Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лекции по изящно и военно изкуство

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Русия няма значителен флот, а Владивосток мисля че със сухопътна офанзива ще се вземе за месец от Квантунската армия. Лошото е ако се наложи да се бием продължително на север с руснаците, така губим предимството си да имаме повече пехота на разположение от противника
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      #32
      Кампанията на Щатите не може да бъде краткотрайна. Тя ще е многоходова. Ще произведат сили с които да ни смажат, но разбием ли част от флота им, те ще се откажат. Но според мен, трите пътя които имат са, горе долу по картата:

      1. През Аляска и Курилите със сътрудничество на Русия
      2. През Хаваите и Каролинските, Маршаловите и вече, я към Япония, я към Тайван и Филипините, със сътрудничество на Китай
      3. През Соломоните към Нова Гвинея и на юг към Австралия.

      Ако се насочат към Великобритания, като метрополия, трябва да прехвърлим сили през Индийския оекан, в помощ на англичаните, поне за Средиземо море и Южния Атлантик, а същевременно да направим рейд по Западното крайбрежие, след падането на Аляска.

      Comment


        #33
        Чисто исторически американците имат ли големи корабостроителници на запад?
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          #34
          което ми напомня
          така и така щом няма се размине бой - да вземем да се сприятелим с китай искайки компенсация за погромите. да не ги бутаме на сила в ръцете на САЩ в ненужния момент
          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

          请您死在地狱般的阵痛
          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
          きさまはしんでくださいませんか
          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

          Comment


            #35
            Амии леко им пуснахме революция този ход... може да се сприателим следващия с победителя или просто да си финансираме нашите или открито да им помогнем. Чисто мирният подход беше за до онзи ден
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              #36
              кво ни пречи революцията да измъкнем 2-3 милиона от официалното правителство
              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

              请您死在地狱般的阵痛
              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
              きさまはしんでくださいませんか
              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

              Comment


                #37
                Всъщност нищо, може да предложим следващия ход да сме посредник между правителството и бунтовниците и да ги убедим да се помирят срещу значителна сума в брой. Или в сделки.
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  #38
                  Китай си остава, доколкото разбирам на старите имперски позиции, искат да им връщаме земи и прочие. По добре да са разделени, и едната част да работи с нас. И по-ефтино.

                  Русия, обаче, не може ли там да се направи нещо, нещо мътят там.

                  Comment


                    #39
                    Трябва да питаме и англичаните постигнали ли са някакви договорености с Русия, а може би и ние да почнем някаква търговия с тях + комрометиране на американската политика там със скандали.
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      #40
                      Твърде сложно, скъпо и неефективно, ако Германия и Америка са действали заедно. Англичаните, знам, че нищо не постигнаха.

                      Comment


                        #41
                        Ами Крилов ако може да опита да изясни нещата дипломатически, за разузнаване е късно този ход
                        „Аз, Драгомир, писах.
                        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                        Модератор на раздел "Военна Авиация"

                        Comment


                          #42
                          Дори и нещо да са измислили, нищо не сочи, че нещо се прави в Аляска. Ударът ни там, ще остави руснаците сами. Ако и Китай ни удари, Квантунската армия бавно ще отстъпва към Корея, ще направим един десант и в Шанхай, а може и трети в Камчатка и нещата ще се размесят за дълго, докато не се изяснят в генерално флотско сражение.

                          Изобщо не трябва да оставяме "страховете и съмненията" да ни водят, а генералния ни замисъл. Той си остава непроменен. Филипините, заради петрола от юг, Аляска заради петрола от север, + за нас, минус за тях. Ще се отворят един ден сигурно другите форуми и ще видим какви страшилища са си измисляли за самите нас. Отборите, често, това е мое мнение, бягат от сенки. И се получават абсурди. Това е минус на симулациите. Един военен би казал, дай ми задача за изпълнение, не би казал, ами ако... особено всеки път.

                          Comment


                            #43
                            Уравнението си имало и още едно решение - Владивосток може освен сухопътно да го попилеем и с авиация, май забравихме за нея. В момента имаме 60 тежки бомбардировача, 200 DH9A, 100-тина торпедоносеца. Половината да ударят по Владивосток, за 3-4 дни бомбардировки ще разрушим всичко там. Отделно леките бомбардировачи DH9A имат обсег 800 км, ще разваляме Транссибирската тук-там за да не го снабдяват.

                            Между другото сега като четох правилата - няма ли да е добре да направим няколко изнесени напред склада за гориво и въглища, примерно в Палау и околностите?
                            „Аз, Драгомир, писах.
                            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                            Модератор на раздел "Военна Авиация"

                            Comment


                              #44
                              За гориво, по-скоро някъде на Маршаловите...

                              Comment


                                #45
                                Добре, но ще ни трябва поне някаква батарея да ги пази и полк пехота. Хубавото е, че противникът няма да знае за нея.

                                Трябва да питаме Одзава и как стои положението с боеприпасите, защото аз смятам да замъкна на снабдителната база мини и торпеда за Анкоридж.
                                „Аз, Драгомир, писах.
                                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                                Comment

                                Working...
                                X