Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шах?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Comment


      През ноември ще гледаме в Лондон Магнус - Каруана. Обещава да е лудница

      Comment




        Шахматната му кариера в снимки:





        Comment


          Фанчето пак изяде пердаха от Магнус



          Comment


            Vincent Keymer is the winner in Grenke Chess Open 2018

            13-year old Vincent Keymer who is coached by Peter Leko, beats Richard Rapport in the last round and wins the Grenke Chess Open with 8.0 points from nine games. The German junior hope started as No. 100 of the seedling list and left more than 50 grandmasters behind. Keymer qualified for the Grenke Chess Classic 2019.



            Другата година ще играе с елита

            Comment


              Петер Леко за силата на Фишер:



              През 1998, когато Фишер не играе вече четвърт век, а младия Леко тъкмо влиза в топ 10, вникването му в позициите се е струвало на младежа като чиста магия.

              Comment


                Кухулин написа Виж мнение
                И Гренке спечели, сигурно взима някакви нови химии.

                Comment




                  Магнус пак се гаври с плебса

                  Comment


                    Кухулин написа Виж мнение
                    в Русия има едно момиче - Валентина Гунина - което играе в типичния талов стил иии... ами, все не може да дръпне както трябва
                    В момента води на европейското за жени.



                    Много плътно я следва Антоанета Стефанова. Нищо чудно след няколко дни да си имаме европейски шампион, ако напъне малко.

                    Comment


                      Карякин пише интересни неща по медиите:

                      — Если говорить про матч за шахматную корону, как вы оцениваете шансы Фабиано Каруаны в противостоянии с Магнусом Карлсеном?

                      — Магнус — фаворит. Но и Каруану я бы не стал списывать со счетов. У него очень сильный тренер — Рустам Касымджанов, он наверняка подберет команду, которая внимательно разберет норвежца. На мой взгляд, шансы — 65:35 в пользу действующего чемпиона мира, но пока это пустые цифры. Вс¸ будет зависеть от готовности гроссмейстеров в ноябре.

                      — Как будете восстанавливать силы?

                      — Я поехал с семьей в Ниццу. Отдыхаю, привожу себя в порядок. Но мои каникулы будут довольно короткими. С тренерским штабом мы решили, что уже с мая начнем готовиться к турниру претендентов 2020 года. В него можно попасть по трем критериям: дойти до финала Кубка мира, попасть в топ-2 по итогам серии Гран-при ФИДЕ или отобраться по высокому рейтингу. Первые два турнира — очень сложные и во многом лотерейные, поэтому я хочу сделать ставку на рейтинг. Сейчас я поднялся на девятое место, а моя задача —- стать вторым или третьим в мире до конца 2018 года.
                      За кандидатския турнир тая година му наеха цял замък в Шотландия. Интересно сега, като гони втори рейтинг в света, къде ще го пратят да тренира

                      Comment


                        Кухулин написа Виж мнение
                        В момента води на европейското за жени.


                        Кухулин написа Виж мнение
                        Много плътно я следва Антоанета Стефанова. Нищо чудно след няколко дни да си имаме европейски шампион, ако напъне малко.


                        Дели 2-8 място, съответно делят и парите.

                        Comment


                          Топалов води в Шамкир, но не вярвам да е задълго.



                          Comment


                            Кухулин написа Виж мнение
                            не вярвам да е задълго.
                            Да ама не:



                            И на футбол бие



                            Comment


                              Кухулин написа Виж мнение
                              Обаче аз ще си позволя една прогноза тука: въпреки всичко тая дърта хиена ще спечели изборите. Нема да го пречупят лесно
                              Предвыборный фонд действующего президента Международной шахматной федерации (ФИДЕ) Кирсана Илюмжинова на новых выборах президента ФИДЕ в Батуми осенью составляет 10 млн евро.
                              Предвыборный фонд действующего президента Международной шахматной федерации (ФИДЕ) Кирсана Илюмжинова на новых выборах президента ФИДЕ в Батуми осенью составляет 10 млн евро.


                              Кирсан Илюмжинов объявил, с кем пойд¸т на выборы президента ФИДЕ в этом году.

                              Команда:

                              1. Кирсан Илюмжинов (Россия) - президент ФИДЕ.
                              2. Бехджет Иса Паколли (Косово) - заместитель президента.
                              3. Глен Старк (США) - генеральный секретарь.
                              4. Принцесса Раджадарасри Джаянкура (Таиланд) - вице-президент.
                              5. Инал Шерипов (Бельгия) - вице-президент.
                              6. Тахар Баттих (Тунис) - казначей.

                              Номинированные вице-президенты:

                              1. Маир Мамедов (Азербайджан).
                              2. Смбат Лпутян (Армения).
                              3. Ян Джунань (Китай).

                              Исполнительный директор - Вилли Иклики (Израиль), пресс-атташе - Филип Алимо (Гана).

                              Comment






                                Утре една от двете ще стане шампионка на САЩ.

                                Comment

                                Working...
                                X