Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шах?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Аз, както ти друг път съм писал, не разбирам достатъчно от играта, но ми е интересно да следя нещата. В случая и двамата претенденти ми бяха симпатични (в смисъл, играят интересен шах, особено Ян), та нямах особени предпочитания. Разбира се, странно е световния шампион по класически шах да се решава така... може би трябваше да продължат с класическите партии, рано или късно единия щеше да надделее. А така всичко се реши в тази, както сам посочваш, инфарктна среща (и за мен беше такава, даже беше някак тъжно да се гледа края й). Та може бли при точно тези двама кандидати, можеха да карат и само на класически партии.
    От друга страна, ако не бяха разнообразни обостоятелства, едва ли Лирен щеше да играе, та не е ясно доколко това са най-добрите в класическия шах в момента (даже по-скоро може да се каже, че не са). От друга страна, ако пак имаше сблъсък Карлсен/Непомнящий, не съм уверен, че щеше да е толкова интересен за гледане, макар че вероятно шаха щеше да е на по-високо ниво.

    Comment


      gollum написа Виж мнение
      Разбира се, странно е световния шампион по класически шах да се решава така... може би трябваше да продължат с класическите партии, рано или късно единия щеше да надделее. А така всичко се реши в тази, както сам посочваш, инфарктна среща (и за мен беше такава, даже беше някак тъжно да се гледа края й). Та може бли при точно тези двама кандидати, можеха да карат и само на класически партии.
      Те по принцип се мъчат да удължават мачовете - преди беше 12 партии, сега е 14. Обаче всички ги е страх да не стане като едно време - някоко месеца шампионски мач. Няма кой да го плаща, няма кой да ги чака да се наиграят. Има планирани най-различни други турнири, мисля след два дни започва следващия.

      gollum написа Виж мнение
      От друга страна, ако не бяха разнообразни обостоятелства, едва ли Лирен щеше да играе, та не е ясно доколко това са най-добрите в класическия шах в момента (даже по-скоро може да се каже, че не са). От друга страна, ако пак имаше сблъсък Карлсен/Непомнящий, не съм уверен, че щеше да е толкова интересен за гледане, макар че вероятно шаха щеше да е на по-високо ниво.
      Те хората са много​ добри шахматисти (https://2700chess.com/), обаче моментната им форма беше майка плаче. Дин Лижен настинал, гаджето го зарязало преди мача, Ян е заприличал на торба сланина и няма никакъв деян физически, а оттам и психически. Затова ситуацията напомняше леко параолимпиада.

      Колкото до разнообразните обстоятелства около китаеца, можем да ги наречем кармичен баланс. Ковида страшно го удари по шахматната кариера и това може да се приеме като компенсация.

      Comment

      Working...
      X