Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Под десет знамена - настолна игра, с тест във форума!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ма как, макар че го карам на спомени. Британски самолетоносач от Гибралтар идва на М10 - едно движение и сварва шваба на местопрестъплението.
    Британски кръстосвач Парис от М19 на М17 се натъква на бандит с червен нос, вероятно Пингвин.

    Click image for larger version

Name:	Map_6_2_phasa.jpg
Views:	1
Size:	767.8 КБ
ID:	554967

    Излитаме веднага първо на М10, и стреляме с любимите едноточкови противокорабни бомби, тип китайски фоерверки, ако няма да играеш карти, казвай да го смятаме направо! На мен ми е поостанала някоя, но за момента няма да ползвам някакви скъпи защити срещу тия пуцалки.

    Други кораби е възможно да местя, но после, тамън и да видя, нещо да не пропускам според правилата.

    Comment


      von Danitz написа Виж мнение
      Британски кръстосвач Парис от М19 на М17 се натъква на бандит с червен нос, вероятно Пингвин.
      На М07 май се пада маршрута ))
      Нооо, първо за досадните британски хвърчила - играем М9 Добър камуфлаж – получава допълнителнодвижение и се измъква на съседен маршрут. и дим да ни няма: Адм Хипер се изнася на т3
      XV mile the sea brode is
      From Turkey to the Ile of Rodez...

      Comment


        Ей, голяма веселба
        Ударен си един път, не ме интересува, тази карта не те спасява от попадение. Принципно, самолетоносачът също има още един ход но трябва да си видя картите с тия там тайни маршрути, дали нямах нещо подходящо. Дай по ред, че долу има сражение.
        Долу, на картата е точно, Парис пак стреля с 1т.

        Виц: В годините на Втората световна война, съветски кръстосвач влиза в рядко посещаван залив на Крим. Край него изплува стара, дървена подводница, а от люка и изкача възрастен, брадат другар в рубашка и пита съветския капитан:
        - Синко, войната продължава ли?
        - Да, дядо, продължава...
        - Ах, проклет Наполеон!

        Click image for larger version

Name:	pervaya-russkaya-podvodnaya-lodka-2.jpg
Views:	1
Size:	77.1 КБ
ID:	554971
        Last edited by von Danitz; 09-05-2019, 12:26.

        Comment


          Отбелязах попадението и разход за гориво на Хипер.

          Долу Пингвин отвръща с 1т по 3 пъти, сиреч остава на сила 2/5.

          Ти на четвъртата размяна какво правиш?
          XV mile the sea brode is
          From Turkey to the Ile of Rodez...

          Comment


            Значи, на кръстосвачите това им е работата - овчарски кучета. Аз имам 6 точки здраве- ти пет. Смерть немецким оккупантам, ъ, ъъ, бе, God save the King! оставам с една точка живот и 4 точки гориво, а ти си потопен!

            Click image for larger version

Name:	PP0764_master.jpg
Views:	1
Size:	27.5 КБ
ID:	554973

            Движения, Аргус с второ движение отива на М03
            Парис с второ движение отива в Саймънстаун и влиза в дока.
            Хектор от М22>M02 и затваря втория изход на Хипер! Шах!

            Други движения, нямам, ако няма възражения, това е хода, трябва да смятам точки и ще си раздаваме карти.

            Comment


              Ааа, имам възражения )
              В боя Парис - Пингвин имам да играя М10 Германските инженери са най-добрите -Възстановява две точки издържливост в сражение. Следва противникова реакция

              Макар че на второ четене картата е малко безсмислена - примерно минали са 3 рунда, изгърмели сме 3х 1 точка. Силата ни е съответно 3/6 и 2/5. Започва 4ти рунд - ти пак стреляш с 1т - аз ставам 1/5. Играя картата > 3/5, но ти си на ход пак и пак стреляш с 1т > 2/5. Ефектът на картата бива елиминиран само поради поредицата на рундовете.
              XV mile the sea brode is
              From Turkey to the Ile of Rodez...

              Comment


                Click image for larger version

Name:	cardG_model10 (FILEminimizer).jpg
Views:	1
Size:	96.4 КБ
ID:	554980

                Възражения, хубаво, но казусът е доволно заплетен. Според мен ти смяташ рунд Парис- стреля, Пингвин- поема удара, и после, втори рунд примерно, Пингвин стреля - Сина Приамов поема удара, обаче, аз ги смятам Парис стреля-Пингвин стреля - един рунд, щото не играят карти, един вид, стрелба или карта? При този вариант, ти ме потапяш?! Аргументи против?

                Comment


                  Както кажеш ти. Просто точно това не ми беше ясно и може да бъде добавено в правилата - как е логиката на рундовете в сражение.
                  XV mile the sea brode is
                  From Turkey to the Ile of Rodez...

                  Comment


                    Не, говорим си. Значи голямо писане, и пак не стига.

                    Comment


                      Според мен е логично и по-опостено да се разиграват рундовете в поредица на изиграването - ти стреляш - 1 точка минус при мен, аз стрелям/играя карта - ефекта се случва, после пак ти и тн.
                      XV mile the sea brode is
                      From Turkey to the Ile of Rodez...

                      Comment


                        Напълно логично, специално с боя с по една точка, обаче има противодействия на стрелбата. Едноточковата стрелба, може би просто това трябва да добавя - е просто: Стрелба, когато всички други варианти са изчерпани, за решаване на боя. Смята се съответно по точките останали на корабите-участници.

                        Comment

                        Working...
                        X