Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВМС

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Да, за него са - 6 "Чинуик"-а. Ще му измисля някакви характеристики , не берете грижа. Той, както и двата нови танкодесантни кораби имат възможност да служат и като щаб на десантна групировка.
    Нещо като:
    вертолети: 40 "места" на палубата + 24 "места" в хангарите, като отчитаме, че един "Чинуик" заема 10 "места", един вертолет от типа на "Блек хоук" или "Сий кинг" заема 8 места, а един ударен вертолет или лек от типа на UH-1 заема 6 "места".
    места за техника: 160 като 5 места "отнема" един ОБТ, 3 места "заема" БМП/БТР или среден камион, 2 места лек камион или джип.
    места за 1 000 души десант
    товар: 2 000 т. при пълно натоварване на техника и десант, +20 т. за всяко 1 незаето място за техника (т.е. 5 200 т. общо).
    място за 4 танкодесантни катера.
    радари за въздушно и наземно наблюдение, радар за контрол на артилерийски огън
    въоръжение:
    1 х 76 мм ОТО-Мелара
    2 х 6 х 20 мм CIWS
    2 х 2 х 35 мм ПВО
    мортири за изстрелване на примамки
    130 души екипаж

    Нека да уточним и друго. Наистина, като им гледах параметрите, спокойно разтоварват навсякъде. Това означава ли, че пристанищата ще са блокирани само за обикновените кораби, но не и за десантните кораби? Например правят десант от танкове и пехота на плажа, връщат се, товарят боеприпаси, през това време десанта овладява пристанището, корабите идват и разтоварват боеприпасите. Този сценарий реалистичен ли е?
    Да, десантните кораби и катери са "друга бира" - те могат да разтоварват навсякъде. Веднъж овладеете ли пристанище, можете и да го разчистите - ще отнеме време и хора.
    Last edited by gollum; 17-04-2012, 09:27.

    Comment


      #77
      Ясно, мерси.

      Аз честно казано много не съм се интересувал от десанти, затова имам въпрос. Кораба така и така има катери за десант, не може ли да се въоръжи с ударни хеликоптери? Или примерно 3 транспортни и 7 ударни. Разумно ли е?

      Comment


        #78
        Сигурно може принципно, въпросът е, че транспортните вертолети са идеални за снабдяване с боеприпаси (на връщане евакуират ранените, но не ни интересува). Един "Чинуик" носи около 13 тона товар, ще ви дам възможност да носи до 6 "Чинуик" или 10 по-малки вертолета (С-60 да речем), те.. 6 "Чинуик"-а са 78 тона. И могат да ги доставят бързо, т.е. спестява се нуждата от наземен транспорт в началния етап на операцията. Естествено, уязвими са ако има вражески зенитни ракети или други средства.
        Last edited by gollum; 17-04-2012, 15:28.

        Comment


          #79
          Ахм, да. Може би един дежурен ударен за зор-заман, ако дотрябва спешна подкрепа. Сложни сметки ще трябва да прави капудан-пашата

          Comment


            #80
            gollum написа Виж мнение
            ...
            място за 4 танкодесантни катера.
            ....
            Само да допълня това, което намерих като инфо по проекта за десантния док:
            4-те броя танкодесантни средства (LCM) се очертава да бъдат на въздушна възглавница.
            Освен тях, ето тук пише, че това чудовище ще разполага и с 2 бр. десантни средства за ЛС (LCVP), 1 бр. нещо като плаващ КЩМ и 2 бр. лодки тип „Зодиак” (RHIB), както и 8 вертолета и 27 бронирани амфибийни средства (тези последните малко не са ми ясни какви точно са и дали са в така да се каже в щата на кораба).
            Общо ще може транспортира до 1 батальон морска пехота заедно с до 94 десантни средства.

            Comment


              #81
              4-те броя танкодесантни средства (LCM) се очертава да бъдат на въздушна възглавница.
              Освен тях, ето тук пише, че това чудовище ще разполага и с 2 бр. десантни средства за ЛС (LCVP)
              Всичко това хубаво, но аз не видях никакви поръчани десантни средства на въздушна възглавница, докато от другите не само си имате, но има поръчани и нови. Така че ще си останете с тях. Ако направим аналогията с китайския проект със сходен тонаж, там е или/или т.е. или 2 десантни баржи на въздушни възглавници или четири механизирани.
              ако си намерите отнякъде десантни средства на въздушна възглавница, ще ви дам или да сложите две от тях, или четири от механизираните.

              1 бр. нещо като плаващ КЩМ и 2 бр. лодки тип „Зодиак” (RHIB)
              За плаващия щаб, според мен, нещо се е изгубило при превода. Подобно на "Мистрали"-те самият кораб служи като плаващ щаб (и болница) при нужда.
              Лодките "Зодиак" не ме вълнуват, защото няма да ги симулирам.

              както и 8 вертолета
              Аз съм щедър и ви давам 10 вертолета . Всъщност, малко ще променим нещата - ще редактирам поста с данните на кораба.

              и 27 бронирани амфибийни средства (тези последните малко не са ми ясни какви точно са и дали са в така да се каже в щата на кораба).
              Т.е. амфибийни БТР като сащианските, да речем. Това изцяло влиза в "мястото" за пренасяне на ОБТ, БТР, БМП, САУ или джипове или камиони. Ако си намерите такива амфибийни средства (тези, с които разполагате, са за прекосяване на реки), можете да ги качите.

              Общо ще може транспортира до 1 батальон морска пехота заедно с до 94 десантни средства.
              С параметрите, които съм дал, лесно могат да се пренесат един танков батальон и два пехотни по около 500 души личен състав (леко намален). Или да служи за щаб на бригада, а да пренася освен това един танков и един пехотен батальон в пълен състав.

              Comment


                #82
                gollum написа Виж мнение
                един "Чинуик" заема 10 "места", един вертолет от типа на "Блек хоук" или "Сий кинг" заема 8 места, а един ударен вертолет или лек от типа на UH-1 заема 6 "места".
                Нереално. Ако Чинук заема 10 места, Блек Хуок трябва да заема 6 места, а Т-129 - 5 места.

                Specifications (CH-47D)
                Specifications (UH-60L)
                Specifications (T-129)

                Така на палубата се получават примерно 1 Чинук + 3 Блекхоук + 2 Т129. Съвсем нормално за такъв кораб, балансирано, без ексцесии.

                Comment


                  #83
                  Нереално, но е балансирано от игрова гледна точка . Не искам да има много различни типове, затова по-скоро давам възможност за еднотипност под един вертолет най-много два типа: т.е. или 4 + 2 "Чинуик" (6) или 5 + 3 "Блек хоук" (8) или 6 + 4 леки вертолета (10). Поне при мен, в такъв род симулации игровите аргументи винаги имат предимство пред "реализма".

                  Comment


                    #84
                    gollum написа Виж мнение
                    Нереално, но е балансирано от игрова гледна точка . Не искам да има много различни типове, затова по-скоро давам възможност за еднотипност под един вертолет най-много два типа: т.е. или 4 + 2 "Чинуик" (6) или 5 + 3 "Блек хоук" (8) или 6 + 4 леки вертолета (10). Поне при мен, в такъв род симулации игровите аргументи винаги имат предимство пред "реализма".
                    Не разбрах игровия аргумент. В смисъл - искаш кораба да носи само един вид хеликоптери, за да се смята по-лесно играта?

                    Comment


                      #85
                      Аха . И нагласих числата, така че да отговарят на определени количества от определен тип.

                      Comment


                        #86
                        Кухулин написа Виж мнение
                        Ахм, да. Може би един дежурен ударен за зор-заман, ако дотрябва спешна подкрепа. Сложни сметки ще трябва да прави капудан-пашата
                        Дааа.. за жалост ще се наложи да извършвам и мисловна дейност
                        Но пък е по-лесно само с 2 типа хеликоптери, смятаме за "тежки" Чинук, а за "леки" всичко друго, без значение дали е транспортен или ударен. Аз си мисля да придадем към "авионосеца" един танкер и ще се реши въпроса с горивото за кампанията.
                        Това корабче идеално ми пасна на първоначалните планове.

                        Comment


                          #87
                          gollum написа Виж мнение
                          Аха . И нагласих числата, така че да отговарят на определени количества от определен тип.
                          В такъв случай предполагам, че Чинук категорично отпада от състава на кораба. Функциите му са твърде тясно специализирани. Освен ако не ги разширим за целите на играта, примерно да носи по 8 бр. Hellfire или турския аналог

                          Иначе, при един вариант за хеликоптер аз бих избрал въоръжен Блекхоук:

                          - 2 х 7.62 mm (0.30 in) M134 minigun
                          - 8 х AGM-114 Hellfire
                          - 14 души или 1 тон вътрешен товар
                          - 4 тона външен товар

                          или нещо такова.

                          Comment


                            #88
                            Както решите. Ако искате, качете една ескадрила от ударните си вертолети - вие решавате. Ако искате, ползвайте бойно-транспортни. Всичко зависи от това как искате да ползвате кораба. Вероятно един истински вертолетоносец би ви свършил още по-добра работа, но нямате бюджет за подобно нещо.
                            Що се отнася до танкерите - вие си ги имате.

                            ПП Но пък "Чинуиците" са много по-добри когато опре до снабдяване .

                            Comment


                              #89
                              Кухулин написа Виж мнение
                              Иначе, при един вариант за хеликоптер аз бих избрал въоръжен Блекхоук:

                              - 2 х 7.62 mm (0.30 in) M134 minigun
                              - 8 х AGM-114 Hellfire
                              - 14 души или 1 тон вътрешен товар
                              - 4 тона външен товар

                              или нещо такова.
                              За съжаление отпадна въпросът с допълнителната поръчка на хеликоптери, иначе веднага една ескадрила Апачи с израелските играчки по тях....
                              Sub sole nihil novi est

                              Comment


                                #90
                                Турските T129 са много добри, няма смисъл от Апач. Въпросът е, че ме могат да транспортират хора и товари, което ги изключва от състава на кораба (по схемата на Голъм).

                                Comment

                                Working...
                                X