Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпроси към Посредника на играта (турски отбор)

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Понеже десантните части скачат с товаhttp://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%9F%D0%A3-14 турската армия има но не мога да го намеря знам че е 107 мм май е китайския Тип 63, с товаhttp://ru.wikipedia.org/wiki/Mk_47_Striker, с товаhttp://ru.wikipedia.org/wiki/106-%EC...E4%E8%E5_%CC40. Все пак съм скачал . Предлагам следното въоръжение и щат на лекопехотните бригади, бригадите командо, въздушнодесантната бригада.
    Леко пехотна, въздушно преносима или въздушнодесантна Бригада всичко численост боен ефектив/ десантиран /1888
    Командване -2
    Щаб 15
    Щабен взвод - /свръзки ,охрана на щаба и командване тои ПЗРК/ численост 31 пренася се с 2 UH 60
    Разузнавателен взвод - численост 31 пренася се заедно с щаба и командването с 4 UH 60 или Т 70
    Лекопехотен батальон х 3 -численост и въоръжениеу виж по долу
    Дивизион леко буксируема РСЗО - численост 179 - 18 буксируеми РСЗО - 18 леки траспортьора буксир тип джип 179 еденици лично автоматично оръжие пренася се заедно с 2.5 БК от 36 UH 60 или Т 70
    Инжинерно-подривна рота - численост /приблизително 100 , за въоръжението съм без претенции / пренася се от 7 UH 60 или Т 70
    Транспортно-снабдителен авиополк с 164 траспортно -бойни вертолета UH 60 или Т 70/за въздушнопреносимите с вертолети/ -за преносимите с транспортни самолети -тилови батальон с лекотоварни и товарни автомобили
    Щурмова ескадрила 12 бойни вертолета Т 129 или А 129 или други .
    Лекопехотен батальон - численост 522 , 54 снайпера СВД или друга, 27 MG 3, 27 РПГ 7 или М4 Dragon,27 ПЗРК стингер,33 Мk 19, 24 ПТРК COBRA-2000 или Тоу или Джевелин, 6 106мм безоткатно оръдие М40, 440 еденици лично автоматично стрелково оръжие, 27 M 72 LAW .
    к-р ,щаб 3 ,Щабна рота ч 90 / вз разузнаване и свръзки, огневи взвод с три отделения всяко по 4 разчета АГ 40мм,противотанков взвод с три отделения всяко по 4 разчета преносими ПТРК/ , Лекопехотна рота ч128 х3 -/огневи взвод с отделение свръзки и разузнаване , отделение преносими ПТРК с 4 разчета, огнево отделение с 4 разчета АГ 40мм; лекопехотен взвод с три отделения във всяко командир- той и снайперист , снайперист, автоматчик той и гранотомедчикhttp://ru.wikipedia.org/wiki/M72_LAW, лекокартечар MG 3, помощник картечар, боец с РПГ -7или M47Dragon , помощник РПГ, боец с ПЗРК Стингер, помощник ПЗРК,автоматчик/; .батарея 6 оръдейна с 106 мм безоткатно оръдие.
    Забележка : лекопехотния аеромобилен батальон се пренася с 2 БК от 12 Чинуук или 25 Когуар, или 35 UH 60 ,или 35 Т 70 /което си е същото/ - нямам представа колко и какви транспортни самолета ще са нужни, но ще смятаме.
    Не получих отговор за Хюито и евентуалната му замяна с Т 70 - ако го заменим бройка за бройка значи ще можем да ползваме за транспорт поне 70 машини от 106 налични в момента имат същата товароносимост с Хюи.
    Всъщност ще имаме възможност за евдновременна аеромобилност на 2 лекопехотни бригади - ако се наложи ще поръчаме десетината недостигащи бройки или покупка или от резерва.
    Относно силите с които ще водим войната, предлагам следното,
    6 танкови бригади от тях 2 Леопард А6 - имаме ги ;7 механизирани бригади с по един танков батальон Леопард 1 и БТР ACV-300APC имаме ги или БМП FNSS Akinci ; 7 пехотни бригади не знам на какъв БТР ще ги качиш.
    Моля всяка бригада да има развед рота на бронирани машини за танковите и механизираните бригади , Тилови батальон с автоколона , дивизион САУ Т-155 Storm, Дивизон MLRS РСЗО за механизираните и танковите бригади, дивизион РСЗО Т-122 Roketsan, дивизион ПЗРК Atilgan или Zipkin, ремонтна рота с БРЕМ за танкови и механизирани бригади, медицинска рота, инжинерно-сапьорна рота, противотанков дивизион за механизираните и пехотните бригади на Otokar Cobra или Eryx,или TOW , свързочна рота. Моля също за три арт смесени арт полка с по един дивизион САУ един дивизион РСЗО Т-122 Roketsan и два дивизиона РСЗО WS-1B "Jaguar" 302мм . Напомням че разчитаме на 5 командо бригади и въздушнодесантната бригада, бригадата морска пехота. В резерв на останалите армии по границите могат да останат отделните полкове командо.
    Извинявам се , че съм бил пространен, надявам се, че е в интерес на играта, също и че съм спестил време и труд на модератора, ако е необходимо мога да посоча и интернет източници за улеснение . Всички системи въоръжение са в ТА и са вече приети. има ги като предостатъчна бройка и не съм искал повече от 60 70 процента от наличните към мвомента независимо от допълнителното количество което ще постъпва през следващите години. Моля също да се отчете, че до 2024 г ще е завършена ПРО на Турция. Колегата вече е посочил източници и системи въоръжение. Ако нещо пропускам а то е неизбежно моля също колегите от отбора да допълнят и поправят !
    С уважение !
    Last edited by Kont; 17-03-2012, 18:46.
    За осъдените на живот и смъртта е приключение!

    Comment


      #77
      Кухулин написа
      Сега погледнах английската 16 Air Assault Brigade - Size 8,000
      Не ги гледай британците въобще - при тях системата е традиционна и много шантава. Полковете и бригадите не са единици в познатия ни смисъл, а са административни, т.е. просто са средство за организиране на личния състав. Реално 1 000 души, които се водят в бригадата, може да служат в някой МП полк, други да са в артилерията и прочее. Съвременните пехотни подразделения имат повече или по-малко ясна структура - ротите са около 90-120 личен състав, батальоните най-често са в три ротен състав, на ротно и батальонно има по 2-4 поддържащи взвода, т.е. батальоните са с численост между 350-400 и 500-600 (абсолютен максимум). Това дава за три-батальонните бригади не повече от 2 500 души, нормално 1 500 - 1 800.

      Конте, не е възможно да скачат с оръжие, тежащо над 150-200 кг. Максимумът, който могат да вземат парашутистите е 60 мм миномет с ограничен боекомплект, РПГ или подобен "пакет" и лека картечница. Всичко по-тежко е аеромобилно, т.е. изисква транспортен вертолет, планер или транспортен самолет, следователно - летище или поне осигурен плацдарм.
      Наличното и организацията ще и я дам вероятно утре, че стана късничко.

      Comment


        #78
        Не то се десантира отделно на спец платформа
        Конте, не е възможно да скачат с оръжие, тежащо над 150-200 кг
        отделно от човека. Скача се само с лично оръжие.
        И пропуснах за системите ОТР имаме 12 ПУ с 120 ракети . с възможност за пуск около 300 км мисля. Искаме ги!
        Но численост от не повече от 1 800 души за ВВД бригадата и по 1 500 за командоските бригади
        Командо батальоните в Турция са около 700 души численост реално а бригадите са около 2200 ще приемеш ли на доверие или да цитирам инетернет източници - а аз ти предлагав 1888
        За осъдените на живот и смъртта е приключение!

        Comment


          #79
          давай източниците . Интересно ми е какво са набутали в парашутен батальон, че да го докарат до 700 души.

          Въпросният нов автоматичен гранатомет въобще не видях да го имат турците, така че - без него. И нещо ме съмнява да мъкнат автоматичен станочен гранатомет - тежичко оръжие за тяхната роля.
          Това от първия линк в поста ти въобще и не го коментирам - няма как да го имат в парашутно подразделение . След малко ще се окаже, че скачат и с 2-3 тонни гаубици . Проблемът не е толкова десантирането (с парашут и контейнер може да се хвърлят много неща), колкото носенето след това. Пеши войници без транспорт не могат да носят нещо, което не се разглобява до части от по 30-тина кг максимум. Иначе няма да ги броя за лека пехота, а за стационарен гарнизон.

          106-мм безоткатка - може и да скачат с нея (не ми е ясно как), но тактическата й подвижност е нулева без джип, т.е. за лека пехота е безсмислено. Може да е в аеромобилно подразделение за огнева поддръжка, но то не "скача" с парашутистите. Както написах, парашутистите са лека пехота и най-тежкото оръжие, с което ще разполагат, са картечници и разнообразни ръчни РПГ системи или ръчно ПВО. Дори станочна картечница или лек миномет не са най-практичните неща, макар че принципно са възможни. Всичко по-тежко е на бригадно ниво в аеромобилно подразделение.

          Comment


            #80
            gollum написа Виж мнение
            Въпросният нов автоматичен гранатомет въобще не видях да го имат турците, така че - без него.
            Имаме над 1500 бр. Mk 19 AGL, който по характеристики е абсолютно същия като Mk 47 Striker, само дето последния е умен - "with an integrated fire control system, capable of launching smart programmable 40 mm shells in addition to various unguided rounds". Тежат по 40 кила.



            Comment


              #81
              За стария - знам. Говорех за striker. Старият тежи 30-тина кг, така че можем да го включим в парашутните подразделения.
              Трябва да сте наясно, че леката пехота е "царица" на градския бой (до известна степен) и сраженията в планински, закрит или пресечен терен. Но не очаквайте парашутистите да издържат на танкова атака или срещу пехота с много бронетехника, още по-малко пък на противник, разполагащ с достатъчно артилерия. Способността им да щурмуват добре оборудвани позиции е малка - заради мизерната огнева подкрепа, с която нормално разполагат. Да не говорим, че имат ограничен боекомплект. Особено за тежкото въоръжение.
              С други думи, ако са в открита или хълмиста местност и ги атакуват с танково-механизирана група - ще бъдат разбити при цялата си тренировка. Артилерийското нападение също може да бъде доста гибелно за тях.

              Comment


                #82
                Имат 107 мм буксируема РСЗО това е китайският Тип 63 http://rbase.new-factoria.ru/missile...навярно възможно даже и тип 81 http://rbase.new-factoria.ru/sites/d...files/missile/. Той се десантира с парашут и тежи 1.5тона и се тегли от жееп.
                В Турция е Марк 19 - сгрешил съм със страйкара
                Това за численоста на командо бригадите Воздушно-десантная бригада и бригада «командос» имеют по четыре батальона. Численность личного состава каждой более 3 тыс. челове http://war1960.narod.ru/vs/sv_turkey.html това не е моят източник ама като изтрих от файворит всичко но и още ще подам.Бригады коммандос дислоцируются в Кайсери и в Болу. Они состоят из командования штаба, боевых подразделений — четырех батальонов, состоящих их трех рот и роты оружия. Общая численность личного состава бригады более 3000 человек. Турецкий спецназ в горах В Кайсери и в Болу расположены школы по подготовке коммандос. Курс обучения в них достаточно сложный и помимо горной подготовки включает в себя тактику борьбы с партизанами, парашютно-десантную подготовку и другие предметы. Бригады коммандос, начиная с 1995 года, приняли участие во всех крупных операциях турецкой армии против курдских повстанцев. Кроме того, подразделение турецкого спецназа принимало участие в боевых действиях войск Коалиции в Афганистане.http://allturkey.narod.ru/sas.htm
                А хюито 106 бр което имат е ново и е такова UH-1H/AB-204/AB-205 http://rawiki.trexlebov.ru/index.php...BD%D0%B0%D1%8F
                Моля също ЗРК на Турция С 400 руски и Пейтриат да се впишат някак в ПВО системата.http://army.lv/ru/tag/%D0%B0%D1%80%D...86%D0%B8%D0%B8
                Last edited by Kont; 16-03-2012, 03:22.
                За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                Comment


                  #83
                  Той се десантира с парашут и тежи 1.5тона и се тегли от жееп.
                  Т.е. аеромобилен, а не парашутен, защото не знам как ще хвърлят и джипа с парашут . Т.е. първо заемате летище, след това прехвърляте тежкото въоръжение с транспортен самолет.

                  Това за численоста на командо бригадите Воздушно-десантная бригада и бригада «командос» имеют по четыре батальона. Численность личного состава каждой более 3 тыс. челове
                  Признавам си, че нямам особено доверие на руски Интернет източници - пишат какво ли не. Но както и да е. Ще почакам дали Кухулин ще намери нещо на турски (явно го разбира, аз разлика от мен). Няма как 5 бригади по 3 000 души да са обучени всичките като парашутисти - не и със съществуващия транспортен парк на Турската армия. Могат да имат някаква базова подготовка и то по-вероятно само час тот тях. Все пак, основната им "сфера на дейност" е борбата с кюрдите, т.е. действия като лека пехота в планински и пресечен терен и аеромобилност (транспорт и десант от вертолети).
                  Дори и при четири батальона в бригада:

                  1 батальон: 600 души максимум
                  командна група (до 50 души)
                  рота тежко оръжие (до 100 души)
                  3 х пехотни роти по 150 души максимум (всяка по 3 взвода по 40 души максимум, плюс командна група (10 души) и група тежко въоръжение (до 20 души))

                  т.е. максимум 4 х 600 = 2 400 души пехота + 500 поддръжка и, хайде, още 300-400 души администрация, тил и прочее.
                  плюс артилерийски батальон (16 оръдия под 150 души личен състав; евентуално още някакви поддържащи подразделения да са до 150-200 души) и поддържащи роти (1-2 = под 200 души)

                  т.е. максимум докарваме едната бригада до 3 000 души. Обаче с много "презорване", честно казано. По-скоро числеността им трябва да е близка до тази на нашата "командоска" или лека бригада, т.е. под 2 000 души. Във всеки случай, бойната численост. Иначе предвид функциите им вероятно имат разни полицейски и жандармерийски (като функции) подразделения, които нямат бойна ценност в нашия сценарий (а и така или иначе ще има нужда от тях защото размириците в кюрдските територии са доста вероятни).

                  хюито 106 бр което имат е ново и е такова UH-1H/AB-204/AB-205
                  Какво сте се хванали за това "старо желязо", честно казано? Имате съвременни транспортни вертолети над 200 бройки. Така или иначе - няма къде да разположите цялата си авиация, да не говорим, че не знам какво толкова ще пренасяте с нея. Силно се съмнявам, че тези стари вертолетчета ще останат в строя след като новите влязат на "въоръжение".

                  Моля също ЗРК на Турция С 400 руски и Пейтриат да се впишат някак в ПВО системата.
                  Досега не съм попадал на данни Турция да има на въоръжение или изрично да планира да закупи С-400 или "Пейтриът". Връзката, която си привел, не съдържа нищо по въпроса. Така че - не.

                  Comment


                    #84
                    По принцип платформата десантира и бойно-транспортна техника. Ще потърся източници и ще ти докажа. Не съм пипал, в България докато служех нямаше такова удоволствие, но съм виждал на учение "Син вятър - 85" СССР . Десантират се с парашут и по-тежки от джип техники .
                    Но на нас не ни пречи и аеромобилният вариант.
                    Да аз и толкова предлагам под 2000 души за лекопехотни и командо бригади
                    А що се касае до хюито , не съм против да го заменим с Сикорски Т 70 важна е товароносимоста - природата не търпи празно място освен в главата на сераскера )
                    За С 400 сделката мина през 2009 г. Като част от покриване на руският дълг към Турция. Оф с тези руски интернет източници - голяма беля са. Ще помоли съветниците да помагат с инфо!
                    Турция приняла решение закупить в России новейшую систему ПВО С-400. Как сообщает РИА Новости, об этом заявил представитель ФГУП "Рособоронэкспорт" Анатолий Аксенов, возглавляющий российскую делегацию на проходящей в Стамбуле международной военной выставке "АЙДЕФ-2009".

                    По его словам, "Турция выразила настойчивое желание приобрести у России ракетные комплексы С-400". Аксенов добавил, что этот вопрос обсуждался в ходе переговоров с замминистра национальной обороны Турции Муратом Баяром.

                    Турция объявила тендер на поставку ЗРК большой дальности в марте 2008 года. В конкурсе помимо России участвуют США, Китай и Израиль, которые предлагают соответственно комплексы Patriot PAC-2/3, HQ-9 (FD-2000) и Arrow. Предполагаемые расходы Турции на закупку ЗРК составят от 1 до 4 миллиардов долларов.
                    Last edited by Kont; 16-03-2012, 11:00.
                    За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                    Comment


                      #85
                      Покупката на С-400 е част от T-LORAMIDS, споменат в другата тема. НАТО оказва адски натиск са се закупят западни аналози, но Турция май все още не е решила дали ще им клекне. Даже четох, че САЩ са готови да покрият турската територия с SM-3, ако тия се откажат от С-400. При всички положения към 2024 г. щитът отдавна ще е функциониращ с една или друга техника. Но, остава на Голъм да реши какво ще се включи в играта по този пункт. Ако пуснем щита, забравяме за Точки на турска територия. Евентуално може някакъв процент от Искандерите да пробие, но едва ли много голям.



                      ПП Голъм, познанията ми по турски език са на съвсем мизерно ниво, а и не са ориентирани към преводи. Ползвам гугъл-транслейт. Върши работа.

                      Comment


                        #86
                        Голъм, познанията ми по турски език са на съвсем мизерно ниво, а и не са ориентирани към преводи. Ползвам гугъл-транслейт. Върши работа.
                        Аха, ок, бях забравил за този вариант (преди време го ползвах за една друга дискусия от полски език и вършеше работа. Но турският ми изглежда съвсем "оркски" (да ме прощават комшиите) и съвсем трудно включвам какво как е превела преводачката (на полски поне мога що-годе да се ориентирам, да речем)).

                        За противоракетният щит - ще помисля, но не смятам да е "пълен" - всеки може да се пробие по един или друг начин. А и 12 години не са много време. А пък територията им е голяма.
                        Като прочетох посоченият материал, по-голяма е вероятността все пак да вземат "Пейтриът"-и. Мисля си за нещо комбинирано - може би известно количество сащиански системи и някакво друго количество С-400? Ще трябва да видя цените и какво могат реално да придобият за 2-3 млрд. $.
                        Ако има някакви идеи - например от страна на 1951, да не се стеснява да ги споделя .

                        Comment


                          #87
                          Отосно струкутрата на ВДВ бригадата

                          Погледнах как стоят нещата със щатските въздушно-десантни дивизии. При тях "бригадният елемент" включва 2 парашутно-десантни батальона, 1 артилерийски дивизион, 1 разузнавателна рота и няколко поддържащи подразделения (не са бойни, т.е. не участват директно в сражението). Т.е. 2 пехотни батальона. Естествено, ние си имаме работа с отделна бригада, а не с бригадни формации в рамките на въздушнодесантна дивизия, затова и може да са 3 или 4.

                          Comment


                            #88
                            Благодаря, стигнахме до единомислие , три батальона и дивизион!
                            Аз по ВДВ нямам повече пожелания!
                            За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                            Comment


                              #89
                              Продължавам с досадните въпроси Знам, че по някое време ще дадеш пълни списъци с данни, но за някои неща ми се иска да разбера по-рано заради пазара. Става въпрос за балистичните и крилатите ракети.

                              SOM Cruise Missile - http://en.wikipedia.org/wiki/SOM_(missile)
                              - колко бройки ще ни дадеш?
                              - какъв обсег ще ни дадеш? В Уики пише: "The SOM missile is currently tested for 300 km range and successfully achieved 10 m precision goal, demonstrating around 5 m accuracy in live fires. We are planning to start 500 km range tests this year".

                              J-600T Yıldırım - http://en.wikipedia.org/wiki/J-600T_missile
                              - вариант I има точност 150 м при обсег 150 км, но има и възможност за ъпгрейд: "It is reported that the missile can also be upgraded with a GPS/INS GCU". Можем ли да я ъпгрейднем и каква точност ще дадеш?
                              - вариант II има обсег 300 км, но няма данни за количество и точност. Какви параметри ще дадеш и позволяваш ли ъпгрейди като на вариант I?

                              ПП Принципно даваш ли да разположим Tomahawk с наземно базиране някъде в тила, далеко от Точките? Това ако реши отбора да купува де...

                              Comment


                                #90
                                Паша за това ли става въпрос http://en.wikipedia.org/wiki/SOM_%28missile%29 щото идеите на ръководството са до 2014 да постигнат 2500 км обхват при запазване на точноста.
                                Колкото до светкавицата то това не е ли първоначалната разработка под името Касирга Хърикейн която стреля с ракети Атак и след като САЩ отказват да предадат технологиите за собствено производство а не събирателство в Турция се сключва договора с Китай - или бъркам тотално ?!
                                За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                                Comment

                                Working...
                                X