Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Под десет знамена - настолна игра, с тест във форума!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Даниц ме помоли да го отменя в разбъркването и раздаването на игровите карти (защото те са тайни и е добре друг да го върши това). Тестетата с карти са разбъркани и готови - не знам само как е по-добре да се изпращат новите карти - директно като тип карта (да речем, Дипломатическа карта ¹5, патрулна карта М6 и прочее) или като картинки (с картите). Ако е първото, ще мога директно да ги давам като ЛС, за второто вероятно поща ще е за предпочитане. Пишете как предпочитате, картите за следващия ход са изтеглени вече .

    Comment


      #47
      Само както ти е удобно. Аз си ги получих и разгледах.

      Comment


        #48
        И по двата начина става - за мен е все едно. Но благодарение на отговора ти разбрах, че съм объркал нещата - изпратил съм на теб рейдерските, а на Грей - патрулните. Така че ги игнорирайте, ще разбъркам пак тестетата (с едно простичко скриптче) и ще ви пратя отново - вече правилните карти.

        Comment


          #49
          Лелей , къв съм бъкан от бойни карти. Грей, само се покажи някъде между тропиците!

          Comment


            #50
            Ход 2, дипломатическа фаза:
            Дипломатическа карта 11 Великобритания превзема Сомалия и Етиопия!, но я играя като точки, разбира се +2 точки
            XV mile the sea brode is
            From Turkey to the Ile of Rodez...

            Comment


              #51
              Е, и аз съм същият - 2. Италия обявява война на Франция и Великобритания! -Click image for larger version

Name:	Dcard_2.jpg
Views:	2
Size:	190.9 КБ
ID:	554812
              Германия може да снабдява в Сомалия. Великобритания губи 1
              кръстосвач по избор, отиващ в Малта, както и маршрута Суец-
              Гибралтар. Играя го за две точки: 2 точки

              Така имаме по дванайсeт точки, за използване или запазване. Давай си покупките!
              Last edited by von Danitz; 06-02-2019, 22:31.

              Comment


                #52
                Ход 2, покупки:
                - ДЛК "Адмирал граф Шпее" в пункт Андалусия
                XV mile the sea brode is
                From Turkey to the Ile of Rodez...

                Comment


                  #53
                  Появяват се и:

                  Кръстосвач на Негово Величество Диомед -6 точки, базиран в Сидни, Б5
                  Кръстосвач на Негово Величество Парис - 6 точки, базиран в Сидни, Б5
                  общо 12 точки, няма за следващия ход, на Грей му, остават 2.

                  Карта след малко, както и попълване на британските търговски маршрути!

                  Comment


                    #54
                    Картите да раздавам ли или още е рано?

                    Comment


                      #55
                      За хода всичко си раздал, така че е рано. На следващия, като се погоним малце..

                      Comment


                        #56
                        Click image for larger version

Name:	Map_2.jpg
Views:	1
Size:	765.9 КБ
ID:	554814

                        Това е картата на играта след поставянето на подкрепленията. Британия запълни свободните, незаети, три маршрута с по един транспорт, Тихоокеанската магистрала, м.1 все още е под контрола на Кригсмарине. Там няма как да се сложи транспорт. Време е за движенията на германците. Анализът е , поне моят е че Грей, ще се опита да задържи част от силите на Британия с заплаха, докато, другият му ДЛК разпардушинва големите като транспорти маршрути. Да видим дали е добре пресметнал?!?

                        Comment


                          #57
                          Ход 2, КМ, движения:

                          Адм Граф Шпее
                          - Андалусия > т14
                          - т14 > м04 (унищожава транспортите)
                          - м04 > м02 (унищожава транспортите)

                          Адм Шеер
                          - ? > т44
                          - т44 > м08 (унищожава транспортите с карта M5 Бърза атака – Нападнатите транспорти са унищожени – 1 се превръща в снабдител с пълен трюм.)
                          - (заедно с новия снабдител) м08 > т21

                          Пингвин
                          - ? > м07 (унищожава транспорт)
                          - м07 > т22

                          Корморан
                          - м13 > м25 (унищожава транспорт)
                          - м25 > т35

                          Нордмарк
                          Боцманът заля навигационните карти с ром, а пък и секстантът някъде се търкаля скришно, накратко, наслаждават се на карибското слънце и не мърдат никъде.


                          Това е май Да видим лодките на Нейно Величество как ще се раздвижат.
                          XV mile the sea brode is
                          From Turkey to the Ile of Rodez...

                          Comment


                            #58
                            Съвсем мъничко ще отнеме на Адмиралтейството да отговори. Първите впечатления са, че Кригсмарине насочва усилията си към Атлантика, където са и най-важните линии на Империята. Флотът на Негово Величество, все пак, кралица Елизабет може наистина да има лодка, но я ползва за спортни нужди, с дъщеря си , Уелската принцеса Елизабет, та Флотът на крал Джордж Шести ще отговори съответно. Щото ние какво да викаме, Кригсмаринето по заповед на фройлан Ева Браун?

                            Новият снабдител има ли си вече швабско име?

                            Comment


                              #59
                              Click image for larger version

Name:	Map_2_²brfaza.jpg
Views:	1
Size:	763.0 КБ
ID:	554816

                              Отговор на действията на Адмирал граф Шпее

                              1. За неудоволствие на капитан Лангсдорф, и двата маршрути са пусти, притежавам две карти М7 и ги играя последователно за М04 - корабите отиват на М01, няма как да бягат с насрещен курс, примерно от германския ДЛК, а тези М02 , на Гибралтар - Порт Суец, Средиземно море.

                              Click image for larger version

Name:	cardB_m7 (FILEminimizer).jpg
Views:	2
Size:	86.0 КБ
ID:	554817

                              2. Хермес, понеже съм писал, че преследва рейдери из тайни маршрути, а не рейдери и снабдители, няма да прекроявам правила, ще зареже търсенето на туристическия атракцион на пенсионното осигуряване на Вермахта Нордмарк и ще се придвижи с курс - м01, м02 и ще стреля веднага с карта М6- отнемане на една рейдерска, карта: Даваш една карта, не мога да карам Голъм да го прави, защото така става съучастник на едната или другата страна, така че дай някоя, дето не ти е по сърце чак толкоз, а Голъм, примерно, да види дали изобщо имаш такава!!!

                              Click image for larger version

Name:	cardB_m6 (FILEminimizer).jpg
Views:	3
Size:	89.1 КБ
ID:	554818

                              3. Чакам твоя рейдерска карта, извън изхвърлената.

                              Започва битката, която ще влезе в Историята като Битката при Агадир!
                              Допълнения, но важни:

                              -Няма едновременно придвижване от различни места до обща точка за битка, така че за сега и Аякс, и Хектор, са под пара, но не се движат.

                              - М 03 става страшно натоварен маршрут, ако бях преместил на него още десет кораба- всяко измъкване на Адмирал Граф Шпее по него на ход ²²² би бил почти фатален за британското корабоплаване. За това временно изкарвам корабите на друг маршрут (хубаво, че го има, слава на Нептун!).

                              - Като си свършим сражението, продължаваме с другите ми придвижвания. Доста зависи и от хода му. Както вече казах, Аякс и Хектор, може и да го допродължат, стига да не ми свършат картите.

                              Comment


                                #60
                                Ако трябва алгоритъм за случайно изхвърляне на карта от ръката, лесно може да се направи.

                                Comment

                                Working...
                                X