Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпроси към Посредника на играта (турски отбор)

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Въпрос: Колко време преди началото на играта ще разполагаме с данни за въоръжението, организация и състава на нашите опоненти?
    В контекста на горното - до каква степен ще са достоверни данните, с които ще разполагаме и ще бъдат ли отразени новите им придобивки в целия си блясък и слава?

    Comment


      С наличното до 2020 година, с други думи, без покупките, ще ви известя веднага щом приключа с вашите наземни части (всичко друго е готово): всяка от двете страни ще разполага с пълна информация по въпроса (количество и бройка - не организация). С покупките ще се запознаете щом ги приключите - и двете страни. В пълен обем. Отново само количества, без организация. Всичко е достоверно.

      За организацията вече ще се пита малко преди началото на играта като част от предварителното разузнаване. Т.е. вече ще действа непълната информация.
      Под "организация" разбирам колко отделни единици и с какъв състав, номерация, подчинение.

      Comment


        gollum написа Виж мнение
        Под "организация" разбирам колко отделни единици и с какъв състав...
        Това имах предвид.
        Благодаря!

        Comment


          Мислил ли си дали до почването на играта ще има някакви "драстични" промени в регламента като "блокирането на БГ пристанищата" още в първия ден? Че ми се скапват лукавите планове
          Last edited by Сун Дзъ; 08-04-2012, 15:57.

          Comment


            За това имаш рота тюлени, десантираш я в 00 часа в нужното ти пристанище и спира блокирането му!!! Имаш подводен флот - незасечен доплува 00 часа в акваторията и потопява минните заградители, ако се появят! Фантазия и смелост ! Аллаха обичал смелите - казват комшиите!
            За осъдените на живот и смъртта е приключение!

            Comment


              Фантазия и смелост казваш... хе, хе. ОК, тогава няма да се чудиш като напиша по-късно какви са ми плановете за морската операция, които мисля от няколко дни

              По нашия край лафа е "Пашата обича смелите", но тъй като аз съм Пашата в случая ще се задоволим и с Аллах

              Comment


                На мен ми е интересно като блокират пристанищата те от къде ще излезнат респективно влезнат да презаредят ако им се наложи......или ще влачат с гумени лодки, и ще хвърлят багаж и снабдяване с катапулти.......ако блокират , по-добре за нас няма да има десант на нашия бряг и съответон ще дръпнем стратегическия резерв по към границата а не в буната пред Принцовите острови.
                Sub sole nihil novi est

                Comment


                  Мислил ли си дали до почването на играта ще има някакви "драстични" промени в регламента като "блокирането на БГ пристанищата" още в първия ден?
                  Даже съм го написал: далеч преди играта да започне правилата се "замразяват". Както и картата. Каквото е на картата към тази сряда - това е, повече няма промени.
                  За правилата ще важи същото, но първо да ги завърша . А спорните въпроси ще ги решавам аз с безценната подкрепа на най-добрия помощник на посредника .

                  За блокирането вече ме бяха питали и първоначално не бях го разрешил, но после Одзава ми обясни как се прави и се съгласих, че е постижимо. Далеч съм от мисълта, че разбирам от всичко, така че ако прочета убедителни аргументи (за мен) - правя съответната промяна.

                  Comment


                    Всъщност какво е мястото на реалната политика спрямо игровата реалност? От една страна няма политически цени, от друга страна гледам при покупките има някакви политически съображения, същевременно не се предвиждат съюзи и т.н. Малко небалансирана изглежда концепцията, неизбистрена.

                    Comment


                      Такава е, защото въобще не искам да има политика в играта. Т.е. целта не е да симулираме политическата игра (за това може да се направи съвсем различна игра, която може да е интересна по своему), а само военната - пир това, на оперативно (а не тактическо или стратегическо) ниво. Доколкото въобще има "политика" в играта, тя се свежда до липсата на "политически цени" (примерно, не бих уважил искане на българския отбор да получи големи пратки разнообразно руско въоръжение на политически и отложени цени) и до невъзможност да се продадат оръжия, които нормално не биха били продадени (най-новите технологични разработки и прочее, тактическо атомно оръжие и такива работи).
                      Ако трябва да съм точен, не аз съм измислил нито ситуацията, нито самата "игра". Ако го правех аз, въобще нямаше да има пазар и избор на "по-добрите домати", образно казано. Всичко това се извършва на политическо ниво и военните на оперативно нямат достъп до взимането на решенията. Щях да използвам и по-абстрактни типове военни единици - както за да сведа асортимента до смислено ниво, така и за да опростя играта както за водене, така и за играчите. На оперативно ниво това така или иначе няма значение.

                      Comment


                        Мда, не се получи много добре с тоя пазар. Нищо, това е полезен опит за евентуална следваща игра

                        Comment


                          О, игрите, които съм замислял (но така и не са стигали много по-далеч от чертожната дъска), никога не са имали такава фаза на "пазар". Или са оперативно-тактически, т.е. пазар няма по определение или са стратегически, т.е. имат си нормални производствено-административни фази, политическо ниво и прочее. Но аз предпочитам игри върху измислен материал точно по тези причини . Но вече е късно да "завивам" в тази посока така или иначе.
                          Поначало ситуацията в играта е глупава, защото няма държава, в която оперативните командири си поръчват и избират какво да им се купи. Освен в много специфични ситуации.

                          Comment


                            Е все пак още в началото си заложихме този минен периметър- пазара- сега си обираме горещите домати.
                            Спомням си как обсъждахме вероятните бюджети.
                            За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                            Comment


                              Гледам, че врагът напиня да ни пуца с Клуб-К, та се чудя може ли да уточним коефициентите на морското ПРО. Ще помоля само тия работи да не стават общо достояние, че все пак са важна част от операциите. Дотук от цялата дандания противника знае всичко за нас, а ние не знаем нищо за него

                              Ta, при една ешелонирана противоракетна отбрана:

                              - до 150 км SM-2ER Block IV
                              - до 50 км ESSM
                              - до 9 км RIM-116
                              - до 3.5 км Phalanx

                              какъв е шанса Клуб-К да бутне някоя от нашите фрегатки? Съответно, как се разпределя по различните ешелони?

                              Comment


                                Кухулин написа Виж мнение
                                какъв е шанса Клуб-К да бутне някоя от нашите фрегатки? Съответно, как се разпределя по различните ешелони?
                                Поиграх си да сметна ПРО на TF-2000 срещу Клуб-К (3М-54Э), може да е от полза. Данни на 3М-54Э:

                                Обсег: 220 км
                                Марш: 300 м/с (0.8 М)
                                Терминал: 1000 м/с (2.9 М) в последните 10 км

                                Първи рубеж на 3.5 км: 2 бр. Phalanx CIWS
                                Всяка установка прави по 4500 изстрела в минута.
                                Стрелба по целта в продължение за 3 секунди (3 км).
                                Примерна ефективност на една установка: 50%
                                Обща ефективност на рубежа: 75% (1 - 0.5^2)

                                Втори рубеж на 9 км: 2 бр. RIM-116 в залп
                                Скорост на ракетата: над 700 м/с (2 М+)
                                Примерна ефективност на една ракета: 60%
                                Обща ефективност на рубежа: 84% (1 - 0.4^2)

                                Трети рубеж на 50 км: 2 бр. ESSM в залп
                                Скорост на ракетата: над 1400 м/с (4 М+)
                                В този участък 3М-54Э се движи с 300 м/с
                                Примерна ефективност на една ракета: 90%
                                Обща ефективност на рубежа: 99% (1 - 0.1^2)

                                Четвърти рубеж на 150 км: 1 бр. SM-2
                                Ефективност 99.99% (прихваща балистични ракети със среден обсег). Трябва външно целеуказване.

                                Общата ефективност на първи и втори рубеж излиза 96% (1 - 0.25 * 0.16)

                                3М-54Э лети на 20 м по време на марш и на 10 м в края, което означава, че първите три рубежа нямат нужда от външно целеуказване.

                                Не знам дали греша някъде, но горните сметки показват, че Клуб-К ще е практически безполезна срещу съединение с турска ПРО.

                                Comment

                                Working...
                                X