В тоя ред на мисли, даже и да не халосаме Текирдаг-Чорлу стойността му е малка. Tо май оперира като летище за нискотарифки в момента, нищо че е било военно.
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Развитие на сухопътните сили
Collapse
This topic is closed.
X
X
-
18 самолета са има-няма милиард долара все пак заедно с инфраструктурата им. За Точките може да купим допълнително ракети, все пак те са нещо доста точно (50 метра) и с касетъчни глави по района на Капитан Андреево където ще е масовката врази ще има значителен ефект. Тези които имаме са с обсег 80 км, общо 27 ако не ме лъже паметта като ракети и 9 пускови. Ще купим задължително още ракети и то със 120км обсег от руснаците, те ги свалят от въоръжение и ще са на безценица.
Колкото за танковете - сирийците са платили по 0,5 милиона на танк за модернизация на техните 72-ки, дали да не последваме техният пример с нашите 200 танка + купуване на старо на 100-тина Леопарди примерно от Германия, 2A4 ще ги свалят от въоръжение тогава? Срещу 400 турски леопарда и още по 400 М60 и домашния им танк ще сме пак 1:3, но поне ще сме равни като възможности на танковете 1 на 1 някъде. Бонусът ако имаме наши Леопарди е че нощно време особено няма да има как да ги различават техните самолети отгоре„Аз, Драгомир, писах.
Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“
Модератор на раздел "Военна Авиация"
Comment
-
И така ей го идеалното щатно разписание на Шеста Странджанска Бригадна Група(евентуалните сили за отбрана на странджанското направление)
Бригаден щаб (Звездец) и рота за охрана
1 Механизиран пехотен батальон (480 човека*, 14 БМП-23, 6 2С11)
2 Механизиран пехотен батальон (480 човека, 14 БМП-23, 6 2С11)
3 Механизиран пехотен батальон (480 човека, 14 БМП-23, 6 2С11)
4 Механизиран пехотен батальон (480 човека, 14 БМП-23, 6 2С11)
5 Лек алпийски пехотен батальон (480 човека, 20 джипа, в ротата двоен брой РПК, РПГ, СВД и по две АГС-30)
6 Артилерийски дивизион с голяма мощност (две батареи с по 6 2С5 Хиацинт във всяка батарея, взвод за разузнаване и управление с един Зоопарк и транспортно тилови взвод - 250 човека)
7 Гаубичен артилерийски дивизион (три батареи с по 6 2С1, взвод за разузнаване и управление и транспортно тилови взвод - 250 човека)
8 Брегови артилерийски дивизион (18хМ46, МЛ-20, А-19 или квото има в склада организирани в три батареи по 6 оръдия, взвод за разузнаване и управление и транспортно тилови взвод - 200 човека - разположен на командните височини около Атия и Созопол - трите батареи максимално отдалечени една от друга и обърнати така че да покриват максимално голяма част от брега)
9 Пехотен батальон (480 човека, 6 2С11, 20 БМП-23)
10 Танков батальон (50 танка и 200 човека)
8, 9 и 10 са охраната на ВМБ Бургас и сили за борба с евентуален десант
11 Дивизион за ПВО (20х9К35, 30хЗУ-23-2, 30 Мерцедес Актрос, 80хСтрела 3М или Игла, 300 човека)
12 Противотанков батальон с инженерно сапьорна рота (18х9П149 Щурм-С 300 човека)
Общо 4980 човека ЛС
50 танка
56 БМП
20 Джипа
48 оръдия(от тях 18 буксируеми)
30 120мм. самоходни минохвъргачки
18 самоходни ПТРК
20 Стрела-10
30 ЗУ-23-2 с по един камион за всяка
80 ПЗРК
Забравихме и един 1Л219М Зоопарк
Ако Щаба на отбраната ни придаде и един дивизион БМ-27 Ураган или 18-20 БМ-21 Град чудо ще еLast edited by Sailor_Malan; 03-03-2012, 00:38.Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Comment
-
Смятам да получиш и 4-5 батальона "чеченци", които да бъдат основно сапьори+безоткатни оръдия/леки минохвъргачки/ПТУР-ове.
Също така дивизион-два РЗСО ще дойде добре предполагам.
Стрела-10 давам само 10 броя, получаваш и 6 Оси.
Евентуално още малко нормални батальони, да видим как ще ни излязат сметките де.
Добави и батальон командоси които да навлязат на турска територия - ако се увлекат да ги хванем на тясно.
Ако ни дадат и няколко дивизиона ТОС-1 - получаваш един, не зная да има по-смъртоносно нещо срещу пехота.„Аз, Драгомир, писах.
Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“
Модератор на раздел "Военна Авиация"
Comment
-
Механизиран пехотен батальон (480 човека*, 14 БМП-23, 6 2С11)
Същото важи и за алпийският батальон - 20 джипа (шофьор плюс 4 пехотинеца), това са 80 души от 480. Като се има предвид тежкото въоръжение са дори по-малко. Т.е. или батальонът се движи пеша или се прехвърля на етапи.
За танковия батальон, ако е с Т-72 (май трябва да са по-скоро 40 танка - 3 роти по 12 плюс управление и щаб 4) то екипажите са 50 х 3 - 150 души. Останалите 50 с какво се занимават? Мога да приема, че са тил или поддръжка, но им трябват превоз или бойни машини.
Въобще, като създавате щатовете гледайте за транспорт и прочее - т.е. изрично да се споменават ако има автомобили, камиони, джипове и други. И имайте предвид, че персоналът също струва пари от бюджета.
Смятайте тиловете по един на съединение (самостоятелен батальон или полк, бригада). Армейските снабдителни бази - по една на, хъм, "обединение", т.е. две-четири съединения. Ще трябва изрично да посочите къде ги искате.
Друг съществен момент - минималната тактическа единица е с размер батальон. В наистина изключителни случаи и то само в резултат на понесени загуби ще позволявам да се управляват отделни роти. "Разнесеността" при разположението я смятаме абстрактно, т.е. като "размазване" по определен район, в който е разположена единицата.
Лекопехотни формации (т.е. пеши) ако имат тежко въоръжение (такова, което не може да се разпредели за носене по хората, т.е. отделният "елемент" при разглобяване тежи над 30-тина кг) трябва да разполагат с някакъв транспорт за него. Иначе скоростта им ще е много ограничена. Естествено, наличието на тежко въоръжение и транспорт променя донякъде проходимостта на подразделението. Боекомплектът на тежкото въоръжение е ограничен.
Comment
-
Голум, щатовете не съм ги измислил. По спомен това е военновременния щат на пехотен батальон в БА, а и ролята на БМП-23 и на 2С11 не е толкова да транспортира ЛС, колкото да оказват огнева поддръжка в боя и за това на батальон е предвидена по една минохвъргачна батарея и една рота БМП(14 машини), но ще гледам да предвидя и малко МТЛБ и БТР-60 за пренасяне на личния състав. Алпийския батальон ще се движи главно пеш. Има 20 джипа главно с идеята те да пренасят АГС-30 и други такива неща(замислям се, че може да добавим и по две ДШК във всяка рота и някакво количество ПТУР така реално на 20 джипа ще се падат 6 АГС-30, 6 ДШК и примерно 6 ПТУР и два командирски автомобила), цялото им останало въоръжение е си е стандартното, което пехотата влачи на ръце просто е повечко(4 РПК на отделение вместо 2, 2 РПГ вместо 1 и 4 СВД, замислям се и за 4 ГП-30, но те надали ще окажат влияние, защото заедно с автомата си човека ще носи и гранатомета). Идеята им е да действат главно от труднодостъни части на планината и да се изнасят обратно там след акция. Искаш ли да разписвам транспорта на буксируемата артилерия?Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Comment
-
Искаш ли да разписвам транспорта на буксируемата артилерия?
За леката пехота - ок, джиповете са за тежкото въоръжение, но наличието им означава малко по-малка проходимост в сравнение с чиста лека пехота без транспорт (или с мулета или други подобни животни).
Comment
-
Е специално камионите на буксируемата артилерия ще са по-скоро от там откъдето са и оръдията - от резерва и надали ще се закупуват иначе към транспортно тиловия взвод на бреговия артилерийски дивизион ще има 18 АТС-59Г и 18 камиона (влекачите са за оръдията и ще возят и разчета и един боекомплект), а към взвода за разузнаване управление и две Р80(наш лицензен вариант на 1РЛ232 Леопард) и една КШМ-Р-81(и трите машини са българско производство)
А в танковия батальон прибавяме и 5 МТЛБ и 2 БРЕМ TВ-62M, че са нашенско производство за оставащите 50 човека ЛС на полевата работилница за ремонт на АБТТ и охраната и.
Язък че няма как да се сдобием с 1К11 Стилет(произведени са два и даже в Русия реално не са на въоръжение) иначе подсветката на целите от страна на авиацията им щеше да замине в небитието(бомбата щеше да се "чуди" по кое точно "петно" да се насочи).
П.с. Брей че е щедър Началника, аз се притеснявах, че и тия сили ще ми ореже а той направо иска да ни докара до механизирана дивизия като щатКървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Comment
-
В тоя ред на мисли имаш ли идея дали М-46 или Д-20 още се пазят в резерва, че не ми се ще да разчитам на А-19 и МЛ-20.
Пък и така и така са стари системи съмнявам се Актроса да може да ги тегли, камионите може да са и Актрос но влекачите ще трябва да са от резерваКървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Comment
-
Аз минавам само да напомня, че все пак част от нещата може и да ги имаме нови към онзи момент - нали сега се доставят разни джипове/влекачи/автобуси от Мерцедес, не зная само колко е общата бройка. Също така, това което правим е чернова - Голъм ще ни даде какво точно имаме и тогава ще го мислим. Моля само преди да даде крайното да пусне една чернова с техника и подразделения за да може да се оплачем ако има неточности (обещавам да не сме много алчни).
Иначе за механизация и превоз на войници - БМП-23 и МТ-ЛБ нали си ги правим у нас, мисля че ще има доста на резерв които да могат да се ремонтират/да се произведат нови (Голъм да даде цени, предполагам половин милион на бройка ново?).„Аз, Драгомир, писах.
Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“
Модератор на раздел "Военна Авиация"
Comment
-
Моля само преди да даде крайното да пусне една чернова с техника и подразделения за да може да се оплачем ако има неточности (обещавам да не сме много алчни)
МТ-ЛБ-та и БМП-23 можете да поръчвате родни, разбира се, както и "Гвоздика" и "Тунжда" (82, 60 мм миномети, автоматични гранатохвъргачки и лекото оръжие - също). За цените ще трябва да се потърси и да постигнем някаква договореност.
Джипове имате около 700 ако не се лъжа, както и достатъчно камиони (ще трябва да проверим колко).
Comment
-
Друг съществен момент откъм системата за смятане на сражения, когато мислите щатната организация на "единиците": функциите се дават, образно казано според "класа". С други думи, ако става въпрос за артилерийска група (артилерийска единица), на нея могат да й се дават разнообразни огневи мисии и цели. Ако в нея има пехота и бронетехника, те ще действат като отбрана за артилерията, освен ако изрично не дадете заповед за офанзивни бойни действия. Ако "единицата" е пехотна, механизирана или танкова, то тя основно се използва за водене на офанзивни или дефанзивни бойни действия. ако включите в нея артилерия, няма да можете да й задавате самостоятелни огневи мисии, защото тя ще е подчинена на пехотния или танковия командир и той ще я ползва за директна или индиректна огнева поддръжка на пехотата и танковете си.
Пиша това, защото "Гвоздиките" в механизираните пехотни батальони очевидно ще изпълняват такава роля - директна и понякога индиректна огнева поддръжка на пехотата, но не й самостоятелна бомбардировка или контрабатарейна борба.
Comment
-
Това по принцип си е правилото при покупките бтв - големите договори за които се говори и са милиарди са за самолети, кораби, зенитни ракети, танкове. Всичко друго е значително по-евтино, Казанлък например за 50 милиона поръчка си работи цяла година понякога ако е от автомати и т.н. - все пак себестойността на едно РПГ или калашник не е голяма. Тъй че просто може да отделим примерно 50-100 милиона за леко въоръжение и да не го описваме, ще е твърде много работа.„Аз, Драгомир, писах.
Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“
Модератор на раздел "Военна Авиация"
Comment
Comment