Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВМС

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Що пропуски са свършили командващите и от двете страни...
    Винаги е така, особено когато се импровизира. Казват, че определящо е да допуснеш по-малко грешки от противника .
    А точките ще ги преразгледам (за унищожена техника), защото сега техниката и на двата отбора ще се окаже доста повече от първоначалните ми допускания.

    Comment


      Кухулин (обръщам се към теб, защото си най-активен) - какво ще кажеш за една тема в откритата част на форума за ефективността на ПРО-то на вашите фрегати. Пилот спори, че SM-1/2 реално не можели да се използват на обсег повече от 20-30 км, защото не можело да се насочват и прочее и въобще оспорва ефективността на ПРО-то ви. Предполагам, че е във ваш интерес да се защитите - аз нямам време сега да ровя.
      Това е темата.

      Comment


        Аз нямам нищо против. SM наистина се нуждае от външно целеуказване на големите дистанции, писах го още в първия пост за ПРО. Както и да е, дискусията само може да е полезна, евентуално да се коригират грешните възгледи. Като имаме предвид, че противниците вероятно са виждали такива ракети на живо, нищо чудно грешните възгледи да са баш моите

        Comment


          Като имаме предвид, че противниците вероятно са виждали такива ракети на живо
          Не ми се вярва - и двете страни са на основа Интернет-специалисти. Пилот следва нещо инженерно, така че сигурно има съответната техническа подготовка, но от това до реалното познаване на оръжията разликата е огромна. Все пак, човекът се интересува отдавна, т.е. вероятно освен предимството си във физичните о прочее познания, може би е натрупал и повече сумарна информация. Аз обаче ще гледам безпристрастно на нещата (ще се опитам, де ).

          Comment


            Аааа не така, аз съм стрелял с ПКР.... е насочвал съм я

            Голъм, да не спамя общите теми ще помоля да включиш в обсъждането и дължината на бреговата радио сянка.
            Ще е важно да се уточни в играта на колко километра от собствения си бряг (по посока към морето) те са "слепи".

            Comment


              А, ок . Значи имаш реален опит, това е плюс.

              За бреговата радиосянка - ти кажи. Аз, за съжаление, съм бос в тези неща. Виж ако правехме игра за ПСВ/ВСВ... Не би трябвало да е кой колко голяма, особено ако радарите им са на някое възвишение близо до брега, както би трябвало да е.

              Comment


                Да добавя нещо което пропускате всички не знам защо капудан пашата си трае и още не е казал.
                gollum, допустима ли е такава опция за нас - понеже даваш подобна на противника / възможноста да мобилизира стари корита , да ги пълни с баласт и да ги потопи, и блокира пристанищата/ - стари корита мобилизирани и подкарани пред флота - пълни с дъски стари бъчви и истанбулски отпадаци.
                Нещо подобно на инкасиращо съединение което да плава и до инкасира ракетите на противника. /Автопилот / да не жертваме аскера. И първата дъга на прикритие на нашето съединение да са тези стари корита .
                За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                Comment


                  gollum написа Виж мнение
                  За бреговата радиосянка - ти кажи.
                  По принцип няма константна величина, всичко зависи от конкретните условия - релеф и тип на радара.
                  Но ако приемем (за да си улесним живота ), че всички радари са с фазирана решетка, то сметката ще е проста геометрия. В един "кубичен" вариант на терена се получава нещо такова:
                  - Ако РЛС-а е на 100 метра височина и на 100 метра от брега, то бреговата радиосянка е около 500 метра.
                  - Ако е на 200 метра височина и на 100 метра от брега - радиосянката е около 100 метра.
                  - Ако е на 200 метра височина и на 500 метра от брега - радиосянката е около 500 метра.
                  - Ако е на 300 метра височина и на 500 метра от брега, бреговата радиосянка е около 200 метра.
                  Разбира се това е само теоретично, но ако вземем средно аритметично се получават около 300 метра радиосянка.

                  А за ПВО радарите по същият метод.

                  Не знам ти реши, защото ако го смятаме за всички различни позиции и типовете на РЛС ще стане голяма каша.
                  Last edited by Сун Дзъ; 27-04-2012, 23:23.

                  Comment


                    Kont написа Виж мнение
                    Да добавя нещо което пропускате всички не знам защо капудан пашата си трае и още не е казал.
                    Капудан пашата ще си трае докато не разбере с кого и с какво си има работа, а после му гледай сеира...

                    Comment


                      То няма лошо в подобна тактика, но подобни гемии ще се движат наистина бавно, едва ли повече о 8-9 възела. Искате ли и вашето съединение да се движи с такава (дори по-ниска) скорост? Разбира се, това е чисто тактически въпрос, който ще си се реши от адмирала .

                      За радио-сянката - хубаво, ама това е твърде малко, за да има някакво значение - от 500 м до 1 км.

                      Comment


                        gollum написа Виж мнение
                        За радио-сянката - хубаво, ама това е твърде малко, за да има някакво значение - от 500 м до 1 км.
                        Напротив, тези 500-1000м могат да решат до голяма степен изхода на кампанията. Специално за морският театър на военни действия радио-сянката е величина, която не трябва да отсъства.
                        Не става дума за "тайни" десанти с гумени лодки

                        Като предложение - 500м. за противокорабните системи и 1000м. за ПВО системите. Защото вторите почти винаги са по-далече и по-високо от брега, но между тях и морето на 99% има възвишения.

                        А за бавните гемии "ракето събирачки" първо да видим окончателните правила и точкова система. Но идеята е много добра.
                        Last edited by Сун Дзъ; 28-04-2012, 16:55.

                        Comment


                          Напротив, тези 500-1000м могат да решат до голяма степен изхода на кампанията. Специално за морският театър на военни действия радио-сянката е величина, която не трябва да отсъства.
                          Несъмнено имаш предвид стрелбата с ПКР по десантните средства. Но те "тръгват" от доста по-голяма дистанция - поне 10 км, може и повече. Т.е. ще са "покрити" от сянката едва в самия край на пътя си, когато така или иначе ще ги обстрелват основно с неуправляеми оръжия за директен огън, индиректен огън с артилерия (радарната сянка няма значение в този случай) или с управляеми ракети с малък обсег (някакви преносими комплекси), които ще са на брега и изискват пряка видимост. Т.е. "радарната сянка" на брега ще покрива много малка част от сценариите и оръжията. Но ще я включа.

                          Comment


                            Отчасти, но ПКР имат минимална дистанция за поразяване, която винаги ще е по-голяма от сянката. По-скоро заради ПВО системите.
                            Но ти благодаря, че я включваш, защото когато си мисля за войната планирам нещата като в реалността.
                            Last edited by Сун Дзъ; 28-04-2012, 17:57.

                            Comment


                              когато си мисля за войната планирам нещата като в реалността.
                              Мисля че всички трябва да са наясно, че реалността в играта е много по-ограничена от реалната. Аз съм само човек и това е реалността, която мога да създам и поддържам. За повече ви трябва божество .

                              А какво имаш предвид под "За ПВО-системите"? Все пак, по принцип те работят срещу въздушни цели, т.е. цели намиращи се на определена височина - обикновено над 50-100 метра, за които тази радио-сянка не би трябвало да има никакво значение.

                              Comment


                                Ами заради хеликоптерите ни. По план ще навъртят много летателни часове.
                                Виж, аз лично все още не съм наясно какво ще има противника, каква ще е комуникацията и обмяната на данни между морските и ПВО радарите. Затова правя само груби сметки.

                                Comment

                                Working...
                                X