Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпроси към Посредника на играта (турски отбор)

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Може би не четох както трябва , но не разбрах как ще се превземат градовете т.е. ще има ли естествена съпротива на живущите в съответният град, колко контингент трябва за да се държи града под контрол и съответно размирици в превзет град отразяват ли се като цяло на снабдяването и на военните части в града.
    Съответно може ли да се изгради междинна ресурсна база в превзет град което да скъси времето за доставка и попълване на муниции и материали, аналогично е и с ранените, ще се транспортират ли обратното до първоначалната база и съответно ще се отчитат ли допълнителни загуби от разстояниетоб вермето за транспортиране.
    Ще се попълват ли изразходваните ресурси в жива сила и ако да, как.
    Sub sole nihil novi est

    Comment


      #32
      но не разбрах как ще се превземат градовете т.е. ще има ли естествена съпротива на живущите в съответният град
      Ако в града няма въоръжен противник - достатъчно е да вкарате в него военно подразделение. Минимум батальон (т.е. 300-400 души) за всеки 5 000 жители, ако искате да го контролирате изцяло (не знам за какво може да ви е това, но вие решавате).
      Ако просто искате да контролирате трасе за преминаване през града (охрана на пътя), достатъчен е "батальон" (400-600 души) на 1 км път, ако населеното място е малко (т.е. от тип село). За среден град (20 000 - 50 000 жители) трябват два пъти по толкова (800-1200), а за голям (над 50 000 жители) - три пъти по толкова (1 200 - 1 800 души).
      "Естествена" съпротива няма. Реално винаги може да се намери по някой, който да се пробва да направи нещо, но това не може да има дори тактическо отражение.
      Ако в града има въоръжен противник, ситуацията е различна. Изчислявам сражение в "градска" местност. Общо взето, това е като бой в закрита местност, но с някои допълнителни сложности и удобства. От една страна, проходимостта е по-висока, от друга - трябват повече сили за контрол на същата площ.
      Ако защитниците са имали време да се приготвят, превземането може да е доста трудно и със сигурност ще изисква голямо огнева мощ. Навлизането на бронетехника (както и в закрита местност) е доста опасно начинание. "Царицата" на този терен е леката пехота.

      и съответно размирици в превзет град отразяват ли се като цяло на снабдяването и на военните части в града.
      Сраженията в града се отразяват върху пропускливостта му, т.е. докато се водят боеве, пропускливостта на пътищата, който минават през града, е нулева или силно ограничена, а всичко, което минава транзит, може да получи щети от сраженията.

      Съответно може ли да се изгради междинна ресурсна база в превзет град което да скъси времето за доставка и попълване на муниции и материали
      Ако желаете, може. Снабдителната база (армейска база) е грубо казано струпване на определено количество снабдителни материали. При нашите метеорологични условия в играта то може да се направи навсякъде след определена подготовка (8-16 часа за подготвяне на мястото, минимум два батальона тиловаци или един инженерен батальон сили).
      Самото преместване на базата означава да имате транспортна колона със съответния капацитет и физически по определени пътища да преместите предметите от една база в друга. Това означава да преместите базата. Щом го направите, тиловете могат да се снабдяват от новата база.
      Естествено, за да се попълват запасите й, пак ще ви трябва физическо преместване на предмети от вашата територия (централен склад) към армейската база. Неограничен запас имат базите създадени преди войната на ваша територия.

      ранените, ще се транспортират ли обратното до първоначалната база и съответно ще се отчитат ли допълнителни загуби от разстояниетоб вермето за транспортиране.
      Въобще нямам намерение да си играя и с това. Ефектите от огнвата мощ върху живата сила са психологически и физически. Първите отминават сами с времето, вторите могат да бъдат или съвсем леки - ранените се излекуват в подразделението (в строя) и се връщат на активна служба в рамките на следващата или по следващата фаза на хода. Означавам ги като "леко ранени" (всякакъв род леки наранявания, контузии, повърхностни рани).
      Или са "ранени", т.е. изискват помощ във военно-полева болница и няма да се върнат в сторя преди края на кампанията. Тях няма да ги смятам специално, просто ги отчитам в загубите и толкова.
      Или са "тежко ранени", при тях има шанс да попаднат в графа "убити" или да си останат "ранени". Няма да отчитам военно-полеви болници, медицински персонал и прочее обекти като самостоятелни и отразени на картата, нито ще проследявам евакуацията на ранените.

      Ще се попълват ли изразходваните ресурси в жива сила и ако да, как.
      Имате определено количество "резерви" или по-скоро маршеви попълнения - в техника+екипажи и в персонал. Попълването е възможно само ако подразделението не е ангажирано в сражение. Попълването намалява малко ефективността на попълненото подразделение (неговата "организация"). Транспортирането им изисква да се закарат физически, така че ще отчитам съответното "натоварване" на пътя.
      Размерът на тези попълнения ще е ограничен, т.е. не повече от 2-5% от наличните сили към началото на кампанията. Основно трябва да разчитате на отделяне на резервни подразделения, части и съединения и вкарването им в сражение.

      Comment


        #33
        gollum написа Виж мнение
        Ако в града няма въоръжен противник - достатъчно е да вкарате в него военно подразделение. Минимум батальон (т.е. 300-400 души) за всеки 5 000 жители, ако искате да го контролирате изцяло (не знам за какво може да ви е това, но вие решавате).
        А ако решим да побеждаваме чрез превземане на София (+12 000 т. по тази схема), колко аскер трябва да вкараме в града?

        Comment


          #34
          Ако искате да го контролирате изцяло - население 1 300 000 (грубо) / 5 000 = 260, т.е. 260 батальона или 91 000 души. Обаче за да броя града като победни точки въобще не е нужно да го контролирате изцяло. Достатъчно е в него да няма противник (т.е. въоръжено подразделение или подразделения) и да имате някакви сили - да речем, 20% от необходимото за "пълен контрол". В случая със София - 18 200 души.
          Бургас -14 600 души за пълен контрол / 3 000 за заемане (ако в него няма противник).
          Варна - 25 000 за пълен контрол / 5 000 за заемане.
          Тъй-като тези неща са донякъде в процес на "преценяване", може да се смята и на площ. Ще я меря по картата (основната застроена част). Още ги обмислям нещата.

          Ако на пътя ви има град, в който има противник, можете да го обградите, за да прекъснете снабдяването, електричеството и водоснабядването. Тогава ще го смятам грубо на периметър (т.е. колко километра е "периметърът" на града): по 250 души на километър. Обграден по подобен начин град може да издържи максимум 5-6 денонощия, след което ще се "предаде", независимо дали все още има военни подразделения в него.
          Да речем, ако ще "обсаждате" Бургас, по картата измервам периметъра и излиза грубо 34 км. Т.е. за извършите тази задача, ще са ви необходими 8 500 души.

          Comment


            #35
            Ясно, мерси.

            Comment


              #36
              За това съм написал в правилата - ударите ли по централата, почти сигурно противника ви печели, защото се намесват кажи-речи всички европейски сили, за да спрат конфликта.
              Въпросът е такъв, ако не я ударим а само я превземем и обезопасим за да нея гръмнат и ни набедят за това, по същият начин обезопасим Дунав мост и така, защото нека не се заблуждаваме , това сега това олицетворява българия освен столицата. Макар и много грубо казано. Все пак целта ни е да принудим българското правителство да капитулира!?
              Относно блокада на град - моля при възможност да е съобразено с какви сили разполагат отбраняващите се, защото при един два батальона не ще е нужна такава концентрация на сили а няколко пъти по -малка.
              Някога другарите взеха София само с бригада Чавдар , ако ние вземем президенството, МС, НС, спрем тока , водата и парното и задължително вземем военноисторическият музей , защото иначе оттам духът на покойният му директор - поклон пред паметта му - ще ни запука с музейните експонати и ще ни върне обратно в Анадола!? Та мисля си при това обстоятелство София падна - важно е знамето над Райхстага - образно казано!
              Моля поразсъждавайте над такава опция!
              С уважение !
              За осъдените на живот и смъртта е приключение!

              Comment


                #37
                Голъм, ще имам ли спец подразделение във флота, отделно от морската пехота ( тип тюлени)?
                И ако имам, коко ще са - взвод, рота, батальон?
                А ако нямам мога ли да си ги "обуча"?

                Comment


                  #38
                  Имаш две специализирани ротни формации от този тип (2 х 120 души).

                  Добавка: на практика в момента променям малко правилата, така че да допускат използване на специални части (като такива). Затова за тях (и само за тях) ще се допуска използване на отделни ротни формации, които имат и специални режими на действие в по-малки групи на определена площ или спрямо определени цели.

                  Comment


                    #39
                    Въпрос такъв възниква!
                    Ние участваме с корпуси и нашите оперативни командири командват бригади, за разлика от другият отбор, където са бригадни командири и оперират с батальони и програмата отчита това, командирите на корпуси също го съобразяват?!
                    За опростяване - танкови бригади , механизирани и пехотни. Командо бригадите, освен ако не ги използваме за диверсии и разузнаване ги приравняваме към пехотни с повишен коефициент на ефективност да речем 1.5 ?!
                    В какво основно посредника вижда разликата между механизирана и пехотната бригада?
                    Извинявам се за дурацките въпроси, но понякога има нужда от такива уточнения
                    За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                    Comment


                      #40
                      На практика и двете страни командват "батальонни групи", т.е. оперативни групи, формирани на базата на полево управление (всяка бригада ще разполага нормално с две полеви управления, плюс артилерийско) плюс 2-3 батальона/роти. Т.е. всяка бригада може да формира нормално до три маневрени елемента (две батальонни групи, един разузнавателен батальон (ако има включен), един артилерийски и тил (щаб и тил). Това важи и за вас и за тях.
                      Разликата е, че всеки от вашите оперативни командири ще управлява повече бригади, следователно и повече такива групи. Вероятно и повече подсилващи елементи (сапьорни батальони, отделни артилерийски дивизиони).
                      Първоначално мислех да ви дам готова организационна структура, но като гледам какъв ентусиазъм имат и двата отбора да създават собствена организация, ще постъпя иначе - ще ви дам общ списък с елементи (батальони и роти), тилове, управления и щабове и ще ви оставя сами да формирате организация (ако искате). Сигурно и без друго ще го сторите.
                      Специалните части могат да се ползват или като лекопехотни батальони (с повишена ефективност при действия в пресечена/алпийска/закрита/ местност или в населено място, особено срещу "обикновена" пехота); за водене на диверсионни или контра-диверсионни действия (в такъв случай се задава област, приоритетна цел и се смята, че "батальонът" или "ротата" действат на отделни малки отряди в тази зона); или като разузнавателно подразделение (отново на малки, но още по-малки групи в пасивен режим, т.е. наблюдават, а не нападат).
                      Разликата между моторизирано и немоторизирано пехотно подразделение е в наличието или отсъствието на моторни транспортни средства и в спецификата на последните.
                      Лекопехотно подразделение (без транспорт) има ограничено подвижност и способност да "носи" боеприпаси и провизии, но за сметка на това има значително повишена подвижност в сложна местност).
                      Полу-моторизираното подразделение е пехотно подразделение, в което влизат ограничено количество транспортни (и моторни бойни) средства, недостатъчни за да го транспортират изцяло, но достатъчни за да направят това на няколко етапа или да "носят4 допълнително въоръжение (прицепно) и снабдяване.
                      Лекото моторизирано подразделение използва за транспорт джипове или сходен тип техника, т.е. има повишена проходимост и скорост, за сметка на понижена огнева мощ на транспортните средства (и повишена уязвимост).
                      Моторизираното подразделение използва камиони, като разполага с достатъчно, за да се движи изцяло на тях и да носи съответните запаси. Движението е ограничено до път или равна местност.
                      Механизираното пехотно подразделение използва БМП-та или БТР-и в достатъчно количество, за да се движи изцяло с тях. Има по-добра проходимост в сложен терен (но ограничена в алпийски, закрит и пресечен), допълнителна защита благодарение на бронята и и допълнителна огнева мощ заради бордовото въоръжение.

                      Идеята е, че най-често ще комбинирате подразделенията в оперативни групи,т.е. механизиран пехотен батальон с танков батальон, самоходна зенитна рота и самоходен минометен батальон, да речем. Цялото това се движи и сражава заедно. Ако решите, можете да командвате и отделни батальони, но това "натоварва" допълнително управлението на бригадата.

                      Няма глупави въпроси - всичко трябва да се уточни .

                      Comment


                        #41
                        Ще може ли да мобилизираме цивилни самолети?
                        Например да викнем под знамената 1/3 от флота на Turkish Airlines?
                        Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                        Comment


                          #42
                          За какво ще го ползвате? Засега клоня по-скоро към отговор "не".
                          Ще ви дам възможност да мобилизирате (ще ги придам) няколко кораба - още два транспорта и два ферибота. ТОва за морския отдел.

                          Comment


                            #43
                            gollum написа Виж мнение
                            За какво ще го ползвате? Засега клоня по-скоро към отговор "не".
                            Ще ви дам възможност да мобилизирате (ще ги придам) няколко кораба - още два транспорта и два ферибота. ТОва за морския отдел.
                            За транспорт на войска и товари.
                            Виж американската концепция, която е използвана реално по време на Войната в Залива - http://en.wikipedia.org/wiki/Civil_Reserve_Air_Fleet
                            Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                            Comment


                              #44
                              Хъм, това хубаво, но Турция май няма подобна система в момента? Т.е. това ще е нещо съвсем ново, което тепърва трябва да се създава и организира. Да си призная, не виждам къде точно ще ги превозвате (и да превземете летище в България, трябва да го подсигурите много добре и да не е повредено, за да може да се използва от цивилни самолети за превоз на войски; цивилните самолети са хубави, уязвими цели за тяхното ПВО, които нямат никакъв шанс да се спасят). Ако отделите финансиране за организация на подобна система (примерно 100 млн. $), ще ви дам 20% от свободните граждански авиолайнери на Турските национални авиолинии - 40 самолета (всеки ще може да превозва по 150 войника със снаряжението им). Няма да уточняваме типове или нещо подобно, че става сложно.

                              Comment


                                #45
                                Вие нанасяте първи удар, но! Това не означава, че първо играете вие после са те. Играта се играе едновременно, т.е. ако те зададат нанасяне на удари по цели в тила ви и артилерията им е в обсег, тези удари ще бъдат нанесени веднага.
                                Да така е по принцип! Но си мисля, прощавай, за уточнението което пак искам :
                                - Реално ние сме агресор. Войната започва на 1 юни мисля 2024 г в час Ч. Това е обективната информация. Но има и субективна, т.е. докато тази обективна информация достигне до нужните командни нива в нападнатата страна , и докато се обработи и потече назад във вид на заповеди за действие и прочие , минава време. Дори да приемем, че армията на нападната страна е в повишена бойна готовност в предвид воонна опасност, времето пак е време, тоест противника реагира в Ч+ час или дори два.
                                Така че, субективно за противника войната започва според мен около два часа по-късно!
                                За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                                Comment

                                Working...
                                X