Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпроси към Посредника на играта (турски отбор)

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    gollum написа Виж мнение
    фрегати-корвети клас TF-100
    ...
    Наличието на ESSM означава, че може да покрива средната зона (до 50 км). Но няма сензорите и възможностите на TF-2000, така че е по-малко ефективен. Няма и ракети за далечно ПВО.
    TF-100 са специализирани в ПВО и имат чудесен радар SMART-S Mk2:

    Supports full performance of ESSM
    Maximum Instrumented range: 250 km
    Tracking 3D capacity (Air+Surface): 500 targets
    Detection performance:
    - Small missile: ~ 50 km
    - MPA: ~ 200 km

    Разликата с TF-2000 специално по отношение на ESSM е по-скоро в боекомплекта.

    gollum написа Виж мнение
    Това прави общо 336 ударни ракети. Но това е всичко. В реалността трябва да балансирате, за да имате и ПВО. Но е някаква представа колко ракети трябва да си купите, ако искате да нанасяте удари с такива ракети.
    Не ни ли се полага поне един безплатен боекомплект на корабче?

    ПП тия фрегати Габия документирано са с тактическа дължина VLS:

    April 4/08: Turkey request. The US Defense Security Cooperation Agency announces [PDF] Turkey’s formal request for 6 MK 41 Vertical Launch System (VLS) Baseline VII tactical modules, and 2 sets of MK 41 VLS upgrade kits. They would be used to modernize 2 MEKO Track IIA frigates and 4 ex-FFG-7 Oliver Hazard Perry Class frigates, and to upgrade 2 MEKO Track IIB frigates’ MK-41 VLS from baseline IV to baseline VII configuration.

    Comment


      Кухулин, става въпрос, че нямат възможностите на TF-2000 (въпреки че те са донякъде предположителни, де), които вероятно ще имат AEGIS-система - вероятно и тази радарна система (определено над SMART-S), да не говорим, че имат и далекобойни ракети. А сериозните ЕГИДА-фрегати и разрушители имат по 3-4 различни радарни системи.
      Впрочем, по всичко личи, че система SMART-S Mk2 ще имат и корветите от клас "Ада". Въпреки че те нямат никакво средон или далечно ПВО - само ракети за самоотбрана.
      Не бих ги определил и като специализирани за ПВО (такива определено са TF-2000 по проект, но вие променяте насочеността им в играта). По-скоро са многоцелеви.
      Може да се каже, че TF-100 са опитен клас, на която основа ще се завършва дизайна на TF-2000. Впрочем, по идея TF-100 може да носи и далекобойни ПВО ракети, но "клетките" му са малко.

      Не ни ли се полага поне един безплатен боекомплект на корабче?
      Не само, че не се предполага (с една уговорка), но и ще трябва да се заплаща преработка (като съм описал - софтуер и прочее), за да се използва "новата ракета" или NSM/RSB-15 на старите кораби (те стават само за установка над палубата с контейнери, т.е. замяна/модификация на Мк. 141). Все пак, те въобще не са предвиждани за тази роля, независимо какви ПУ имат.
      Както говорихме, за "клетките" на ПУ Мк.41 с тактическа дължина (приемаме, че всички фрегати са с такива) ще става хипотетичната нова "турска" крилата ракета (измислете й някакво подходящо име) с обсег 250 км и 150 кг бойна част. Но ракетата също ще трябва да се купува все пак. Ще й измислим някаква цена.
      Уговорката е, че NSM или RSB-15 ще има за новите съдове, т.е. TF-2000 и TF-100. За TF-100 по 8 такива карети на кораб (32 ракети), а за TF-2000 по 8 ракети (NSM или RSB-15), т.е. 32 ракети + по 8 ракети за "клетките" от хипотетичната ракета. Т.е. без да плащате ще разполагате със запас от 64 крилати ракети RSB-15 или NSM и 32 от хипотетичната ракета.

      По отношение на ПВО и ПРО на морските групи реална ценност представляват:

      на първо място четирите TF-2000 (измислете им някакво подходящо и велико име )
      след това четирите TF-100
      и чак след това и в значително по-малка степен останалите ви фрегати (те покриват само средния диапазон, но нямат толкова ефективни сензори, не всички имат и CIWS). Корветите ви са по-скоро за атака на други кораби и срещу подводници.

      Comment


        Окей, разбрах те. Аз само питам, за да са ясни нещата.

        Имам все пак едно предложение, но би било нормално ако не се съгласиш:

        Реално при така изградената ситуация турския флот има 224 клетки VLS, което при един боекомплект на кораб означава:

        128 бр. SM-2 Block IV + 384 бр. ESSM или
        896 бр. ESSM или
        комбинация от двете.

        Това е чисто зенитното въоръжение на борда, без евентуални резервни боекомплекти.

        Сега, ясно е, че тия количества нямат място в една война срещу България. В текущата реалност биха вършили работа срещу Гърция, срещу Израел и т.н., обаче в игровата реалност срещу България флотът просто няма какво да обстрелва с 900 бр. ESSM. От друга страна, това са скъпи ракети - $800 000 ESSM и сигурно два милиона за SM-2 IV.

        Не може ли да се промени боекомплекта съобразно игровата реалност и да заменим част от зенитните ракети с турски тактически ракети за VLS?

        Comment


          Май съм прекалил с бомбоните - с ликьор са!
          Не разбрах ударните ракети за които пишеш по принцип са ПКР но стават и за атака на наземни цели при дистанция 250 км. Да ги наречем условно KOS kapudan otlayan sureti / копието на капудана/. Така ли е?
          фрегатите ги кръщаваме тип Seraskeri ve Pala / SvP/ - ятагана на сераскера
          По принцип вертикалните Мк 41 са на модулен принцип - можем ли да допуснем че всяка фрегата която има това ПУ има по 1 или 2 модула всеки един с 4 ударни ракети които стават за удар по наземни цели. Тоест 4 или 8 ракети на фрегата.
          Тези ударни ракети - Копието на капудана - трябва допълнително да ги заплатим така ли?
          Идеята ми е с минимум промени от гледна точка на икономии на бюджета да продължим нататък играта.
          Всички фрегати с изключение на TF-100 имат 127 мм оръдие. С изключение на TF-2000 , трябва да доплати кит на ОТО Мелара и стават италиански далекобойни до 100 км с управляеми боеприпаси. Неуправляемите имат стандартна далекобйност ?
          Не виждам за какво ще ги ползвате, но мога да ви ги дам, ако ги искате. Имат по 8 "Харпун"-а и артилерийско въоръжение. Въобще нямат ракетно ПВО, така че а само за самоотбрана. По принцип (срещу съответното заплащане), вероятно може да се заменят установките за "Харпун" за такива за крилати ракети. Но самите съдове не разполагат със системи за целеуказание, така че не знам доколко си струва. Могат да приемат такова от други кораби, разбира се.
          По принцип искам да ги използваме така както са с ракети Харпун. Да ги включим във съединенията, които ще формираме. Изхождам, че си ни дал 8 ракетни катера. Няма да пипаме нищо там така както са.
          Благодаря за търпението и весели празници, след празника ще си позволя пак да ти досаждам!
          За осъдените на живот и смъртта е приключение!

          Comment


            Кухулин, мисля че знаеш какъв ще е отговора ми а и основанията за него . Каквото съм дал - това е. Тъй-като е малко вероятно да имате само един БК, ще приема, че разполагате с 96 х SNM или RSB-15 (което изберете) и 60 от вашата ударна/ПКР ракета КОС.
            Всичко отгоре ще трябва да се купува. За NSM или RSB-15 мисля могат да се намерят цени, за КОС ще измисля нещо.

            Артилерийското въоръжение е както следва:

            фрегата тип СвП (ТФ-2000)
            1 х 127 мм ОТО-Мелара (със съответния кит за управляеми снаряди)

            фрегата тип "Габия"
            1 х 76 мм ОТО-Мелара (без кит за управляеми снаряди)

            фрегата тип "Явуз"
            1 х 127 мм оръдие

            фрегата тип "Барбарос"
            1 х 127 мм оръдие

            фрегата-корвета тип ТФ-100
            1 х 76 мм ОТО-Мелара

            корвета тип "Ада"
            1 х 76 мм ОТО-Мелара

            корвета тип "Бурак"
            1 х 100 мм оръдие

            Общата морска артилерия е:

            4 х 127 мм ОТО-Мелара (управляеми)
            6 х 127 мм (неуправляеми снаряди)
            2 х 100 мм (неуправляеми боеприпаси)
            4 х 76 мм ОТО-Мелара (управляеми)
            10 х 76 мм ОТО-Мелара (неуправляеми)

            По принцип вертикалните Мк 41 са на модулен принцип - можем ли да допуснем че всяка фрегата която има това ПУ има по 1 или 2 модула всеки един с 4 ударни ракети които стават за удар по наземни цели. Тоест 4 или 8 ракети на фрегата.
            Тези ударни ракети - Копието на капудана - трябва допълнително да ги заплатим така ли?
            За да не си играем излишно, приемаме, че всички Мк. 41, разположение на фрегати и на ТФ-100, могат да поемат КОС-ракети (но не и NSM или RSB-15, които могат да се качват само на мястото на "Харпуните" в Мк.141). Вие ще решавате какво да се съотношението на ракетите за ПВО, ПЛО и ПКР/наземни удари.
            Още нещо. Приемам, че КОС не толкова добра, колкото са NSM и RSB-15. Но може да се използва от Мк.41, за разлика от тях и както и те става както по наземни обекти, така и срещу кораби.
            За старите кораби (всички освен ТФ-тата и "Ади"-те) ще трябва да плащате за "конвертирането" на Мк. 141 (по 2 млн. $ на кораб), ако искате да замените "Харпун"-ите с NSM или RSB-15.

            За ракетните катери - както решите.

            Comment


              gollum написа Виж мнение
              Тъй-като е малко вероятно да имате само един БК, ще приема, че разполагате с 96 х SNM или RSB-15 (което изберете) и 60 от вашата ударна/ПКР ракета КОС.
              Мисля, че тези безплатни количества са добър финал на дискусията. Аз бих избрал RSB-15, но това пашите трябва да си решат.

              Comment


                Последно за днес, понеже съвсем се обърках
                Плащаме кит на фрегатите Габия, Авуз, Барбарос ? цената вече сме я уточнили.
                Доуточняване, може би е излишно. След толкова много електроника и ракети и радари, се обърках и не разбрах! Ами АИР има ли на нашите фрегати и корвети, че като ги пушкат да разберат откъде и да следва ответ.
                Ако няма , предположи какво ни струва АИР-а.
                Приемаш ли по аналогия със собствената турска раработка на ракета http://en.wikipedia.org/wiki/SOM_%28missile%29 за която са си поставили велики цели, това да е тяхната КОС с водно базиране и да е със да речем по аналогия и да има същите данни като SOM за скороста , тоест Speed 623 knots (0.8 Mach ) маса на взривното вещество 150 кг далекобойност 250 км размера по аналогия с RSB-15 тоест 3. и кусур метра
                За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                Comment


                  Още един въпрос от темата ГЩ:

                  gollum написа Виж мнение
                  .... С оглед на количеството единици в играта промених нещата и сега минималната единица ще е бригадата (дори и така са много) за сухопътните сили и батальон/полк за специалните....
                  Това само за нас ли се отнася или и за двете страни?

                  Comment


                    И за двете страни. Вече е известен и другият отбор. Всъщност така го бях замислил поначало, но после потънах в детайли и го изпуснах. Като се огледах колко батальона има в играта, веднага си припомних за първоначалното си решение .

                    Comment


                      Кухулин написа Виж мнение
                      TF-100 са специализирани в ПВО и имат чудесен радар
                      gollum написа Виж мнение
                      Не бих ги определил и като специализирани за ПВО
                      Прав си, в целия джангър нещо съм се объркал за корветите. Уики ги определя като "Patrol and Anti-Submarine Warfare". Което ме подсеща да уточним още нещо (под формата на просене ).

                      The TF-100 class[citation needed] will feature a slightly larger hull and will be equipped with the Mk.41 VLS, capable of firing RIM-66 Standard, RIM-162 ESSM and VL ASROC...



                      Missiles under evaluation:
                      Harpoon and/or RBS15 Mk.III/IV and/or Naval Strike Missile (SSM)
                      RIM-156 SM-2 Block IV (SAM)
                      RIM-162 Evolved Sea Sparrow Missile (SAM)
                      RIM-116 Rolling Airframe Missile (CIWS-PDMS)
                      VL ASROC (ASW)




                      Можеш ли да ни дадеш някакви бройки VL ASROC в безплатните наличности, примерно десетина? По принцип ASW се води предимно от хеликоптери, но не е лошо да имаме и ракетки за по-спешни нужди.

                      Comment


                        Стига да искате, разбира се, че мога да ви дам ракето-торпеда.

                        Comment


                          Да, наистина, няма да е лошо. Не кой знае какво количество, просто да се подсигурим за сложни ситуации!
                          За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                          Comment


                            И аз имам въпросче. Ще бъде ли определено някакво време за презареждане на ракетните системи от среден и голям калибър за ПВО и ПКР ? Ако някой от тях има 2 тръби и 8 ракети не може да ги изстреля наведнъж, трябват ТЗМ-и (транспортно зареждащи машини), а за някой и кран. Ако опонентите ни са завряли на високо и/или тайно място пусковите, то след като стрелят трябва да напуснат позициите си и да презаредят на място с достатъчна ширина за да се поставят пусковата и ТЗМ-а в съосие. А за някой и крана.
                            Значи известно време трябва да са неактивни.

                            Comment


                              gollum написа Виж мнение
                              Всъщност аз съм им дал цена за специално направени макети.
                              Докато гледах тук-там параметрите на С-300, случайно попаднах на руски надуваеми макети. Има варианти на всякаква "техника" с имитация на стандартните параметри - визуални, топлинни, радарни. Макета на един танк струва 10 000 долара без имитиращите системи.

                              Самый простой вариант надувного танка стоит от 250 до 300 тысяч рублей. Их обычно покупают пейнтбольные клубы, но однажды поступил заказ и от одной известной эстрадной группы. Они, правда, просили сделать его розовым в цветочек. Предприятие заказ выполнило, но, несмотря на цвет, контролировать его передачу покупателю приехал военный представитель от Минобороны - убедиться, что танк не имеет сходства с реальной военной моделью. Для самих же военных цена получается выше - из-за того, что на конструкции ставят специальное дополнительное оборудование.

                              http://www.izvestia.ru/news/372428
                              Мисля, че на тази основа можем да направим добро предположение за цените на различните макети.







                              Тези неща изискват известно обслужване, т.е. някакви взводове или роти, но ефективността обещава да е наистина висока.

                              Пиша тези неща, за да изясним и този момент - макетите, цената им и ефективността им. Обещава да е важен момент.

                              Comment


                                gollum, извинявай , във връзка с това
                                Може би е редно да напомня, че финализирахме картата (бях дал срок до сряда). Така че каквото има те нанесено там - това е
                                и досежно това
                                Даже съм го написал: далеч преди играта да започне правилата се "замразяват". Както и картата. Каквото е на картата към тази сряда - това е, повече няма промени.
                                и понеже беше писал това
                                Мисля да финализирам картата, затова ако имате някакви идеи за промени, нещо ненанесено - сега е времето. Давам срок до сряда (18.04.12), след това за реално се приема само това, което присъства на картата.
                                , по моя вина влизаме в колизия ,тъй като съм пропуснал израза / към тази сряда/.
                                Сега как ще постъпим, сераскера си прави харакири - вариант А, сераскера си прави Каракири - вариант Б, модератора прощава грешката на сераскера и нанася още едно две три летища
                                За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                                Comment

                                Working...
                                X