 пиксела, а хексовете са колкото на воланд стандарта.

                  В картата са разпръснати системи от различни класове. Боевете стават между цели флоти, където и да е из космоса. Флотите ще са ограничен брой (най-вече за да се намали натоварването на водещия), макар че ограниченията ще са най-вече чисто икономически.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #10
                    Ето предварителен преглед на картата.
                    Смятам да добавя няколко хиперпрехода и може би някакви облаци и тн за "труден терен"

                    (Виж новата карта по-горе)
                    Last edited by Imperial; 25-11-2004, 23:12.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #11
                      Цветните "топчета" са планети или системи? Инаке добре, остава да започнат баталиите .

                      Comment


                        #12
                        Кръглите неща са системи от различни класове.

                        Завихрените неща са хиперпортали, всеки води към другия със същия цвят (има три вида общо).

                        А през големите облаци се лети 2 пъти по-бавно.

                        (ако имате други предложения за правилата, казвайте)
                        Attached Files
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #13
                          Ами да наистина е добра идеята, аз му бях голям фен на първия Универсум, всъщност като идея ми харесваше най-много от всичко което сме правили на този форум, жалко че стана прекалено сложно за реализация...
                          Иначе за новата игра с толкова проста концепция ще е лесна за водене и не би отнемала много време, само "Всеки играч получава начални системи по случаен принцип" ме притеснява малко, мисля че ще е по-добре да се остави играчът сам да си избира как иска да играе. Та аз ще се включа, ако се съберат достатъчно играчи може и да не играя а да помагам за воденето, ама да видим първо ще има ли желаещи.
                          Картата бива, ама наистина малко допълнителни обектчета не биха навредили.
                          <<..........>>

                          Comment


                            #14
                            Ами случаен принцип защото както виждаш съм разпределил системите неравномерно и някои играчи ще имат малко по-малко ресурси в началото, та затова някак си не върви да се избират.

                            В момента ми се струва че има достатъчно неща на картата, повече неща означават повече работа за водещия

                            Остава разбира се да сложа координатите.
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              #15
                              Ето и последната версия, с координати.

                              http://imperial.boinaslava.net/unive..._pre-final.png

                              Нали знаете как вървят, вертикалните са диагонално, а хоризонталните са си хоризонтално.
                              Системите се именуват според координатите си, примерно системата клас V най-горе в дясно се казва I.04.

                              Сега ще гледам да събера правилата на едно място и да дам легенда на картинките.


                              Добавка

                              Ето и легендата за картата.

                              Флотовете са в цвета на съответния играч. Планетите ще имат ореол с цвета на притежателя си.
                              Опитах с по-интересни картинки, обаче в този мащаб нищо не се вижда, затова избрах прости символи.
                              Last edited by Imperial; 26-11-2004, 01:11.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment

                              Working...
                              X